Přeskočit na hlavní obsah

Castel Group rozšiřuje své portolio o šumívá vína a aperitivy

Novinky z Castel Group

Castel Group, rodinný koncern a největší evropský producent vína, představil řadu nových produktů, se kterými chce proniknout k novým příležitostem, které vidí v šumivých vínech i aperitivech.
V loňském roce měla skupina obrat ve výši 1,1 miliard €, rozdělený mezi jeho Châteaux & Domaines kde je 22 vinařství, mezi něž patří i 50% podíl ve společnosti Bordeaux Château Beychevelle, a obchody s dalšími značkami. Přestože Francie je zdaleka největším trhem společnosti, 25% tržeb v současné době pochází z exportu.

Crémant de Bordeaux

Mezi hlavními novinky nyní patří Crémant de Bordeaux, protože Castel chce být spotřebiteli vnímán jako specialista na tiché a šumivé víno a protože Castel pochází z Bordeaux, je normální, že rodina Castel má Crémant de Bordeaux.

isk

Protože spotřebitelé podle Castel mění své zvyky a pijí sice víno k jídlu, stále více jej konzumují i jako aperitiv. I proto patři mezi nedávné novinky "isk", víno s 9% Alc., které je k dispozici jako bílé a růžové, prodávané v matné láhvi označené štítkem, který zmodrá, když je produkt nachlazený na ideální teplotu.
V podobném duchu představila společnost svou značku "L'Oceade" s klasifikací IGP Atlantique, také jako bílé a růžové víno, zaměřené na ty, kteří hledají "suchý a ovocný" styl" a víno "perfektní jako aperitiv".
Že jsou obě vína produkována i jako rosé není náhoda.
France Delmond z Castel Group upozornila na boom rosé ve Francii. "Růst rosé ve Francii je prostě neuvěřitelný," poznamenala. "Před deseti lety tvořilo rosé asi 10% trhu a bílá 15%; nyní je rosé 25% trhu.Giola Spritz

Třetí hlavní přírůstek v letošním roce je "Giola Spritz", víno inspirované italským stylem, které je k dispozici ve více ochucených variantách jako limoncello nebo třešeň. Tyto nové produkty následují před čtyřmi lety uvedené rosé víno s příchutí grapefruitu "Very Pamp", které se nyní prodává 7 milionů lahví ročně.
"Ani jsme nečekali, že se "Giola Spritz" uvede tak dobře, ale už v prvních šesti měsících jsme prodali jeden milion lahví," dodává Delmond.

Populární příspěvky z tohoto blogu

Divoké víno, prapředek révy vinné

Vzácná popínavá rostlina I když se postupem času její výskyt snižoval, roste réva divokého vína například u Rýnu, Mohanu i Mosely. V minulosti byla také rozšířena v zátopových oblastech Německa na horním Rýnu jakož i u Darmstadtu dolů k Basileje, ale také v mokřinách Dunaje. Nicméně řeč není o révě jako dnes pěstované rostlině (latinský název Vitis vinifera subsp. vinifera), ale o divoké révě vinné (Vitis vinifera subsp. sylvestris ), o rostlině, ze které dnešní pěstované odrůdy původně vzešly.  Neměla by být zaměňována s tzv divokým vínem, které popíná zdi mnohých domů. To je obvykle buď samo se pnoucí pětilisté tzv. psí víno ( Parthenocissus quinquefolia ) nebo trojlisté ( Parthenocissus tricuspidata ). Obě rostliny jsou z čeledi rodiny révy vinné, původně pocházejí z východní části Severní Ameriky a jsou často používány pro ozelenění obvodových stěn, protože jejich listy neopadávají, naopak na podzim se obarví nádhernou červenou.

Egyptské vinařství na břehu Rudého moře

Miliardářovo vinařství s libanonským vedením Přestože staří Egypťané vyráběli a rádi konzumovali dobré víno, dnešní Egypt je na vinařské mapě pro příznivce vína bílým místem.  To už ale tak úplně neplatí. V egyptském letovisku El Gouna vzdáleném 22 kilometrů severně od Hurgády je vinařství Kouroum of the Nile, které řídí Libanonka Rania Kallas a o výrobu vína pečuje její manžel Labib Kallas. Cíl je jasný - vyrobit na pobřeží Rudého moře dobré egyptské víno. Kouroum of the Nile Nebe nad El Gouna je dokonce i v zimě bezchybně modré, bez srážek, teploměr i nyní ukazuje příjemných 20 stupňů Celsia. To je sice ideálem pro všechny milovníky slunce, kteří chtějí uniknout evropské zimě a několik dní relaxovat na pobřeží Rudého moře, pro vinice ani víno to ovšem úplně ideální není.  Alkohol je tabu Egypt je nejlidnatější zemí v arabském světě, většina z jeho 85 milionů obyvatel jsou muslimové a islám konzumaci alkoholu zapovídá . "Alkohol je zde stále tabu," říká Rania

Největší sud na světě je z Francie

Největší vinný sud je z Languedocu Největší sud na světě s kapacitou 300 tisíc litrů vína je dvanáct metrů dlouhý, má průměr šest metrů, váží 40 tun a patří Château Puech-Haut . K jeho výrobě spotřeboval bednář Nousseet 37 tun dubového dřeva. Ačkoli může sud pojmout stovky tisíc litrů vína, nesmí být použit pro tento účel. Gérard Bru, vlastník vinařství, řekl, že obří sud pravděpodobně použije pro nejrůznější aktivity a možná dokonce uvnitř udělá vinotéku. Château Puech-Haut je známé i svým spojením s uměním. Gérard Bru zve různé populární umělce k dekoraci běžných sudů. Mnohé z nich jsou nyní vystaveny v galeriích a soukromých sbírkách po celém světě. Tradice Mercieru Sud z Languedocu není první francouzský obří sud. Například na konci XIX století Eugene Mercier ze stejnojmenného šampaňského domu ukazoval obří sud na různých pařížských výstavách. Jeho první sud byl relativně malý, uchoval asi 75.000 lahví (50 tisíc litrů), ale jeho další a nejznámější sud vyroben