Přeskočit na hlavní obsah

Mineralita ve víně. Je to terroir?

Cítíme minerální tóny

Co to vlastně znamená, když je víno minerální? Když jeho chuť připomíná břidlici, vlhkou skálu či půdu nebo křídu?
Každého napadne, že zdrojem minerálních tonů ve víně bude půdní podloží vinohradu. Tyto úvahy i odpovědi objasnila a doplnila španělská studie Antonia Palaciose, ředitele Excell-Ibérica, zabývající se kontrolu kvality vín s analytickou přesností, a Davida Molina, ředitele Outlook Wine, zaměřeném na vzdělávání a poradenství ve světě vína na mezinárodní úrovni. Ti v dubnu loňského roku vytvořili tým degustátorů složený z vinařů, vinařských odborníků, obchodníků i lektorů, kteří provedli senzorickou zkoušku jedenácti bílých a šesti červených vín, aby posoudili jejich mineralitu.. Některá z nich měla vysoké minerální kvality, například u Sauvignon Blanc z Loiry nebo suchého Riesling Kabinett od Mosely či u Tempranilla a směsí odrůd Garnachy a Syrah ze Španělska, stejně jako Syrah ze severní Rhôny. Naopak u slovinského vína ze odrůdy Ribolla Nera mineralitu vůbec nenašli. 

Testy v laboratoři

Závěrem prošla všechna posuzovaná vína i nezbytnými testy v laboratoři. Zásadním a velmi překvapivým výsledkem bylo, že bílá i červená vína, která chutnala minerálně, neobsahovala žádné minerální složky. 
Byla to přítomnost kyseliny jantarové, jejíž slaná chuť přebila obsah kyselin ve vínech a v chuti asociovala právě mineralitu. Bylo též zjištěno, že ve víně jsou přítomné i jiné těkavé chemikálie různého původu s větším senzorickým vlivem na minerální chuť vína.

Je to terroir nebo není

Výsledky tedy naznačily, že vztah mezi chemickým složením vín a jejich "minerálním" vnímáním při degustaci nemá přímou souvislost spojenou nutně s minerály, které tvoří půdní podloží vinice. Rozhodující je naopak chemická rovnováha půdy, či podmínky ve vinohradu i použité metody vinifikace.
V zásadě tedy studie zrelativizovala postoje k definici minerality. Senzorické vnímání minerality se často kryje s chemickými komponety ve víně. Ale to, co mineralita opravdu je, zůstává sporné. Odborníci se shodli, že pojem mineralita je přeceněný a tímto pojmem nelze víno jednoznačně popisovat a tím ani spojovat s pojmem terroir.

Populární příspěvky z tohoto blogu

České mezinárodní Oenoforum 2015

Před dvěma týdny začala pod patronací OIV pořádaná česká mezinárodní soutěž Oenoforum 2015. Poplatek za přihlášení vína činil 65 €. Téměř 350 přihlášených vín z jedenácti zemí hodnotilo 36 hodnotitelů, z nichž 75 % bylo z Česka a Slovenska, po dvou z Itálie a Portugalska a po jednom z Rakouska, Bulharska a Moldávie. Celkem byly uděleny 3 Velké zlaté medaile, 66 Zlatých a 36 Stříbrných a z těchto 105 medailí si vinaři ze Střední Evropy rozdělili 93. Čeští a slovenští producenti dosáhli na rovných 90 medailí představujících 86 %, ještě více, než jaké bylo jejich zastoupení mezi hodnotiteli. Celkově středoevropané uspěli takto: Velká zlatá Zlatá Stříbrná Česko 1 47 27 Německo 2 Rumunsko 1 Slovensko 1 10 4 Vína z vinařství prezidenta soutěže si na lahev přilepí 3 medaile a 2 Vítěze kategorie a vína sponzora soutěže získala 7 medailí a 1 Vítěze kategorie. O zbývajících 12 medailí se podělil

Největší američtí pijani

Spotřeba alkoholu od nízké (modrá) po vysokou (červená) Podle průzkumu Institute for Health Metrics and Evaluation (IHME) z University of Washington, stojí za nárůstem spotřeby alkoholu jeho zvýšená obliba mezi ženami, i když procento konzumentů alkoholu se v průběhu času nijak nemění. V American Journal of Public Health publikovaná studie je vůbec první studií, která sledovala trendy v konzumaci alkoholu v jednotlivých okresech USA mezi lety 2002-2012. Počet těžkých pijanů, definovaných spotřebou jednoho drinku denně v případě žen a dvou drinků denně v případě mužů, od roku 2005 prudce vzrostl až o 17,2%. V roce 2012 bylo možné považovat 8,2% Američanů za těžké pijany a 18,3% za nadměrné pijany, konzumující během jedné příležitosti alespoň jedenkrát v uplynulém měsíci čtyři a více drinků v případě žen a pět a více v případě mužů. Celostátní trendy ukazují mnohem rychlejší eskalaci nadměrného pití žen než mužů s nárůstem o 17,5% mezi lety 2005 a 2012, zatímco počty nadměrný