Přeskočit na hlavní obsah

Castel Group rozšiřuje své portolio o šumívá vína a aperitivy

Novinky z Castel Group

Castel Group, rodinný koncern a největší evropský producent vína, představil řadu nových produktů, se kterými chce proniknout k novým příležitostem, které vidí v šumivých vínech i aperitivech.
V loňském roce měla skupina obrat ve výši 1,1 miliard €, rozdělený mezi jeho Châteaux & Domaines kde je 22 vinařství, mezi něž patří i 50% podíl ve společnosti Bordeaux Château Beychevelle, a obchody s dalšími značkami. Přestože Francie je zdaleka největším trhem společnosti, 25% tržeb v současné době pochází z exportu.

Crémant de Bordeaux

Mezi hlavními novinky nyní patří Crémant de Bordeaux, protože Castel chce být spotřebiteli vnímán jako specialista na tiché a šumivé víno a protože Castel pochází z Bordeaux, je normální, že rodina Castel má Crémant de Bordeaux.

isk

Protože spotřebitelé podle Castel mění své zvyky a pijí sice víno k jídlu, stále více jej konzumují i jako aperitiv. I proto patři mezi nedávné novinky "isk", víno s 9% Alc., které je k dispozici jako bílé a růžové, prodávané v matné láhvi označené štítkem, který zmodrá, když je produkt nachlazený na ideální teplotu.
V podobném duchu představila společnost svou značku "L'Oceade" s klasifikací IGP Atlantique, také jako bílé a růžové víno, zaměřené na ty, kteří hledají "suchý a ovocný" styl" a víno "perfektní jako aperitiv".
Že jsou obě vína produkována i jako rosé není náhoda.
France Delmond z Castel Group upozornila na boom rosé ve Francii. "Růst rosé ve Francii je prostě neuvěřitelný," poznamenala. "Před deseti lety tvořilo rosé asi 10% trhu a bílá 15%; nyní je rosé 25% trhu.Giola Spritz

Třetí hlavní přírůstek v letošním roce je "Giola Spritz", víno inspirované italským stylem, které je k dispozici ve více ochucených variantách jako limoncello nebo třešeň. Tyto nové produkty následují před čtyřmi lety uvedené rosé víno s příchutí grapefruitu "Very Pamp", které se nyní prodává 7 milionů lahví ročně.
"Ani jsme nečekali, že se "Giola Spritz" uvede tak dobře, ale už v prvních šesti měsících jsme prodali jeden milion lahví," dodává Delmond.

Populární příspěvky z tohoto blogu

České mezinárodní Oenoforum 2015

Před dvěma týdny začala pod patronací OIV pořádaná česká mezinárodní soutěž Oenoforum 2015. Poplatek za přihlášení vína činil 65 €. Téměř 350 přihlášených vín z jedenácti zemí hodnotilo 36 hodnotitelů, z nichž 75 % bylo z Česka a Slovenska, po dvou z Itálie a Portugalska a po jednom z Rakouska, Bulharska a Moldávie. Celkem byly uděleny 3 Velké zlaté medaile, 66 Zlatých a 36 Stříbrných a z těchto 105 medailí si vinaři ze Střední Evropy rozdělili 93. Čeští a slovenští producenti dosáhli na rovných 90 medailí představujících 86 %, ještě více, než jaké bylo jejich zastoupení mezi hodnotiteli. Celkově středoevropané uspěli takto: Velká zlatá Zlatá Stříbrná Česko 1 47 27 Německo 2 Rumunsko 1 Slovensko 1 10 4 Vína z vinařství prezidenta soutěže si na lahev přilepí 3 medaile a 2 Vítěze kategorie a vína sponzora soutěže získala 7 medailí a 1 Vítěze kategorie. O zbývajících 12 medailí se podělil

Oenoforum: česká mezinárodní soutěž letos v Lednici udělila 137 medailí

Výsledky soutěže Oenoforum 2016 V jubilejním desátém ročníku české mezinárodní soutěže Oenoforum 2016, která přijímá přihlášky vín z celého světa a koná se pod záštitou OIV, se letos poměřilo 456 vín přihlášených z devíti zemí. Přihláška jednoho vína stála 1600 CZK a dvoudenního hodnocení se v Lednici ve dnech 21. až 22.  dubna zúčastnilo celkem třicet sedm hodnotitelů z deseti zemí. Do konečného žebříčku se dostala vinařství z devíti přihlášených zemí oproti loňským osmi , ale letošní součty obsahují jeden nepříjemný diplomatický omyl.

Divoké víno, prapředek révy vinné

Vzácná popínavá rostlina I když se postupem času její výskyt snižoval, roste réva divokého vína například u Rýnu, Mohanu i Mosely. V minulosti byla také rozšířena v zátopových oblastech Německa na horním Rýnu jakož i u Darmstadtu dolů k Basileje, ale také v mokřinách Dunaje. Nicméně řeč není o révě jako dnes pěstované rostlině (latinský název Vitis vinifera subsp. vinifera), ale o divoké révě vinné (Vitis vinifera subsp. sylvestris ), o rostlině, ze které dnešní pěstované odrůdy původně vzešly.  Neměla by být zaměňována s tzv divokým vínem, které popíná zdi mnohých domů. To je obvykle buď samo se pnoucí pětilisté tzv. psí víno ( Parthenocissus quinquefolia ) nebo trojlisté ( Parthenocissus tricuspidata ). Obě rostliny jsou z čeledi rodiny révy vinné, původně pocházejí z východní části Severní Ameriky a jsou často používány pro ozelenění obvodových stěn, protože jejich listy neopadávají, naopak na podzim se obarví nádhernou červenou.