Přeskočit na hlavní obsah

Akvizice na australském vinařském trhu

Casella koupila značku Laira od McWilliam's

Australský producent Casella Family Brands, dominující se značkou Yellow Tail americkému importnímu trhu, koupil v závěru loňského roku značku Laira od vinařské skupiny McWilliam's. Prodej zahrnuje značky Laira Winery i vinařství a potvrzuje odklon od produkce základních vín k prémiovému sektoru.
"Akvizice skvěle doplňuje naši prémiovou řadu vín a rozšiřuje naše portfolio o produkci z excelentního regionu Coonawarra," řekl generální ředitel John Casella.
"Myslím, že jsme v dobré pozici, abychom navázali na investice McWilliam's do značky Laira na domácím i mezinárodních trzích, a to zejména představením vynikajícího Cabernet Sauvignonu, kterým jsou region a značka proslulé."

V plánu je podstatné zvýšení produkce

Casella potvrdil, že jejich záměrem je během příštího desetiletí zvýšit celkové prodeje ze současných 70.000 kartonů na asi 250.000.
Generální ředitel McWilliam's Bob Blackwell řekl, že rozhodnutí prodat značku Laira bylo "velmi těžké", ale že bylo "v souladu s naším cílem zaměřit zdroje na podporu našich hlavních značek Evans & Tate a Mount Pleasant."
Finanční podrobnosti transakce nebyly zveřejněny.
Loni koupila Casella producenta Peter Lehmann Wines za 49,5 millionů USD od Hess Group, výrazně méně než 103 milionů USD, které Hess Group za tohoto producenta zaplatila v roce 2003.

Populární příspěvky z tohoto blogu

České mezinárodní Oenoforum 2015

Před dvěma týdny začala pod patronací OIV pořádaná česká mezinárodní soutěž Oenoforum 2015. Poplatek za přihlášení vína činil 65 €. Téměř 350 přihlášených vín z jedenácti zemí hodnotilo 36 hodnotitelů, z nichž 75 % bylo z Česka a Slovenska, po dvou z Itálie a Portugalska a po jednom z Rakouska, Bulharska a Moldávie. Celkem byly uděleny 3 Velké zlaté medaile, 66 Zlatých a 36 Stříbrných a z těchto 105 medailí si vinaři ze Střední Evropy rozdělili 93. Čeští a slovenští producenti dosáhli na rovných 90 medailí představujících 86 %, ještě více, než jaké bylo jejich zastoupení mezi hodnotiteli. Celkově středoevropané uspěli takto: Velká zlatá Zlatá Stříbrná Česko 1 47 27 Německo 2 Rumunsko 1 Slovensko 1 10 4 Vína z vinařství prezidenta soutěže si na lahev přilepí 3 medaile a 2 Vítěze kategorie a vína sponzora soutěže získala 7 medailí a 1 Vítěze kategorie. O zbývajících 12 medailí se podělil

Divoké víno, prapředek révy vinné

Vzácná popínavá rostlina I když se postupem času její výskyt snižoval, roste réva divokého vína například u Rýnu, Mohanu i Mosely. V minulosti byla také rozšířena v zátopových oblastech Německa na horním Rýnu jakož i u Darmstadtu dolů k Basileje, ale také v mokřinách Dunaje. Nicméně řeč není o révě jako dnes pěstované rostlině (latinský název Vitis vinifera subsp. vinifera), ale o divoké révě vinné (Vitis vinifera subsp. sylvestris ), o rostlině, ze které dnešní pěstované odrůdy původně vzešly.  Neměla by být zaměňována s tzv divokým vínem, které popíná zdi mnohých domů. To je obvykle buď samo se pnoucí pětilisté tzv. psí víno ( Parthenocissus quinquefolia ) nebo trojlisté ( Parthenocissus tricuspidata ). Obě rostliny jsou z čeledi rodiny révy vinné, původně pocházejí z východní části Severní Ameriky a jsou často používány pro ozelenění obvodových stěn, protože jejich listy neopadávají, naopak na podzim se obarví nádhernou červenou.

Oenoforum: česká mezinárodní soutěž letos v Lednici udělila 137 medailí

Výsledky soutěže Oenoforum 2016 V jubilejním desátém ročníku české mezinárodní soutěže Oenoforum 2016, která přijímá přihlášky vín z celého světa a koná se pod záštitou OIV, se letos poměřilo 456 vín přihlášených z devíti zemí. Přihláška jednoho vína stála 1600 CZK a dvoudenního hodnocení se v Lednici ve dnech 21. až 22.  dubna zúčastnilo celkem třicet sedm hodnotitelů z deseti zemí. Do konečného žebříčku se dostala vinařství z devíti přihlášených zemí oproti loňským osmi , ale letošní součty obsahují jeden nepříjemný diplomatický omyl.