Přeskočit na hlavní obsah

The Wine Group, třetí nějvětší na světě, koupila nové vinařství

TWG

Kalifornská The Wine Group, podle objemu produkce třetí největší světový producent vína, koupila kalifornské vinařství Benziger Family Winery. Rozšířila tak své portfolio nejen kalifornských vinařství, ale také producenta tequily Piedra Azul, whiskey Concannon, argentinské Trapiche, italské Gancia nebo Franzia, The World’s Most Popular Wine Brand™.
Své portofolio supermarketových značek nyní rošiřuje o prémiové vinařství ze Sonomy, založené v roce 1981, ale spolu s ním i o ranč Glen Ellen, dvě výrobní místa a 160 akrů vinohradů.

Benziger

Benziger Family Winery v Sonomě vlastní biodynamicky certifikovaných 85 akrů na šesti vinicích napříč AVA Sonoma Valley, Sonoma Coast, Russian River Valley, Sonoma Mountain a Pine Mountain-Cloverdale Peak. 
Současný generální ředitel Mike Benziger, držitel ocenění Green Personality of the Year 2015, vinařství po prodeji opouští. Chris Benziger převezme roli obchodního manažera a Joe Benziger, kterého můžete potkat při prohlídce vinařství za 50 USD nebo ochutnávce vín za 40 USD na osobu, zůstane na své pozici Imagery Winemaker.

Cena

Cena za transakci nebyla zveřejněna, ale dřívější odhady naznačují, že by se mohla pohybovat v rozpětí 70 až 80 milionů USD, tedy přibližně 200 000 USD/ha.

Populární příspěvky z tohoto blogu

České mezinárodní Oenoforum 2015

Před dvěma týdny začala pod patronací OIV pořádaná česká mezinárodní soutěž Oenoforum 2015. Poplatek za přihlášení vína činil 65 €. Téměř 350 přihlášených vín z jedenácti zemí hodnotilo 36 hodnotitelů, z nichž 75 % bylo z Česka a Slovenska, po dvou z Itálie a Portugalska a po jednom z Rakouska, Bulharska a Moldávie. Celkem byly uděleny 3 Velké zlaté medaile, 66 Zlatých a 36 Stříbrných a z těchto 105 medailí si vinaři ze Střední Evropy rozdělili 93. Čeští a slovenští producenti dosáhli na rovných 90 medailí představujících 86 %, ještě více, než jaké bylo jejich zastoupení mezi hodnotiteli. Celkově středoevropané uspěli takto: Velká zlatá Zlatá Stříbrná Česko 1 47 27 Německo 2 Rumunsko 1 Slovensko 1 10 4 Vína z vinařství prezidenta soutěže si na lahev přilepí 3 medaile a 2 Vítěze kategorie a vína sponzora soutěže získala 7 medailí a 1 Vítěze kategorie. O zbývajících 12 medailí se podělil

Oenoforum: česká mezinárodní soutěž letos v Lednici udělila 137 medailí

Výsledky soutěže Oenoforum 2016 V jubilejním desátém ročníku české mezinárodní soutěže Oenoforum 2016, která přijímá přihlášky vín z celého světa a koná se pod záštitou OIV, se letos poměřilo 456 vín přihlášených z devíti zemí. Přihláška jednoho vína stála 1600 CZK a dvoudenního hodnocení se v Lednici ve dnech 21. až 22.  dubna zúčastnilo celkem třicet sedm hodnotitelů z deseti zemí. Do konečného žebříčku se dostala vinařství z devíti přihlášených zemí oproti loňským osmi , ale letošní součty obsahují jeden nepříjemný diplomatický omyl.

Divoké víno, prapředek révy vinné

Vzácná popínavá rostlina I když se postupem času její výskyt snižoval, roste réva divokého vína například u Rýnu, Mohanu i Mosely. V minulosti byla také rozšířena v zátopových oblastech Německa na horním Rýnu jakož i u Darmstadtu dolů k Basileje, ale také v mokřinách Dunaje. Nicméně řeč není o révě jako dnes pěstované rostlině (latinský název Vitis vinifera subsp. vinifera), ale o divoké révě vinné (Vitis vinifera subsp. sylvestris ), o rostlině, ze které dnešní pěstované odrůdy původně vzešly.  Neměla by být zaměňována s tzv divokým vínem, které popíná zdi mnohých domů. To je obvykle buď samo se pnoucí pětilisté tzv. psí víno ( Parthenocissus quinquefolia ) nebo trojlisté ( Parthenocissus tricuspidata ). Obě rostliny jsou z čeledi rodiny révy vinné, původně pocházejí z východní části Severní Ameriky a jsou často používány pro ozelenění obvodových stěn, protože jejich listy neopadávají, naopak na podzim se obarví nádhernou červenou.