Přeskočit na hlavní obsah

Prodá se sklep za 2 mil. EUR. Naproti

Devítipodlažní ve skále vytesaný vinný sklep je na prodej v Tasmánii za 3 miliony AUD (asi 2.070 tis. €).
Těžební společnost ho hloubila ve skále nad řekou Derwent šest a půl měsíce. Ke sklepu patří 21 akrů pozemků a betonová budova o velikosti 300 m2, ve které je sprchový kout, WC a otevřená kuchyně.
Silné dveře na vrcholu útesu uzavírají vstup do vinného sklepa, který pojme 4000 lahví vína. Ocelové schodiště vede do hlavního sklepa - jeskyně, kam se vejde 32 hostů. Skalní stěny a strop jsou osvětleny diskrétním zářivkovým osvětlením.
Po schodech kolem místnosti na skladování kajaků vystoupíte masivními zvětralými dřevěnými dveřmi na nedotčený skalnatý břeh.
Pár metrů od vzácných korálových útesů pod kroužícími tichomořskými racky se necházejí skalní bazény a malé zátoky, ideální pro potápění a šnorchlování.
Pro případné budoucí vinice jsou k dispozici dva registrované vrty a šest nádrží na vodu.
Přes exkluzivitu této nabídky se její majitel, který se odstěhoval z Tasmánie, snaží najít kupce již dva roky.Populární příspěvky z tohoto blogu

České mezinárodní Oenoforum 2015

Před dvěma týdny začala pod patronací OIV pořádaná česká mezinárodní soutěž Oenoforum 2015. Poplatek za přihlášení vína činil 65 €. Téměř 350 přihlášených vín z jedenácti zemí hodnotilo 36 hodnotitelů, z nichž 75 % bylo z Česka a Slovenska, po dvou z Itálie a Portugalska a po jednom z Rakouska, Bulharska a Moldávie. Celkem byly uděleny 3 Velké zlaté medaile, 66 Zlatých a 36 Stříbrných a z těchto 105 medailí si vinaři ze Střední Evropy rozdělili 93. Čeští a slovenští producenti dosáhli na rovných 90 medailí představujících 86 %, ještě více, než jaké bylo jejich zastoupení mezi hodnotiteli. Celkově středoevropané uspěli takto: Velká zlatá Zlatá Stříbrná Česko 1 47 27 Německo 2 Rumunsko 1 Slovensko 1 10 4 Vína z vinařství prezidenta soutěže si na lahev přilepí 3 medaile a 2 Vítěze kategorie a vína sponzora soutěže získala 7 medailí a 1 Vítěze kategorie. O zbývajících 12 medailí se podělil

Port Wine day 2016: více na síti

Víno na síti Letošní Port Wine day se koná 10. září a spolu s ochutnávkami a prohlídkami muzeí je - a pro čtenáře magazínu WA9 zejména - zajímavá teoretická část. Témata, která se budou za týden diskutovat, jsou "jak sestavit správného interaktivního turistického průvodce, který bude komunikovat mezi čtenářem a vinařem" nebo "internet je vlastně šestý smysl, víno a sociální média," "jak se hledá a koupí víno dnes a zítra," ale také "aplikace jsou nové nástroje, kterými vnímáme svět, jsou cestou ke konzumentovi?" Na seznamu přednášejících jsou proto lidé jako Ryan Opaz, bloger na Catavino a pořadatel European Wine Bloggers Conference, Heini Zachariassen, zakladatel aplikace Vivino nebo blogerka Janna Rijpma Meppelink z NOMOh . O loňském Port Wine day píšeme zde .

Oenoforum: česká mezinárodní soutěž letos v Lednici udělila 137 medailí

Výsledky soutěže Oenoforum 2016 V jubilejním desátém ročníku české mezinárodní soutěže Oenoforum 2016, která přijímá přihlášky vín z celého světa a koná se pod záštitou OIV, se letos poměřilo 456 vín přihlášených z devíti zemí. Přihláška jednoho vína stála 1600 CZK a dvoudenního hodnocení se v Lednici ve dnech 21. až 22.  dubna zúčastnilo celkem třicet sedm hodnotitelů z deseti zemí. Do konečného žebříčku se dostala vinařství z devíti přihlášených zemí oproti loňským osmi , ale letošní součty obsahují jeden nepříjemný diplomatický omyl.