Přeskočit na hlavní obsah

Vinaři na Instagramu

Obrázková reklama

Austrian Wine Marketing Board Team
Komunikační agentura Wine & Co pomohla pro Austrian Wine Marketing Board podpořit prodej rakouského vína ve Spojených státech, který za posledních šest let velmi vzrostl. 
Zakladatelka společnosti Constance Chamberlain objasňuje strategii: "Zaměřujeme se na krajinu dané vinařské oblasti a používáme fotografie, na kterých vynikne krása regionu a pěstovaných hroznů. Sociální média vypráví jednoduché příběhy, které mohou navnadit nejen vínomilce. Instagram je zaujme a přiláká jejich pozornost. 
Musíme si být jistí, že jsou naše sloupky přesvědčivé, že prezentují scény, kterých by chtěl být každý součástí, a že vyjadřují metafory, které vyvolávají emocionální reakci."

Máme rádi pěkné věci

Společnost JK Marketing loni získala cenu Campaign of the Year na International Wine Challenge (IWC) za podporu brazilských vín na britském trhu. Jejich kampaň pomohla podle IWC zviditelnit brazilská vína ve Velké Británii i proto, že společnost vedla kampaň současně i s pomocí sociálních médií včetně použití Instagramu. Obchodní partnerka Ana Sofia de Oliveira dodává:
"Instagram je opravdu pro lidi, kteří mají rádi pěkné věci; zdá se to možná hloupé říci, ale je to všechno o kvalitě vašich snímků a o tom, jak jste schopní je prezentovat. My jsme vyvěsili téměř 1500 fotografií a tím zdvojnásobili počet sdílejících. Instagram je zásadní pro všechny úspěšné kampaně. Příběh musí být účinně vyprávěný s použitím správných fotografií. 
Zaměřte se na atraktivní obrázkové scenérie z neobvyklých, vzdálených nebo exotických míst, na lidi v poutavém prostředí a to zejména když sami mají mnoho následovníků, které budou inspirovat, a na fotografie, které představí značku vína, záběry samotné lahve, domovského vinařství nebo lákavé večeře doplněné propagovaným vínem."

Identita značky

Instagram může také pomoci utvářet identitu značky. Reklamní agentuře VitaBella pomohl Instagram definovat vizuální identitu značky Luberon produkované rodinou Perrin, vlastnící vinařství Domaine du Clos des Tourelles a Château de Beaucastel. 
Zakladatel agentury Guillaume Jourdan říká, že na Instagramu a současně na Facebooku byly po dobu dvou let uveřejňovány palety atraktivních fotografií značky, které umocnily její vizuální identitu. "Toto zaměření na estetiku nás tlačí doladit styl i v publikacích, které vytvářejí skutečnou sounáležitost s produktem," říká Jourdan.
Jeho slova doplňuje mluvčí skupiny Marie-Clémentine Savey: "Tato kampaň pomáhá oslovit i mladou generaci, která je důležitým marketingovým cílem, jsou to naši budoucí zákazníci. Je ale velmi důležité aktualizovat Instagram alespoň jednou denně."

Obchodník větří růst

Millésima, obchodník s vínem prodávající mnoho značek z Bordeaux, si na Instagramu otevřela účet pro své reklamy v lednu 2015. "Zpočátku jsme Instagramu nedůvěřovali, že by mohl nabídnout nějaké hmatatelné výhody komunikace ve srovnání se Facebookem a Twitterem," vysvětluje zástupce společnosti Frédéric Lot. “Ale potom jsme sami viděli exponenciální růst návštěv.”
Millésima v posledních dvou instagramových kampaních oslovila asi 200 tisíc potenciálních zákazníků značky Lafite Rothschild, když kampaň zhlédlo téměř 260 tisíc návštěvníků. 
Smyslem reklamní investice nebyl přímý prodej Lafite Rothschild, ale povzbudit lidi ke sledování značky. Tím se i zvýšilo povědomí o mateřské společnosti Millésima. Nyní má společnost na Instagramu komunitu o počtu 800 sdílejících, cílem je toto číslo do ledna 2017 ztrojnásobit.

