Přeskočit na hlavní obsah

Novozélandská Villa Maria omladila

Nick Picone se od 1. července stává hlavním vinařem novozélandského vinařství Villa Maria.
Kromě své vlajkové lodi Villa Maria patří do skupiny také Vidal Estate, Esk Valley, Te Awa Collection, Thornbury, Riverstone a Wise Owl, svá vína vyváží do více než 50 zemí světa a pro tuto produkci využívá nejen vlastní hrozny, ale produkci dalších 80 pěstitelů.
Sir George Fistonich, který vinařství založil v roce 1961 a stále společnost vlastní, poznamenal: "Nick je nesmírně talentovaný vinař a od samého počátku své kariéry ukazuje mimořádnou chuť a přirozenou schopnost pracovat s vínem. Podpora talentů v našem oboru je něco, co dělám vášnivě rád a jsem hrdý, když vidím, jak Nick za léta práce ve všech našich vinařských regionech rozvíjí své dovednosti .
Po celých 54 let kladu důraz na vytváření vín nejvyšší kvality, čehož jsme dosáhli díky výběru nejlepších viničních tratí, ale také hledání těch nejlepších lidí. Nick je bezesporu jednou z nových zářících hvězd Novozélandského vinařství."
Picone, držitel ocenění Young Winemaker of the Year, pracuje pro skupinu již 18 let a v roce 2006 pracoval v britském distributorovi vín Villa Maria Hatch Mansfield.
V Česku jejich vína nabízí tuzemský distributor za 10 až 20 €.

Populární příspěvky z tohoto blogu

České mezinárodní Oenoforum 2015

Před dvěma týdny začala pod patronací OIV pořádaná česká mezinárodní soutěž Oenoforum 2015. Poplatek za přihlášení vína činil 65 €. Téměř 350 přihlášených vín z jedenácti zemí hodnotilo 36 hodnotitelů, z nichž 75 % bylo z Česka a Slovenska, po dvou z Itálie a Portugalska a po jednom z Rakouska, Bulharska a Moldávie. Celkem byly uděleny 3 Velké zlaté medaile, 66 Zlatých a 36 Stříbrných a z těchto 105 medailí si vinaři ze Střední Evropy rozdělili 93. Čeští a slovenští producenti dosáhli na rovných 90 medailí představujících 86 %, ještě více, než jaké bylo jejich zastoupení mezi hodnotiteli. Celkově středoevropané uspěli takto: Velká zlatá Zlatá Stříbrná Česko 1 47 27 Německo 2 Rumunsko 1 Slovensko 1 10 4 Vína z vinařství prezidenta soutěže si na lahev přilepí 3 medaile a 2 Vítěze kategorie a vína sponzora soutěže získala 7 medailí a 1 Vítěze kategorie. O zbývajících 12 medailí se podělil

Port Wine day 2016: více na síti

Víno na síti Letošní Port Wine day se koná 10. září a spolu s ochutnávkami a prohlídkami muzeí je - a pro čtenáře magazínu WA9 zejména - zajímavá teoretická část. Témata, která se budou za týden diskutovat, jsou "jak sestavit správného interaktivního turistického průvodce, který bude komunikovat mezi čtenářem a vinařem" nebo "internet je vlastně šestý smysl, víno a sociální média," "jak se hledá a koupí víno dnes a zítra," ale také "aplikace jsou nové nástroje, kterými vnímáme svět, jsou cestou ke konzumentovi?" Na seznamu přednášejících jsou proto lidé jako Ryan Opaz, bloger na Catavino a pořadatel European Wine Bloggers Conference, Heini Zachariassen, zakladatel aplikace Vivino nebo blogerka Janna Rijpma Meppelink z NOMOh . O loňském Port Wine day píšeme zde .

Oenoforum: česká mezinárodní soutěž letos v Lednici udělila 137 medailí

Výsledky soutěže Oenoforum 2016 V jubilejním desátém ročníku české mezinárodní soutěže Oenoforum 2016, která přijímá přihlášky vín z celého světa a koná se pod záštitou OIV, se letos poměřilo 456 vín přihlášených z devíti zemí. Přihláška jednoho vína stála 1600 CZK a dvoudenního hodnocení se v Lednici ve dnech 21. až 22.  dubna zúčastnilo celkem třicet sedm hodnotitelů z deseti zemí. Do konečného žebříčku se dostala vinařství z devíti přihlášených zemí oproti loňským osmi , ale letošní součty obsahují jeden nepříjemný diplomatický omyl.