Přeskočit na hlavní obsah

Novozélandská Villa Maria omladila

Nick Picone se od 1. července stává hlavním vinařem novozélandského vinařství Villa Maria.
Kromě své vlajkové lodi Villa Maria patří do skupiny také Vidal Estate, Esk Valley, Te Awa Collection, Thornbury, Riverstone a Wise Owl, svá vína vyváží do více než 50 zemí světa a pro tuto produkci využívá nejen vlastní hrozny, ale produkci dalších 80 pěstitelů.
Sir George Fistonich, který vinařství založil v roce 1961 a stále společnost vlastní, poznamenal: "Nick je nesmírně talentovaný vinař a od samého počátku své kariéry ukazuje mimořádnou chuť a přirozenou schopnost pracovat s vínem. Podpora talentů v našem oboru je něco, co dělám vášnivě rád a jsem hrdý, když vidím, jak Nick za léta práce ve všech našich vinařských regionech rozvíjí své dovednosti .
Po celých 54 let kladu důraz na vytváření vín nejvyšší kvality, čehož jsme dosáhli díky výběru nejlepších viničních tratí, ale také hledání těch nejlepších lidí. Nick je bezesporu jednou z nových zářících hvězd Novozélandského vinařství."
Picone, držitel ocenění Young Winemaker of the Year, pracuje pro skupinu již 18 let a v roce 2006 pracoval v britském distributorovi vín Villa Maria Hatch Mansfield.
V Česku jejich vína nabízí tuzemský distributor za 10 až 20 €.

Populární příspěvky z tohoto blogu

České mezinárodní Oenoforum 2015

Před dvěma týdny začala pod patronací OIV pořádaná česká mezinárodní soutěž Oenoforum 2015. Poplatek za přihlášení vína činil 65 €. Téměř 350 přihlášených vín z jedenácti zemí hodnotilo 36 hodnotitelů, z nichž 75 % bylo z Česka a Slovenska, po dvou z Itálie a Portugalska a po jednom z Rakouska, Bulharska a Moldávie. Celkem byly uděleny 3 Velké zlaté medaile, 66 Zlatých a 36 Stříbrných a z těchto 105 medailí si vinaři ze Střední Evropy rozdělili 93. Čeští a slovenští producenti dosáhli na rovných 90 medailí představujících 86 %, ještě více, než jaké bylo jejich zastoupení mezi hodnotiteli. Celkově středoevropané uspěli takto: Velká zlatá Zlatá Stříbrná Česko 1 47 27 Německo 2 Rumunsko 1 Slovensko 1 10 4 Vína z vinařství prezidenta soutěže si na lahev přilepí 3 medaile a 2 Vítěze kategorie a vína sponzora soutěže získala 7 medailí a 1 Vítěze kategorie. O zbývajících 12 medailí se podělil

Oenoforum: česká mezinárodní soutěž letos v Lednici udělila 137 medailí

Výsledky soutěže Oenoforum 2016 V jubilejním desátém ročníku české mezinárodní soutěže Oenoforum 2016, která přijímá přihlášky vín z celého světa a koná se pod záštitou OIV, se letos poměřilo 456 vín přihlášených z devíti zemí. Přihláška jednoho vína stála 1600 CZK a dvoudenního hodnocení se v Lednici ve dnech 21. až 22.  dubna zúčastnilo celkem třicet sedm hodnotitelů z deseti zemí. Do konečného žebříčku se dostala vinařství z devíti přihlášených zemí oproti loňským osmi , ale letošní součty obsahují jeden nepříjemný diplomatický omyl.

Divoké víno, prapředek révy vinné

Vzácná popínavá rostlina I když se postupem času její výskyt snižoval, roste réva divokého vína například u Rýnu, Mohanu i Mosely. V minulosti byla také rozšířena v zátopových oblastech Německa na horním Rýnu jakož i u Darmstadtu dolů k Basileje, ale také v mokřinách Dunaje. Nicméně řeč není o révě jako dnes pěstované rostlině (latinský název Vitis vinifera subsp. vinifera), ale o divoké révě vinné (Vitis vinifera subsp. sylvestris ), o rostlině, ze které dnešní pěstované odrůdy původně vzešly.  Neměla by být zaměňována s tzv divokým vínem, které popíná zdi mnohých domů. To je obvykle buď samo se pnoucí pětilisté tzv. psí víno ( Parthenocissus quinquefolia ) nebo trojlisté ( Parthenocissus tricuspidata ). Obě rostliny jsou z čeledi rodiny révy vinné, původně pocházejí z východní části Severní Ameriky a jsou často používány pro ozelenění obvodových stěn, protože jejich listy neopadávají, naopak na podzim se obarví nádhernou červenou.