Přeskočit na hlavní obsah

Vinaři na Instagramu

Obrázková reklama

Austrian Wine Marketing Board Team
Komunikační agentura Wine & Co pomohla pro Austrian Wine Marketing Board podpořit prodej rakouského vína ve Spojených státech, který za posledních šest let velmi vzrostl. 
Zakladatelka společnosti Constance Chamberlain objasňuje strategii: "Zaměřujeme se na krajinu dané vinařské oblasti a používáme fotografie, na kterých vynikne krása regionu a pěstovaných hroznů. Sociální média vypráví jednoduché příběhy, které mohou navnadit nejen vínomilce. Instagram je zaujme a přiláká jejich pozornost. 
Musíme si být jistí, že jsou naše sloupky přesvědčivé, že prezentují scény, kterých by chtěl být každý součástí, a že vyjadřují metafory, které vyvolávají emocionální reakci."

Máme rádi pěkné věci

Společnost JK Marketing loni získala cenu Campaign of the Year na International Wine Challenge (IWC) za podporu brazilských vín na britském trhu. Jejich kampaň pomohla podle IWC zviditelnit brazilská vína ve Velké Británii i proto, že společnost vedla kampaň současně i s pomocí sociálních médií včetně použití Instagramu. Obchodní partnerka Ana Sofia de Oliveira dodává:
"Instagram je opravdu pro lidi, kteří mají rádi pěkné věci; zdá se to možná hloupé říci, ale je to všechno o kvalitě vašich snímků a o tom, jak jste schopní je prezentovat. My jsme vyvěsili téměř 1500 fotografií a tím zdvojnásobili počet sdílejících. Instagram je zásadní pro všechny úspěšné kampaně. Příběh musí být účinně vyprávěný s použitím správných fotografií. 
Zaměřte se na atraktivní obrázkové scenérie z neobvyklých, vzdálených nebo exotických míst, na lidi v poutavém prostředí a to zejména když sami mají mnoho následovníků, které budou inspirovat, a na fotografie, které představí značku vína, záběry samotné lahve, domovského vinařství nebo lákavé večeře doplněné propagovaným vínem."

Identita značky

Instagram může také pomoci utvářet identitu značky. Reklamní agentuře VitaBella pomohl Instagram definovat vizuální identitu značky Luberon produkované rodinou Perrin, vlastnící vinařství Domaine du Clos des Tourelles a Château de Beaucastel. 
Zakladatel agentury Guillaume Jourdan říká, že na Instagramu a současně na Facebooku byly po dobu dvou let uveřejňovány palety atraktivních fotografií značky, které umocnily její vizuální identitu. "Toto zaměření na estetiku nás tlačí doladit styl i v publikacích, které vytvářejí skutečnou sounáležitost s produktem," říká Jourdan.
Jeho slova doplňuje mluvčí skupiny Marie-Clémentine Savey: "Tato kampaň pomáhá oslovit i mladou generaci, která je důležitým marketingovým cílem, jsou to naši budoucí zákazníci. Je ale velmi důležité aktualizovat Instagram alespoň jednou denně."

Obchodník větří růst

Millésima, obchodník s vínem prodávající mnoho značek z Bordeaux, si na Instagramu otevřela účet pro své reklamy v lednu 2015. "Zpočátku jsme Instagramu nedůvěřovali, že by mohl nabídnout nějaké hmatatelné výhody komunikace ve srovnání se Facebookem a Twitterem," vysvětluje zástupce společnosti Frédéric Lot. “Ale potom jsme sami viděli exponenciální růst návštěv.”
Millésima v posledních dvou instagramových kampaních oslovila asi 200 tisíc potenciálních zákazníků značky Lafite Rothschild, když kampaň zhlédlo téměř 260 tisíc návštěvníků. 
Smyslem reklamní investice nebyl přímý prodej Lafite Rothschild, ale povzbudit lidi ke sledování značky. Tím se i zvýšilo povědomí o mateřské společnosti Millésima. Nyní má společnost na Instagramu komunitu o počtu 800 sdílejících, cílem je toto číslo do ledna 2017 ztrojnásobit.

Populární příspěvky z tohoto blogu

České mezinárodní Oenoforum 2015

Před dvěma týdny začala pod patronací OIV pořádaná česká mezinárodní soutěž Oenoforum 2015. Poplatek za přihlášení vína činil 65 €. Téměř 350 přihlášených vín z jedenácti zemí hodnotilo 36 hodnotitelů, z nichž 75 % bylo z Česka a Slovenska, po dvou z Itálie a Portugalska a po jednom z Rakouska, Bulharska a Moldávie. Celkem byly uděleny 3 Velké zlaté medaile, 66 Zlatých a 36 Stříbrných a z těchto 105 medailí si vinaři ze Střední Evropy rozdělili 93. Čeští a slovenští producenti dosáhli na rovných 90 medailí představujících 86 %, ještě více, než jaké bylo jejich zastoupení mezi hodnotiteli. Celkově středoevropané uspěli takto: Velká zlatá Zlatá Stříbrná Česko 1 47 27 Německo 2 Rumunsko 1 Slovensko 1 10 4 Vína z vinařství prezidenta soutěže si na lahev přilepí 3 medaile a 2 Vítěze kategorie a vína sponzora soutěže získala 7 medailí a 1 Vítěze kategorie. O zbývajících 12 medailí se podělil

Divoké víno, prapředek révy vinné

Vzácná popínavá rostlina I když se postupem času její výskyt snižoval, roste réva divokého vína například u Rýnu, Mohanu i Mosely. V minulosti byla také rozšířena v zátopových oblastech Německa na horním Rýnu jakož i u Darmstadtu dolů k Basileje, ale také v mokřinách Dunaje. Nicméně řeč není o révě jako dnes pěstované rostlině (latinský název Vitis vinifera subsp. vinifera), ale o divoké révě vinné (Vitis vinifera subsp. sylvestris ), o rostlině, ze které dnešní pěstované odrůdy původně vzešly.  Neměla by být zaměňována s tzv divokým vínem, které popíná zdi mnohých domů. To je obvykle buď samo se pnoucí pětilisté tzv. psí víno ( Parthenocissus quinquefolia ) nebo trojlisté ( Parthenocissus tricuspidata ). Obě rostliny jsou z čeledi rodiny révy vinné, původně pocházejí z východní části Severní Ameriky a jsou často používány pro ozelenění obvodových stěn, protože jejich listy neopadávají, naopak na podzim se obarví nádhernou červenou.

Oenoforum: česká mezinárodní soutěž letos v Lednici udělila 137 medailí

Výsledky soutěže Oenoforum 2016 V jubilejním desátém ročníku české mezinárodní soutěže Oenoforum 2016, která přijímá přihlášky vín z celého světa a koná se pod záštitou OIV, se letos poměřilo 456 vín přihlášených z devíti zemí. Přihláška jednoho vína stála 1600 CZK a dvoudenního hodnocení se v Lednici ve dnech 21. až 22.  dubna zúčastnilo celkem třicet sedm hodnotitelů z deseti zemí. Do konečného žebříčku se dostala vinařství z devíti přihlášených zemí oproti loňským osmi , ale letošní součty obsahují jeden nepříjemný diplomatický omyl.