Přeskočit na hlavní obsah

Tre Bicchieri World Tour 2016/2017 odstartovala v Římě

Pětijazyčný průvodce italským vinařstvím

Mediální holding Gambero Rosso představil v Římě 29. října za přítomnosti mnoha hostů z celého světa jubilejní 30. ročník průvodce Vini d'Italia 2017, která je také v anglické, německé, čínské a japonské verzi. Letošní průvodce prezentuje úctyhodných 2.400 vinařství a jejich 22 tisíc vín.
2. listopadu tato presentační šňůra italských vinařství pokračovala z Říma do Soulu. Jižní Korea, ve které zažívají italská vína skutečný boom obliby, je určitě tím správným místem. Jen v hlavním městě s 23 miliony obyvatel vzrostly vinařské tržby o 50%.
Následující díl Tre Bicchieri World Tour pořádala Gambero Rosso v Číně. Poprvé se představila nejlepší italská vína v Pekingu 4. listopadu 2016. Další prezentace se koná 9. listopadu v Hong Kongu a 16. listopadu v japonském Tokiu spolu s Vinexpo, se kterým Gambero Rosso navázalo partnerství v květnu tohoto roku. Letošním závěrečným místem, kde se nejlepší italská vína představí, bude 23. listopadu Moskva.

Německo a Spojené státy

Rok 2017 zahájí Tre Bicchieri World Tour 30. ledna v Mnichově, kde bude průvodce premiérově představen v němčině. Dále se plánuje pořádání degustací i ve Stockholmu. V únoru 2017 se dění přesune na americký kontinent, které odstartuje Chicago (7. února) následované New Yorkem (9. února), Los Angeles (13. února) a San Franciskem (15. února). V březnu příštího roku se Tre Bicchieri World Tour vrací do německého Düsseldorfu, kde se představí u příležitosti konání výstavy ProWein.
Jisté je, že v posledních letech vzrostla popularita tohoto promo segmentu několikanásobně i mezi italskými vinaři. Londýn, který nadále zůstává pro italská vína klíčovým trhem, bude hostitelem 3. května. Závěrečná presentace se uskuteční 8. června v Torontu, konaná za podpory alkoholového monopolu LCBE.

Export italských vín stále roste

Každá z přehlídek Tre Bicchieri World Tour 2016/2017 bude zahrnovat mistrovské kurzy věnované prémiové kategorii průvodce - nejznámějším vínům Itálie - stejně jako řadu večeří a ochutnávek prémiových vín, které odrážejí vinařskou kulturu jednotlivých navštívených měst.
Tato ambiciózní promo akce má být dalším impulsem pro italský export, který v posledních třiceti letech vzrostl o více než 500%. Podle italského statistického úřadu v prvních pěti měsících roku 2016 poskočil vývoz italského vína o 3,7% podle objemu a o 1,3% podle hodnoty.

Populární příspěvky z tohoto blogu

České mezinárodní Oenoforum 2015

Před dvěma týdny začala pod patronací OIV pořádaná česká mezinárodní soutěž Oenoforum 2015. Poplatek za přihlášení vína činil 65 €. Téměř 350 přihlášených vín z jedenácti zemí hodnotilo 36 hodnotitelů, z nichž 75 % bylo z Česka a Slovenska, po dvou z Itálie a Portugalska a po jednom z Rakouska, Bulharska a Moldávie.
Celkem byly uděleny 3 Velké zlaté medaile, 66 Zlatých a 36 Stříbrných a z těchto 105 medailí si vinaři ze Střední Evropy rozdělili 93. Čeští a slovenští producenti dosáhli na rovných 90 medailí představujících 86 %, ještě více, než jaké bylo jejich zastoupení mezi hodnotiteli. Celkově středoevropané uspěli takto:

Velká zlatáZlatáStříbrnáČesko14727Německo2Rumunsko1Slovensko1104
Vína z vinařství prezidenta soutěže si na lahev přilepí 3 medaile a 2 Vítěze kategorie a vína sponzora soutěže získala 7 medailí a 1 Vítěze kategorie. O zbývajících 12 medailí se podělila vinařství z Francie, Španělska, Chile a Nového Zélandu; vína ze tří zemí na žádnou medaili nestačila. Generální ř…

Největší američtí pijani

Podle průzkumu Institute for Health Metrics and Evaluation (IHME) z University of Washington, stojí za nárůstem spotřeby alkoholu jeho zvýšená obliba mezi ženami, i když procento konzumentů alkoholu se v průběhu času nijak nemění. V American Journal of Public Health publikovaná studie je vůbec první studií, která sledovala trendy v konzumaci alkoholu v jednotlivých okresech USA mezi lety 2002-2012. Počet těžkých pijanů, definovaných spotřebou jednoho drinku denně v případě žen a dvou drinků denně v případě mužů, od roku 2005 prudce vzrostl až o 17,2%. V roce 2012 bylo možné považovat 8,2% Američanů za těžké pijany a 18,3% za nadměrné pijany, konzumující během jedné příležitosti alespoň jedenkrát v uplynulém měsíci čtyři a více drinků v případě žen a pět a více v případě mužů. Celostátní trendy ukazují mnohem rychlejší eskalaci nadměrného pití žen než mužů s nárůstem o 17,5% mezi lety 2005 a 2012, zatímco počty nadměrných mužských pijanů se zvýšily o 4,9%. "Jsme svědky velmi znep…