Přeskočit na hlavní obsah

Nový New Holland vinohradnický kombajn pro rok 2016

New Holland představil dva nové modely kompaktních kombajnů

Nové modely kompaktních sklizňových kombajnů Braud 7030M a 8030L jsou vybavené 4-válcovým motorem FPT NEF s výkonem 128 HP.
Oba kombajny disponují systémem Opti-Grape, které podle výpočtů společnosti poskytuje 5x lepší kvalitu hroznů. Jedná se o prémiový systém čištění ideální pro pěstitele vína, kteří požadují nejvyšší možnou kvalitu sklizně. 

Pro vinařství zaměřené na nízký až střední hektarový výnos

Opti-Grape je kombinací mechanismů, které umožňují vytvářet měkký polštář vzduchu pro plody, které jsou čištěny v kombajnu už cestou do vinařství. Systém je na poslední fázi čištění produktu a je umístěný nad výsypkou. Obsluha řídí tok vzduchu, přiváděného do turbíny, aby se dosáhlo požadované kvality léčby na různých odrůd hroznů.
Kromě možností čištění nabízejí oba modely dodatečné funkce, schopné nejen sklízet. Tyto jednotky mají přední volitelně namontované teleskopické rameno, která může nést další příslušentsví včetně postřikovače Berthoud.

Kabina nejen s klimatizací

BlueCab 4 má integrovaný systém automatické klimatizace. Další předností BlueCab 4 jsou vysoká viditelnost, ergonomický design, IntelliViewTM IV a IMS 2.0, luxusní vyhřívaná a klimatizovaná sedadla, LED osvětlení, a další standardní funkce, jako je Bluetooth rádio, pneumatické sedadlo a barevný monitor pro kamery.
Provozovatelé budou moci zůstat ve spojení se svou domácí kanceláři. Technologie PLM telematika umožňuje manažerům vinice zůstat ve spojení s provozem, což jim umožňuje udržovat přímý kontakt s jejich flotilou na dálku i příjem dat v reálném čase do svého počítače nebo smartphonu. 

Populární příspěvky z tohoto blogu

České mezinárodní Oenoforum 2015

Před dvěma týdny začala pod patronací OIV pořádaná česká mezinárodní soutěž Oenoforum 2015. Poplatek za přihlášení vína činil 65 €. Téměř 350 přihlášených vín z jedenácti zemí hodnotilo 36 hodnotitelů, z nichž 75 % bylo z Česka a Slovenska, po dvou z Itálie a Portugalska a po jednom z Rakouska, Bulharska a Moldávie. Celkem byly uděleny 3 Velké zlaté medaile, 66 Zlatých a 36 Stříbrných a z těchto 105 medailí si vinaři ze Střední Evropy rozdělili 93. Čeští a slovenští producenti dosáhli na rovných 90 medailí představujících 86 %, ještě více, než jaké bylo jejich zastoupení mezi hodnotiteli. Celkově středoevropané uspěli takto: Velká zlatá Zlatá Stříbrná Česko 1 47 27 Německo 2 Rumunsko 1 Slovensko 1 10 4 Vína z vinařství prezidenta soutěže si na lahev přilepí 3 medaile a 2 Vítěze kategorie a vína sponzora soutěže získala 7 medailí a 1 Vítěze kategorie. O zbývajících 12 medailí se podělil

Divoké víno, prapředek révy vinné

Vzácná popínavá rostlina I když se postupem času její výskyt snižoval, roste réva divokého vína například u Rýnu, Mohanu i Mosely. V minulosti byla také rozšířena v zátopových oblastech Německa na horním Rýnu jakož i u Darmstadtu dolů k Basileje, ale také v mokřinách Dunaje. Nicméně řeč není o révě jako dnes pěstované rostlině (latinský název Vitis vinifera subsp. vinifera), ale o divoké révě vinné (Vitis vinifera subsp. sylvestris ), o rostlině, ze které dnešní pěstované odrůdy původně vzešly.  Neměla by být zaměňována s tzv divokým vínem, které popíná zdi mnohých domů. To je obvykle buď samo se pnoucí pětilisté tzv. psí víno ( Parthenocissus quinquefolia ) nebo trojlisté ( Parthenocissus tricuspidata ). Obě rostliny jsou z čeledi rodiny révy vinné, původně pocházejí z východní části Severní Ameriky a jsou často používány pro ozelenění obvodových stěn, protože jejich listy neopadávají, naopak na podzim se obarví nádhernou červenou.

Oenoforum: česká mezinárodní soutěž letos v Lednici udělila 137 medailí

Výsledky soutěže Oenoforum 2016 V jubilejním desátém ročníku české mezinárodní soutěže Oenoforum 2016, která přijímá přihlášky vín z celého světa a koná se pod záštitou OIV, se letos poměřilo 456 vín přihlášených z devíti zemí. Přihláška jednoho vína stála 1600 CZK a dvoudenního hodnocení se v Lednici ve dnech 21. až 22.  dubna zúčastnilo celkem třicet sedm hodnotitelů z deseti zemí. Do konečného žebříčku se dostala vinařství z devíti přihlášených zemí oproti loňským osmi , ale letošní součty obsahují jeden nepříjemný diplomatický omyl.