Přeskočit na hlavní obsah

IWC: 500 medailí pro vína ze supermarketů

V Británii organizovaná soutěž International Wine Challenge (IWC) oznámila letošní medailisty. Ceny také získalo bezmála 500 vín, která prodávají supermarkety pod svými vlastními značkami. Přesně 498 medailí, což je o 138 více než vloni, včetně 33 zlatých.
Marks & Spencer všechny trumfl se ziskem 169 medailí včetně 12 zlatých a 52 stříbrných. Jedna ze zlatých patří šumivému neročníkovému Chardonnay Mount Bluff za 13 £. Tesco má pět zlatých, Aldi dvě, v maloobchodě dostupná kolem 8 £.
Na scéně byly opět anglické sekty, které letos získaly rekordních 14 zlatých, z nichž dvě míří do East Sussex k producentu Court Garden.
Předseda IWC Charles Metcalfe k tomu dodává: "Nákupčí supermarketů prokázali svůj talent k pořízení fantastických vín z celého světa, navíc za poměrně příznivou ceny."
IWC patří s retailem výrazně spolupracující William Reed Business Media, která soutěž pořádá již 32 let. IWC se charakterizuje jako soutěž s metodicky prováděným hodnocením, kde se každé víno degustuje a hodnotí naslepo a během tří samostatných příležitostí nejméně deset hodnotitelů posuzuje věrnost stylu, regionu a ročníku.

Populární příspěvky z tohoto blogu

České mezinárodní Oenoforum 2015

Před dvěma týdny začala pod patronací OIV pořádaná česká mezinárodní soutěž Oenoforum 2015. Poplatek za přihlášení vína činil 65 €. Téměř 350 přihlášených vín z jedenácti zemí hodnotilo 36 hodnotitelů, z nichž 75 % bylo z Česka a Slovenska, po dvou z Itálie a Portugalska a po jednom z Rakouska, Bulharska a Moldávie. Celkem byly uděleny 3 Velké zlaté medaile, 66 Zlatých a 36 Stříbrných a z těchto 105 medailí si vinaři ze Střední Evropy rozdělili 93. Čeští a slovenští producenti dosáhli na rovných 90 medailí představujících 86 %, ještě více, než jaké bylo jejich zastoupení mezi hodnotiteli. Celkově středoevropané uspěli takto: Velká zlatá Zlatá Stříbrná Česko 1 47 27 Německo 2 Rumunsko 1 Slovensko 1 10 4 Vína z vinařství prezidenta soutěže si na lahev přilepí 3 medaile a 2 Vítěze kategorie a vína sponzora soutěže získala 7 medailí a 1 Vítěze kategorie. O zbývajících 12 medailí se podělil

Port Wine day 2016: více na síti

Víno na síti Letošní Port Wine day se koná 10. září a spolu s ochutnávkami a prohlídkami muzeí je - a pro čtenáře magazínu WA9 zejména - zajímavá teoretická část. Témata, která se budou za týden diskutovat, jsou "jak sestavit správného interaktivního turistického průvodce, který bude komunikovat mezi čtenářem a vinařem" nebo "internet je vlastně šestý smysl, víno a sociální média," "jak se hledá a koupí víno dnes a zítra," ale také "aplikace jsou nové nástroje, kterými vnímáme svět, jsou cestou ke konzumentovi?" Na seznamu přednášejících jsou proto lidé jako Ryan Opaz, bloger na Catavino a pořadatel European Wine Bloggers Conference, Heini Zachariassen, zakladatel aplikace Vivino nebo blogerka Janna Rijpma Meppelink z NOMOh . O loňském Port Wine day píšeme zde .

Oenoforum: česká mezinárodní soutěž letos v Lednici udělila 137 medailí

Výsledky soutěže Oenoforum 2016 V jubilejním desátém ročníku české mezinárodní soutěže Oenoforum 2016, která přijímá přihlášky vín z celého světa a koná se pod záštitou OIV, se letos poměřilo 456 vín přihlášených z devíti zemí. Přihláška jednoho vína stála 1600 CZK a dvoudenního hodnocení se v Lednici ve dnech 21. až 22.  dubna zúčastnilo celkem třicet sedm hodnotitelů z deseti zemí. Do konečného žebříčku se dostala vinařství z devíti přihlášených zemí oproti loňským osmi , ale letošní součty obsahují jeden nepříjemný diplomatický omyl.