Přeskočit na hlavní obsah

The Wine Group, třetí nějvětší na světě, koupila nové vinařství

TWG

Kalifornská The Wine Group, podle objemu produkce třetí největší světový producent vína, koupila kalifornské vinařství Benziger Family Winery. Rozšířila tak své portfolio nejen kalifornských vinařství, ale také producenta tequily Piedra Azul, whiskey Concannon, argentinské Trapiche, italské Gancia nebo Franzia, The World’s Most Popular Wine Brand™.
Své portofolio supermarketových značek nyní rošiřuje o prémiové vinařství ze Sonomy, založené v roce 1981, ale spolu s ním i o ranč Glen Ellen, dvě výrobní místa a 160 akrů vinohradů.

Benziger

Benziger Family Winery v Sonomě vlastní biodynamicky certifikovaných 85 akrů na šesti vinicích napříč AVA Sonoma Valley, Sonoma Coast, Russian River Valley, Sonoma Mountain a Pine Mountain-Cloverdale Peak. 
Současný generální ředitel Mike Benziger, držitel ocenění Green Personality of the Year 2015, vinařství po prodeji opouští. Chris Benziger převezme roli obchodního manažera a Joe Benziger, kterého můžete potkat při prohlídce vinařství za 50 USD nebo ochutnávce vín za 40 USD na osobu, zůstane na své pozici Imagery Winemaker.

Cena

Cena za transakci nebyla zveřejněna, ale dřívější odhady naznačují, že by se mohla pohybovat v rozpětí 70 až 80 milionů USD, tedy přibližně 200 000 USD/ha.

Populární příspěvky z tohoto blogu

České mezinárodní Oenoforum 2015

Před dvěma týdny začala pod patronací OIV pořádaná česká mezinárodní soutěž Oenoforum 2015. Poplatek za přihlášení vína činil 65 €. Téměř 350 přihlášených vín z jedenácti zemí hodnotilo 36 hodnotitelů, z nichž 75 % bylo z Česka a Slovenska, po dvou z Itálie a Portugalska a po jednom z Rakouska, Bulharska a Moldávie. Celkem byly uděleny 3 Velké zlaté medaile, 66 Zlatých a 36 Stříbrných a z těchto 105 medailí si vinaři ze Střední Evropy rozdělili 93. Čeští a slovenští producenti dosáhli na rovných 90 medailí představujících 86 %, ještě více, než jaké bylo jejich zastoupení mezi hodnotiteli. Celkově středoevropané uspěli takto: Velká zlatá Zlatá Stříbrná Česko 1 47 27 Německo 2 Rumunsko 1 Slovensko 1 10 4 Vína z vinařství prezidenta soutěže si na lahev přilepí 3 medaile a 2 Vítěze kategorie a vína sponzora soutěže získala 7 medailí a 1 Vítěze kategorie. O zbývajících 12 medailí se podělil

Port Wine day 2016: více na síti

Víno na síti Letošní Port Wine day se koná 10. září a spolu s ochutnávkami a prohlídkami muzeí je - a pro čtenáře magazínu WA9 zejména - zajímavá teoretická část. Témata, která se budou za týden diskutovat, jsou "jak sestavit správného interaktivního turistického průvodce, který bude komunikovat mezi čtenářem a vinařem" nebo "internet je vlastně šestý smysl, víno a sociální média," "jak se hledá a koupí víno dnes a zítra," ale také "aplikace jsou nové nástroje, kterými vnímáme svět, jsou cestou ke konzumentovi?" Na seznamu přednášejících jsou proto lidé jako Ryan Opaz, bloger na Catavino a pořadatel European Wine Bloggers Conference, Heini Zachariassen, zakladatel aplikace Vivino nebo blogerka Janna Rijpma Meppelink z NOMOh . O loňském Port Wine day píšeme zde .

Oenoforum: česká mezinárodní soutěž letos v Lednici udělila 137 medailí

Výsledky soutěže Oenoforum 2016 V jubilejním desátém ročníku české mezinárodní soutěže Oenoforum 2016, která přijímá přihlášky vín z celého světa a koná se pod záštitou OIV, se letos poměřilo 456 vín přihlášených z devíti zemí. Přihláška jednoho vína stála 1600 CZK a dvoudenního hodnocení se v Lednici ve dnech 21. až 22.  dubna zúčastnilo celkem třicet sedm hodnotitelů z deseti zemí. Do konečného žebříčku se dostala vinařství z devíti přihlášených zemí oproti loňským osmi , ale letošní součty obsahují jeden nepříjemný diplomatický omyl.