Populární příspěvky z tohoto blogu

Divoké víno, prapředek révy vinné

Vzácná popínavá rostlina I když se postupem času její výskyt snižoval, roste réva divokého vína například u Rýnu, Mohanu i Mosely. V minulosti byla také rozšířena v zátopových oblastech Německa na horním Rýnu jakož i u Darmstadtu dolů k Basileje, ale také v mokřinách Dunaje. Nicméně řeč není o révě jako dnes pěstované rostlině (latinský název Vitis vinifera subsp. vinifera), ale o divoké révě vinné (Vitis vinifera subsp. sylvestris ), o rostlině, ze které dnešní pěstované odrůdy původně vzešly.  Neměla by být zaměňována s tzv divokým vínem, které popíná zdi mnohých domů. To je obvykle buď samo se pnoucí pětilisté tzv. psí víno ( Parthenocissus quinquefolia ) nebo trojlisté ( Parthenocissus tricuspidata ). Obě rostliny jsou z čeledi rodiny révy vinné, původně pocházejí z východní části Severní Ameriky a jsou často používány pro ozelenění obvodových stěn, protože jejich listy neopadávají, naopak na podzim se obarví nádhernou červenou.

Největší sud na světě je z Francie

Největší vinný sud je z Languedocu Největší sud na světě s kapacitou 300 tisíc litrů vína je dvanáct metrů dlouhý, má průměr šest metrů, váží 40 tun a patří Château Puech-Haut . K jeho výrobě spotřeboval bednář Nousseet 37 tun dubového dřeva. Ačkoli může sud pojmout stovky tisíc litrů vína, nesmí být použit pro tento účel. Gérard Bru, vlastník vinařství, řekl, že obří sud pravděpodobně použije pro nejrůznější aktivity a možná dokonce uvnitř udělá vinotéku. Château Puech-Haut je známé i svým spojením s uměním. Gérard Bru zve různé populární umělce k dekoraci běžných sudů. Mnohé z nich jsou nyní vystaveny v galeriích a soukromých sbírkách po celém světě. Tradice Mercieru Sud z Languedocu není první francouzský obří sud. Například na konci XIX století Eugene Mercier ze stejnojmenného šampaňského domu ukazoval obří sud na různých pařížských výstavách. Jeho první sud byl relativně malý, uchoval asi 75.000 lahví (50 tisíc litrů), ale jeho další a nejznámější sud vyroben

Egyptské vinařství na břehu Rudého moře

Miliardářovo vinařství s libanonským vedením Přestože staří Egypťané vyráběli a rádi konzumovali dobré víno, dnešní Egypt je na vinařské mapě pro příznivce vína bílým místem.  To už ale tak úplně neplatí. V egyptském letovisku El Gouna vzdáleném 22 kilometrů severně od Hurgády je vinařství Kouroum of the Nile, které řídí Libanonka Rania Kallas a o výrobu vína pečuje její manžel Labib Kallas. Cíl je jasný - vyrobit na pobřeží Rudého moře dobré egyptské víno. Kouroum of the Nile Nebe nad El Gouna je dokonce i v zimě bezchybně modré, bez srážek, teploměr i nyní ukazuje příjemných 20 stupňů Celsia. To je sice ideálem pro všechny milovníky slunce, kteří chtějí uniknout evropské zimě a několik dní relaxovat na pobřeží Rudého moře, pro vinice ani víno to ovšem úplně ideální není.  Alkohol je tabu Egypt je nejlidnatější zemí v arabském světě, většina z jeho 85 milionů obyvatel jsou muslimové a islám konzumaci alkoholu zapovídá . "Alkohol je zde stále tabu," říká Rania