Přeskočit na hlavní obsah

Nová AVA na kraji New Yorku. Champlain Valley of New York

Nejnovější AVA

Nejnovější americká AVA je uznána od 18. února letošního roku, nese název Fountaingrove District AVA a leží v Kalifornii, v okrese Sonoma.
Z úplně opačné strany Spojených států, severního okraje státu New York, byla právě podána aktuální žádost o zápis další AVA. Území dlouhé 44 km a 11 km široké má být pojmenované "Champlain Valley of New York". V oblasti o rozloze 270 km2 působí šest vinařství a 11 komerčních pěstitelství, která obhospodařují pouhých 37 hektarů vinohradů.

Plány rozvoje

Colin Read, majitel North Star Vineyard, nastiňuje jménem Lake Champlain Grape Growers Association plány na rozšíření výsadby v příštích několika letech o více než 150 hektarů. Žádost uvádí, že se Champlain Valley vyznačuje krátkým vegetačním obdobím, které není vhodné pro odrůdy Vitis vinifera, ale místo toho se k pěstování hodí odolnější rezistentní severoamerické hybridy jako je Frontenac, La Crescent a Marquette.
Region je rozložen mezi okresy Clinton a Essex na severovýchodní hranici státu New York s Vermontem a dále se dotýká hranice s kanadskou provincií Quebec.Úřady nyní shromažďují připomínky a o žádosti rozhodnou po k žádosti do 31. srpna.

Populární příspěvky z tohoto blogu

České mezinárodní Oenoforum 2015

Před dvěma týdny začala pod patronací OIV pořádaná česká mezinárodní soutěž Oenoforum 2015. Poplatek za přihlášení vína činil 65 €. Téměř 350 přihlášených vín z jedenácti zemí hodnotilo 36 hodnotitelů, z nichž 75 % bylo z Česka a Slovenska, po dvou z Itálie a Portugalska a po jednom z Rakouska, Bulharska a Moldávie. Celkem byly uděleny 3 Velké zlaté medaile, 66 Zlatých a 36 Stříbrných a z těchto 105 medailí si vinaři ze Střední Evropy rozdělili 93. Čeští a slovenští producenti dosáhli na rovných 90 medailí představujících 86 %, ještě více, než jaké bylo jejich zastoupení mezi hodnotiteli. Celkově středoevropané uspěli takto: Velká zlatá Zlatá Stříbrná Česko 1 47 27 Německo 2 Rumunsko 1 Slovensko 1 10 4 Vína z vinařství prezidenta soutěže si na lahev přilepí 3 medaile a 2 Vítěze kategorie a vína sponzora soutěže získala 7 medailí a 1 Vítěze kategorie. O zbývajících 12 medailí se podělil

Port Wine day 2016: více na síti

Víno na síti Letošní Port Wine day se koná 10. září a spolu s ochutnávkami a prohlídkami muzeí je - a pro čtenáře magazínu WA9 zejména - zajímavá teoretická část. Témata, která se budou za týden diskutovat, jsou "jak sestavit správného interaktivního turistického průvodce, který bude komunikovat mezi čtenářem a vinařem" nebo "internet je vlastně šestý smysl, víno a sociální média," "jak se hledá a koupí víno dnes a zítra," ale také "aplikace jsou nové nástroje, kterými vnímáme svět, jsou cestou ke konzumentovi?" Na seznamu přednášejících jsou proto lidé jako Ryan Opaz, bloger na Catavino a pořadatel European Wine Bloggers Conference, Heini Zachariassen, zakladatel aplikace Vivino nebo blogerka Janna Rijpma Meppelink z NOMOh . O loňském Port Wine day píšeme zde .

Oenoforum: česká mezinárodní soutěž letos v Lednici udělila 137 medailí

Výsledky soutěže Oenoforum 2016 V jubilejním desátém ročníku české mezinárodní soutěže Oenoforum 2016, která přijímá přihlášky vín z celého světa a koná se pod záštitou OIV, se letos poměřilo 456 vín přihlášených z devíti zemí. Přihláška jednoho vína stála 1600 CZK a dvoudenního hodnocení se v Lednici ve dnech 21. až 22.  dubna zúčastnilo celkem třicet sedm hodnotitelů z deseti zemí. Do konečného žebříčku se dostala vinařství z devíti přihlášených zemí oproti loňským osmi , ale letošní součty obsahují jeden nepříjemný diplomatický omyl.