Přeskočit na hlavní obsah

Další personální změny v Diageu

Larry Schwartz jde do důchodu

Larry Schwartz, prezident Diageo North America, odejde na konci roku do důchodu.
"Pracovat se značkami a lidmi z Diagea byl vrchol mé čtyřicetileté kariéry v nápojovém byznysu, která mě přinesla mnoho radosti. Bylo mi ctí pracovat po boku Ivana Menezes (generálního ředitele Diageo) a všech mých kolegů v průběhu těchto posledních 15 let."
Ivan Menezes se vyjádřil takto: "Máme dnes příležitost poděkovat Larrymu za jeho úspěchy, odhodlání a oddanost Diageu. Díky svým výborným vztahům v celém odvětví i v Diageu a díky jeho vášni pro naše podnikání a naše značky pomohl vybudovat vedoucí pozici Diagea na našem největším trhu.
Správní rada oznámí jméno Larryho nástupce v řádném termínu. Je to těžký obchod a dokud tu Larry je, bude podporovat nového šéfa našeho severoamerického podnikání, abychom provedli změny potřebné ke zvýšení výkonu."

Náznaky těžkostí

Po dřívějších signálech o špatném rozhodnutí koupě indického lihovinového lídra, po ne příliš dávné výměně na postu generálního ředitele a po odchodu ředitele nejsilnějšího trhu se zvěsti o Diageu jako možném akvizičním cíli jeví opět realističtější.

Populární příspěvky z tohoto blogu

České mezinárodní Oenoforum 2015

Před dvěma týdny začala pod patronací OIV pořádaná česká mezinárodní soutěž Oenoforum 2015. Poplatek za přihlášení vína činil 65 €. Téměř 350 přihlášených vín z jedenácti zemí hodnotilo 36 hodnotitelů, z nichž 75 % bylo z Česka a Slovenska, po dvou z Itálie a Portugalska a po jednom z Rakouska, Bulharska a Moldávie. Celkem byly uděleny 3 Velké zlaté medaile, 66 Zlatých a 36 Stříbrných a z těchto 105 medailí si vinaři ze Střední Evropy rozdělili 93. Čeští a slovenští producenti dosáhli na rovných 90 medailí představujících 86 %, ještě více, než jaké bylo jejich zastoupení mezi hodnotiteli. Celkově středoevropané uspěli takto: Velká zlatá Zlatá Stříbrná Česko 1 47 27 Německo 2 Rumunsko 1 Slovensko 1 10 4 Vína z vinařství prezidenta soutěže si na lahev přilepí 3 medaile a 2 Vítěze kategorie a vína sponzora soutěže získala 7 medailí a 1 Vítěze kategorie. O zbývajících 12 medailí se podělil

Oenoforum: česká mezinárodní soutěž letos v Lednici udělila 137 medailí

Výsledky soutěže Oenoforum 2016 V jubilejním desátém ročníku české mezinárodní soutěže Oenoforum 2016, která přijímá přihlášky vín z celého světa a koná se pod záštitou OIV, se letos poměřilo 456 vín přihlášených z devíti zemí. Přihláška jednoho vína stála 1600 CZK a dvoudenního hodnocení se v Lednici ve dnech 21. až 22.  dubna zúčastnilo celkem třicet sedm hodnotitelů z deseti zemí. Do konečného žebříčku se dostala vinařství z devíti přihlášených zemí oproti loňským osmi , ale letošní součty obsahují jeden nepříjemný diplomatický omyl.

Divoké víno, prapředek révy vinné

Vzácná popínavá rostlina I když se postupem času její výskyt snižoval, roste réva divokého vína například u Rýnu, Mohanu i Mosely. V minulosti byla také rozšířena v zátopových oblastech Německa na horním Rýnu jakož i u Darmstadtu dolů k Basileje, ale také v mokřinách Dunaje. Nicméně řeč není o révě jako dnes pěstované rostlině (latinský název Vitis vinifera subsp. vinifera), ale o divoké révě vinné (Vitis vinifera subsp. sylvestris ), o rostlině, ze které dnešní pěstované odrůdy původně vzešly.  Neměla by být zaměňována s tzv divokým vínem, které popíná zdi mnohých domů. To je obvykle buď samo se pnoucí pětilisté tzv. psí víno ( Parthenocissus quinquefolia ) nebo trojlisté ( Parthenocissus tricuspidata ). Obě rostliny jsou z čeledi rodiny révy vinné, původně pocházejí z východní části Severní Ameriky a jsou často používány pro ozelenění obvodových stěn, protože jejich listy neopadávají, naopak na podzim se obarví nádhernou červenou.