Přeskočit na hlavní obsah

Zájem Japonců o australská prémiová vína a vysoké vyznamenání pro jejich tvůrce

Japonský vzestup spotřeby

Treasury Wine Estates (TWE) využije japonskou stále rostoucí poptávku po prémiových vínech a rozšíří portfolio importovaných značek. 
Po už etablovaných vínech Penfolds, Beringer, Wolf Blass, Rosemount a Matua představí japonským spotřebitelům i další prémiové značky Rawson’s Retreat, Lindeman’s, Wynns, Coldstream Hills, Yellowglen, Pepperjack a Secret Stone. 
Kromě toho má TWE v plánu přímo dovážet své premiové kalifornské značky.

Politická dohoda snižuje ceny australského vína

Podle Travise Browna, který TWE v Japonsku zastupuje, se v rozšíření portfolia odráží jak rostoucí zájem japonských spotřebitelů o kvalitní vína, tak nedávný podpis dohody Japan Australia Economic Partnership Agreement, která postupně odstraní cla na australská vína, což se promítne i v koncových cenách pro spotřebitele.
Brown zrekapituloval: "První velké úspěchy zaznamenala TWE už při vstupu na trhy v Číně, Koreji, Singapuru a Tchaj-wanu. Nyní se ale zcela soustředí na Japonsko, kde je jedna z nejvyšší spotřeby vína na obyvatele v regionu Asie.”

Enologie je ceněná věda

Peter Gago, hlavní vinař vinařství Penfolds založeného roku 1844, člena skupiny TWE, byl nedávno jmenován členem prestižní skupiny Bragg. Toto nejvyšší ocenění uděluje Royal Institution of Australia za vynikající výsledky v oblasti vědy. Společenství bylo pojmenováno podle prominentních australských průkopnících vědy, týmu otce a syna Sira Williama Henry Bragga a Sira Williama Lawrence Bragga.
"Jsem v šoku, nadšený a současně velmi pokorný. Je velká čest být členem Bragg ve společnosti světoznámých vědců," byl první komentář Gaga. "A samozřejmě jsem velmi rád, že nejen moje práce, ale současně enologie jako vědní obor byly tímto způsobem uznány."

Hlavní vinař je i ambasador značky

Gago je hlavním vinařem světově proslulého výrobce Penfolds, mimo jiné producenta značky Grange, nejslavnějšího australského vína, už od roku 2002 a je teprve v pořadí čtvrtým od roku 1948.
Jeho prací je také podporovat věhlas australských vín ve světě. "Není to příliš obtížné, když jste vyzbrojeni takovými značkami jako jsou Penfolds Grange a další," říká Gago, který již získal za svoje vinařské umění od mezinárodních institucí několik dalších ocenění.

Populární příspěvky z tohoto blogu

České mezinárodní Oenoforum 2015

Před dvěma týdny začala pod patronací OIV pořádaná česká mezinárodní soutěž Oenoforum 2015. Poplatek za přihlášení vína činil 65 €. Téměř 350 přihlášených vín z jedenácti zemí hodnotilo 36 hodnotitelů, z nichž 75 % bylo z Česka a Slovenska, po dvou z Itálie a Portugalska a po jednom z Rakouska, Bulharska a Moldávie. Celkem byly uděleny 3 Velké zlaté medaile, 66 Zlatých a 36 Stříbrných a z těchto 105 medailí si vinaři ze Střední Evropy rozdělili 93. Čeští a slovenští producenti dosáhli na rovných 90 medailí představujících 86 %, ještě více, než jaké bylo jejich zastoupení mezi hodnotiteli. Celkově středoevropané uspěli takto: Velká zlatá Zlatá Stříbrná Česko 1 47 27 Německo 2 Rumunsko 1 Slovensko 1 10 4 Vína z vinařství prezidenta soutěže si na lahev přilepí 3 medaile a 2 Vítěze kategorie a vína sponzora soutěže získala 7 medailí a 1 Vítěze kategorie. O zbývajících 12 medailí se podělil

Port Wine day 2016: více na síti

Víno na síti Letošní Port Wine day se koná 10. září a spolu s ochutnávkami a prohlídkami muzeí je - a pro čtenáře magazínu WA9 zejména - zajímavá teoretická část. Témata, která se budou za týden diskutovat, jsou "jak sestavit správného interaktivního turistického průvodce, který bude komunikovat mezi čtenářem a vinařem" nebo "internet je vlastně šestý smysl, víno a sociální média," "jak se hledá a koupí víno dnes a zítra," ale také "aplikace jsou nové nástroje, kterými vnímáme svět, jsou cestou ke konzumentovi?" Na seznamu přednášejících jsou proto lidé jako Ryan Opaz, bloger na Catavino a pořadatel European Wine Bloggers Conference, Heini Zachariassen, zakladatel aplikace Vivino nebo blogerka Janna Rijpma Meppelink z NOMOh . O loňském Port Wine day píšeme zde .

Oenoforum: česká mezinárodní soutěž letos v Lednici udělila 137 medailí

Výsledky soutěže Oenoforum 2016 V jubilejním desátém ročníku české mezinárodní soutěže Oenoforum 2016, která přijímá přihlášky vín z celého světa a koná se pod záštitou OIV, se letos poměřilo 456 vín přihlášených z devíti zemí. Přihláška jednoho vína stála 1600 CZK a dvoudenního hodnocení se v Lednici ve dnech 21. až 22.  dubna zúčastnilo celkem třicet sedm hodnotitelů z deseti zemí. Do konečného žebříčku se dostala vinařství z devíti přihlášených zemí oproti loňským osmi , ale letošní součty obsahují jeden nepříjemný diplomatický omyl.