Přeskočit na hlavní obsah

Akvizice na australském vinařském trhu

Casella koupila značku Laira od McWilliam's

Australský producent Casella Family Brands, dominující se značkou Yellow Tail americkému importnímu trhu, koupil v závěru loňského roku značku Laira od vinařské skupiny McWilliam's. Prodej zahrnuje značky Laira Winery i vinařství a potvrzuje odklon od produkce základních vín k prémiovému sektoru.
"Akvizice skvěle doplňuje naši prémiovou řadu vín a rozšiřuje naše portfolio o produkci z excelentního regionu Coonawarra," řekl generální ředitel John Casella.
"Myslím, že jsme v dobré pozici, abychom navázali na investice McWilliam's do značky Laira na domácím i mezinárodních trzích, a to zejména představením vynikajícího Cabernet Sauvignonu, kterým jsou region a značka proslulé."

V plánu je podstatné zvýšení produkce

Casella potvrdil, že jejich záměrem je během příštího desetiletí zvýšit celkové prodeje ze současných 70.000 kartonů na asi 250.000.
Generální ředitel McWilliam's Bob Blackwell řekl, že rozhodnutí prodat značku Laira bylo "velmi těžké", ale že bylo "v souladu s naším cílem zaměřit zdroje na podporu našich hlavních značek Evans & Tate a Mount Pleasant."
Finanční podrobnosti transakce nebyly zveřejněny.
Loni koupila Casella producenta Peter Lehmann Wines za 49,5 millionů USD od Hess Group, výrazně méně než 103 milionů USD, které Hess Group za tohoto producenta zaplatila v roce 2003.

Populární příspěvky z tohoto blogu

České mezinárodní Oenoforum 2015

Před dvěma týdny začala pod patronací OIV pořádaná česká mezinárodní soutěž Oenoforum 2015. Poplatek za přihlášení vína činil 65 €. Téměř 350 přihlášených vín z jedenácti zemí hodnotilo 36 hodnotitelů, z nichž 75 % bylo z Česka a Slovenska, po dvou z Itálie a Portugalska a po jednom z Rakouska, Bulharska a Moldávie.
Celkem byly uděleny 3 Velké zlaté medaile, 66 Zlatých a 36 Stříbrných a z těchto 105 medailí si vinaři ze Střední Evropy rozdělili 93. Čeští a slovenští producenti dosáhli na rovných 90 medailí představujících 86 %, ještě více, než jaké bylo jejich zastoupení mezi hodnotiteli. Celkově středoevropané uspěli takto:

Velká zlatáZlatáStříbrnáČesko14727Německo2Rumunsko1Slovensko1104
Vína z vinařství prezidenta soutěže si na lahev přilepí 3 medaile a 2 Vítěze kategorie a vína sponzora soutěže získala 7 medailí a 1 Vítěze kategorie. O zbývajících 12 medailí se podělila vinařství z Francie, Španělska, Chile a Nového Zélandu; vína ze tří zemí na žádnou medaili nestačila. Generální ř…

Největší američtí pijani

Podle průzkumu Institute for Health Metrics and Evaluation (IHME) z University of Washington, stojí za nárůstem spotřeby alkoholu jeho zvýšená obliba mezi ženami, i když procento konzumentů alkoholu se v průběhu času nijak nemění. V American Journal of Public Health publikovaná studie je vůbec první studií, která sledovala trendy v konzumaci alkoholu v jednotlivých okresech USA mezi lety 2002-2012. Počet těžkých pijanů, definovaných spotřebou jednoho drinku denně v případě žen a dvou drinků denně v případě mužů, od roku 2005 prudce vzrostl až o 17,2%. V roce 2012 bylo možné považovat 8,2% Američanů za těžké pijany a 18,3% za nadměrné pijany, konzumující během jedné příležitosti alespoň jedenkrát v uplynulém měsíci čtyři a více drinků v případě žen a pět a více v případě mužů. Celostátní trendy ukazují mnohem rychlejší eskalaci nadměrného pití žen než mužů s nárůstem o 17,5% mezi lety 2005 a 2012, zatímco počty nadměrných mužských pijanů se zvýšily o 4,9%. "Jsme svědky velmi znep…