Přeskočit na hlavní obsah

Spisovatel Hugh Johnson letos na VineExpo s Lifetime Achievement Award

Spisovatel Hugh Johnson obdržel od Institute of Masters of Wine za rok 2015 cenu Lifetime Achievement Award.
Tuto cenu za svůj přínos vinařství dříve získali Robert Mondavi (2005), Marchese Piero Antinori (2007), Jean-Michel Cazes (2011) a Baroness Philippine de Rothschild (2013).
Hugh Johnson patří k nejvíce prodávaným spisovatelům, píšícím o víně, dodnes prodal okolo 16 milionů knih. Svou první knihu, Wine, piblikoval v roce 1966. V roce 1969 přispěl do The World Atlas of Wine a od roku 1977 vydává Hugh Johnson’s Pocket Wine Book, kterého se dosud prodalo více než 12 milionů ve 13 jazycích. V roce 2006 vydal intimní autobiografii “A Life Uncorked”.
V letech 1986 až 2001 byl ředitelem Château Latour v Bordeaux. V roce 1990 s Peterem Vinding-Diersem spoluzakládal Royal Tokaji, aby pomohli oživit zájem o Aszú z maďarského Tokaje. Hugh je spoluvlastníkem vinařství Mézes Mály.
Cenu obdržel během ceremoniálu na VinExpo v Bordeaux 18. června z rukou Patricka Schmitta MW, editora Drinks Business, a Sarah Jane Evans MW, předsedkyně Institute of Masters of Wine.

Populární příspěvky z tohoto blogu

České mezinárodní Oenoforum 2015

Před dvěma týdny začala pod patronací OIV pořádaná česká mezinárodní soutěž Oenoforum 2015. Poplatek za přihlášení vína činil 65 €. Téměř 350 přihlášených vín z jedenácti zemí hodnotilo 36 hodnotitelů, z nichž 75 % bylo z Česka a Slovenska, po dvou z Itálie a Portugalska a po jednom z Rakouska, Bulharska a Moldávie. Celkem byly uděleny 3 Velké zlaté medaile, 66 Zlatých a 36 Stříbrných a z těchto 105 medailí si vinaři ze Střední Evropy rozdělili 93. Čeští a slovenští producenti dosáhli na rovných 90 medailí představujících 86 %, ještě více, než jaké bylo jejich zastoupení mezi hodnotiteli. Celkově středoevropané uspěli takto: Velká zlatá Zlatá Stříbrná Česko 1 47 27 Německo 2 Rumunsko 1 Slovensko 1 10 4 Vína z vinařství prezidenta soutěže si na lahev přilepí 3 medaile a 2 Vítěze kategorie a vína sponzora soutěže získala 7 medailí a 1 Vítěze kategorie. O zbývajících 12 medailí se podělil

Port Wine day 2016: více na síti

Víno na síti Letošní Port Wine day se koná 10. září a spolu s ochutnávkami a prohlídkami muzeí je - a pro čtenáře magazínu WA9 zejména - zajímavá teoretická část. Témata, která se budou za týden diskutovat, jsou "jak sestavit správného interaktivního turistického průvodce, který bude komunikovat mezi čtenářem a vinařem" nebo "internet je vlastně šestý smysl, víno a sociální média," "jak se hledá a koupí víno dnes a zítra," ale také "aplikace jsou nové nástroje, kterými vnímáme svět, jsou cestou ke konzumentovi?" Na seznamu přednášejících jsou proto lidé jako Ryan Opaz, bloger na Catavino a pořadatel European Wine Bloggers Conference, Heini Zachariassen, zakladatel aplikace Vivino nebo blogerka Janna Rijpma Meppelink z NOMOh . O loňském Port Wine day píšeme zde .

Oenoforum: česká mezinárodní soutěž letos v Lednici udělila 137 medailí

Výsledky soutěže Oenoforum 2016 V jubilejním desátém ročníku české mezinárodní soutěže Oenoforum 2016, která přijímá přihlášky vín z celého světa a koná se pod záštitou OIV, se letos poměřilo 456 vín přihlášených z devíti zemí. Přihláška jednoho vína stála 1600 CZK a dvoudenního hodnocení se v Lednici ve dnech 21. až 22.  dubna zúčastnilo celkem třicet sedm hodnotitelů z deseti zemí. Do konečného žebříčku se dostala vinařství z devíti přihlášených zemí oproti loňským osmi , ale letošní součty obsahují jeden nepříjemný diplomatický omyl.