31. října 2016

Zájem Japonců o australská prémiová vína a vysoké vyznamenání pro jejich tvůrce

Japonský vzestup spotřeby

Treasury Wine Estates (TWE) využije japonskou stále rostoucí poptávku po prémiových vínech a rozšíří portfolio importovaných značek. 
Po už etablovaných vínech Penfolds, Beringer, Wolf Blass, Rosemount a Matua představí japonským spotřebitelům i další prémiové značky Rawson’s Retreat, Lindeman’s, Wynns, Coldstream Hills, Yellowglen, Pepperjack a Secret Stone. 
Kromě toho má TWE v plánu přímo dovážet své premiové kalifornské značky.

Politická dohoda snižuje ceny australského vína

Podle Travise Browna, který TWE v Japonsku zastupuje, se v rozšíření portfolia odráží jak rostoucí zájem japonských spotřebitelů o kvalitní vína, tak nedávný podpis dohody Japan Australia Economic Partnership Agreement, která postupně odstraní cla na australská vína, což se promítne i v koncových cenách pro spotřebitele.
Brown zrekapituloval: "První velké úspěchy zaznamenala TWE už při vstupu na trhy v Číně, Koreji, Singapuru a Tchaj-wanu. Nyní se ale zcela soustředí na Japonsko, kde je jedna z nejvyšší spotřeby vína na obyvatele v regionu Asie.”

Enologie je ceněná věda

Peter Gago, hlavní vinař vinařství Penfolds založeného roku 1844, člena skupiny TWE, byl nedávno jmenován členem prestižní skupiny Bragg. Toto nejvyšší ocenění uděluje Royal Institution of Australia za vynikající výsledky v oblasti vědy. Společenství bylo pojmenováno podle prominentních australských průkopnících vědy, týmu otce a syna Sira Williama Henry Bragga a Sira Williama Lawrence Bragga.
"Jsem v šoku, nadšený a současně velmi pokorný. Je velká čest být členem Bragg ve společnosti světoznámých vědců," byl první komentář Gaga. "A samozřejmě jsem velmi rád, že nejen moje práce, ale současně enologie jako vědní obor byly tímto způsobem uznány."

Hlavní vinař je i ambasador značky

Gago je hlavním vinařem světově proslulého výrobce Penfolds, mimo jiné producenta značky Grange, nejslavnějšího australského vína, už od roku 2002 a je teprve v pořadí čtvrtým od roku 1948.
Jeho prací je také podporovat věhlas australských vín ve světě. "Není to příliš obtížné, když jste vyzbrojeni takovými značkami jako jsou Penfolds Grange a další," říká Gago, který již získal za svoje vinařské umění od mezinárodních institucí několik dalších ocenění.