Přeskočit na hlavní obsah

Johny Depp prodává poblíž Saint Tropez svůj dům spolu s vinným sklepem

Johny Depp prodává svůj dvanácti pokojový dům o velikosti 1 tisíc m2 spolu s 15 hektary pozemků v Plan-de-la-Tour poblíž Saint Tropez.
Tento dům koupil Johnny Depp v roce 2001 a během předchozích 14 let zde častokrát pobýval se svou tehdejší partnerkou, francouzskou herečkou a zpěvačkou Vanessou Paradis.
Nabízená nemovitost obsahuje více než tucet budov včetně hlavního domu, několika domů pro hosty, kaple, bar a restaurace, dílny a garáže, domu pro personál a mnoho dalších.
Na rozdíl od mnoha jiných celebrit, nepoužil Johnny Depp služeb interiérového designéra, ale vše navrhoval sám. Proto nepůsobí jako pozoruhodnost, ale je to naprosto okouzlující, rodinný dům, jehož bohémská atmosféra jej odlišuje od mnoha jiných nabídek v jižní Francii.
Proto zde jako nikde na světě mohou hosté spát v přestavěném vesnickém kostele, ochutnat vína v degustační jeskyni ve stylu "Piráti z Karibiku" a večer se setkat v autentické provensálské vesnické restauraci a baru.
Požadovaná cena 23 millionů € odráží hodnotu nemovitostí v celém regionu, jedinečný charakter nemovitosti a značné investice více než 10 milionů US$.

Populární příspěvky z tohoto blogu

České mezinárodní Oenoforum 2015

Před dvěma týdny začala pod patronací OIV pořádaná česká mezinárodní soutěž Oenoforum 2015. Poplatek za přihlášení vína činil 65 €. Téměř 350 přihlášených vín z jedenácti zemí hodnotilo 36 hodnotitelů, z nichž 75 % bylo z Česka a Slovenska, po dvou z Itálie a Portugalska a po jednom z Rakouska, Bulharska a Moldávie. Celkem byly uděleny 3 Velké zlaté medaile, 66 Zlatých a 36 Stříbrných a z těchto 105 medailí si vinaři ze Střední Evropy rozdělili 93. Čeští a slovenští producenti dosáhli na rovných 90 medailí představujících 86 %, ještě více, než jaké bylo jejich zastoupení mezi hodnotiteli. Celkově středoevropané uspěli takto: Velká zlatá Zlatá Stříbrná Česko 1 47 27 Německo 2 Rumunsko 1 Slovensko 1 10 4 Vína z vinařství prezidenta soutěže si na lahev přilepí 3 medaile a 2 Vítěze kategorie a vína sponzora soutěže získala 7 medailí a 1 Vítěze kategorie. O zbývajících 12 medailí se podělil

Oenoforum: česká mezinárodní soutěž letos v Lednici udělila 137 medailí

Výsledky soutěže Oenoforum 2016 V jubilejním desátém ročníku české mezinárodní soutěže Oenoforum 2016, která přijímá přihlášky vín z celého světa a koná se pod záštitou OIV, se letos poměřilo 456 vín přihlášených z devíti zemí. Přihláška jednoho vína stála 1600 CZK a dvoudenního hodnocení se v Lednici ve dnech 21. až 22.  dubna zúčastnilo celkem třicet sedm hodnotitelů z deseti zemí. Do konečného žebříčku se dostala vinařství z devíti přihlášených zemí oproti loňským osmi , ale letošní součty obsahují jeden nepříjemný diplomatický omyl.

Divoké víno, prapředek révy vinné

Vzácná popínavá rostlina I když se postupem času její výskyt snižoval, roste réva divokého vína například u Rýnu, Mohanu i Mosely. V minulosti byla také rozšířena v zátopových oblastech Německa na horním Rýnu jakož i u Darmstadtu dolů k Basileje, ale také v mokřinách Dunaje. Nicméně řeč není o révě jako dnes pěstované rostlině (latinský název Vitis vinifera subsp. vinifera), ale o divoké révě vinné (Vitis vinifera subsp. sylvestris ), o rostlině, ze které dnešní pěstované odrůdy původně vzešly.  Neměla by být zaměňována s tzv divokým vínem, které popíná zdi mnohých domů. To je obvykle buď samo se pnoucí pětilisté tzv. psí víno ( Parthenocissus quinquefolia ) nebo trojlisté ( Parthenocissus tricuspidata ). Obě rostliny jsou z čeledi rodiny révy vinné, původně pocházejí z východní části Severní Ameriky a jsou často používány pro ozelenění obvodových stěn, protože jejich listy neopadávají, naopak na podzim se obarví nádhernou červenou.