5. listopadu 2016

Tre Bicchieri World Tour 2016/2017 odstartovala v Římě

Pětijazyčný průvodce italským vinařstvím

Mediální holding Gambero Rosso představil v Římě 29. října za přítomnosti mnoha hostů z celého světa jubilejní 30. ročník průvodce Vini d'Italia 2017, která je také v anglické, německé, čínské a japonské verzi. Letošní průvodce prezentuje úctyhodných 2.400 vinařství a jejich 22 tisíc vín.
2. listopadu tato presentační šňůra italských vinařství pokračovala z Říma do Soulu. Jižní Korea, ve které zažívají italská vína skutečný boom obliby, je určitě tím správným místem. Jen v hlavním městě s 23 miliony obyvatel vzrostly vinařské tržby o 50%.
Následující díl Tre Bicchieri World Tour pořádala Gambero Rosso v Číně. Poprvé se představila nejlepší italská vína v Pekingu 4. listopadu 2016. Další prezentace se koná 9. listopadu v Hong Kongu a 16. listopadu v japonském Tokiu spolu s Vinexpo, se kterým Gambero Rosso navázalo partnerství v květnu tohoto roku. Letošním závěrečným místem, kde se nejlepší italská vína představí, bude 23. listopadu Moskva.

Německo a Spojené státy

Rok 2017 zahájí Tre Bicchieri World Tour 30. ledna v Mnichově, kde bude průvodce premiérově představen v němčině. Dále se plánuje pořádání degustací i ve Stockholmu. V únoru 2017 se dění přesune na americký kontinent, které odstartuje Chicago (7. února) následované New Yorkem (9. února), Los Angeles (13. února) a San Franciskem (15. února). V březnu příštího roku se Tre Bicchieri World Tour vrací do německého Düsseldorfu, kde se představí u příležitosti konání výstavy ProWein.
Jisté je, že v posledních letech vzrostla popularita tohoto promo segmentu několikanásobně i mezi italskými vinaři. Londýn, který nadále zůstává pro italská vína klíčovým trhem, bude hostitelem 3. května. Závěrečná presentace se uskuteční 8. června v Torontu, konaná za podpory alkoholového monopolu LCBE.

Export italských vín stále roste

Každá z přehlídek Tre Bicchieri World Tour 2016/2017 bude zahrnovat mistrovské kurzy věnované prémiové kategorii průvodce - nejznámějším vínům Itálie - stejně jako řadu večeří a ochutnávek prémiových vín, které odrážejí vinařskou kulturu jednotlivých navštívených měst.
Tato ambiciózní promo akce má být dalším impulsem pro italský export, který v posledních třiceti letech vzrostl o více než 500%. Podle italského statistického úřadu v prvních pěti měsících roku 2016 poskočil vývoz italského vína o 3,7% podle objemu a o 1,3% podle hodnoty.