Přeskočit na hlavní obsah

Víno z Concha y Toro je znovu partnerem fotbalistů Manchester United

Víno a fotbal

Značka chilského vína Casillero del Diablo je jedním z nejstarších sponzorských partnerů klubu Manchester United. Obnovením smlouvy naváží obě společnosti spolupráci na další tři roky. 
Dohoda stanoví, že Casillero del Diablo má právo používat k propagaci novou image hráčů a značka vína bude navíc prezentována na digitálních panelech, které jsou instalované na vlastním stadionu Manchasteru Old Trafford. Navíc bude víno na stadionu k dispozici, aby značka mohla úspěšně zacílit na zákazníky.

Šest let skvělých výsledků

Během posledních dvou let značka Casillero del Diablo už partnerství s Red Devils využívala. Například bývalé fotbalové hvězdy vystupující jako "Manchester United Legends," mezi něž patří Sir Bobby Charlton, Denis Law a Gary Neville, několikrát navštívily sklepy Casillero del Diablo.
Dalším vrcholem aliance byly “Devil’s Match,” ligové zápasy, kdy Manchester United hrál na vlastním trávníku na Old Trafford. Zápasy byly sponzorovány Casillero del Diablo a fotbalisté se zúčastnili stovek různých akcí, kde se propagovala značka vína.
Výsledkem tohoto partnerství je také Legendary Collection. Jedná se o limitovanou edici Cabernet Sauvignon, která byla velmi dobře přijata fanoušky klubu i příznivci Casillero del Diablo.

Slavné víno

Víno pochází z vinařského regionu Maule Valley, kde jsou největší viniční tratě v Chile o rozloze více jak 31 tisíc hektarů. Toto víno zaznamenalo výrazné úspěchy nejen v Chile, velmi populárním je v Británii, Spojených státech, Číně, Malajsii i na dalších trzích. Na celém světě se ho až do současnosti prodalo více než 300.000 lahví.
Řada vín Frontera stejného producenta také sponzorovala ceny BRIT Awards.

Populární příspěvky z tohoto blogu

České mezinárodní Oenoforum 2015

Před dvěma týdny začala pod patronací OIV pořádaná česká mezinárodní soutěž Oenoforum 2015. Poplatek za přihlášení vína činil 65 €. Téměř 350 přihlášených vín z jedenácti zemí hodnotilo 36 hodnotitelů, z nichž 75 % bylo z Česka a Slovenska, po dvou z Itálie a Portugalska a po jednom z Rakouska, Bulharska a Moldávie. Celkem byly uděleny 3 Velké zlaté medaile, 66 Zlatých a 36 Stříbrných a z těchto 105 medailí si vinaři ze Střední Evropy rozdělili 93. Čeští a slovenští producenti dosáhli na rovných 90 medailí představujících 86 %, ještě více, než jaké bylo jejich zastoupení mezi hodnotiteli. Celkově středoevropané uspěli takto: Velká zlatá Zlatá Stříbrná Česko 1 47 27 Německo 2 Rumunsko 1 Slovensko 1 10 4 Vína z vinařství prezidenta soutěže si na lahev přilepí 3 medaile a 2 Vítěze kategorie a vína sponzora soutěže získala 7 medailí a 1 Vítěze kategorie. O zbývajících 12 medailí se podělil

Divoké víno, prapředek révy vinné

Vzácná popínavá rostlina I když se postupem času její výskyt snižoval, roste réva divokého vína například u Rýnu, Mohanu i Mosely. V minulosti byla také rozšířena v zátopových oblastech Německa na horním Rýnu jakož i u Darmstadtu dolů k Basileje, ale také v mokřinách Dunaje. Nicméně řeč není o révě jako dnes pěstované rostlině (latinský název Vitis vinifera subsp. vinifera), ale o divoké révě vinné (Vitis vinifera subsp. sylvestris ), o rostlině, ze které dnešní pěstované odrůdy původně vzešly.  Neměla by být zaměňována s tzv divokým vínem, které popíná zdi mnohých domů. To je obvykle buď samo se pnoucí pětilisté tzv. psí víno ( Parthenocissus quinquefolia ) nebo trojlisté ( Parthenocissus tricuspidata ). Obě rostliny jsou z čeledi rodiny révy vinné, původně pocházejí z východní části Severní Ameriky a jsou často používány pro ozelenění obvodových stěn, protože jejich listy neopadávají, naopak na podzim se obarví nádhernou červenou.

Oenoforum: česká mezinárodní soutěž letos v Lednici udělila 137 medailí

Výsledky soutěže Oenoforum 2016 V jubilejním desátém ročníku české mezinárodní soutěže Oenoforum 2016, která přijímá přihlášky vín z celého světa a koná se pod záštitou OIV, se letos poměřilo 456 vín přihlášených z devíti zemí. Přihláška jednoho vína stála 1600 CZK a dvoudenního hodnocení se v Lednici ve dnech 21. až 22.  dubna zúčastnilo celkem třicet sedm hodnotitelů z deseti zemí. Do konečného žebříčku se dostala vinařství z devíti přihlášených zemí oproti loňským osmi , ale letošní součty obsahují jeden nepříjemný diplomatický omyl.