14. října 2016

Také ve Švýcarsku je sklizeň v plném proudu

Sklizeň v okolí Basileje a Solothurnu

Sběr Pinot noir a Riesling-Sylvaner
11. října na 2 hektarové vinici Schlossberg
Vina regionu Basel / Solothurn, nacházejícího se na území dvou kantonů na severozápadě Švýcarska na březích řeky Aary a na úpatí pohoří Jura, slibují letos podle odborníků dobrou úrodu a vynikající kvalitu. Ve srovnání s loňským rokem začala sklizeň o více než týden později. Podle Andrease Busera, vinařského komisaře z Landwirtschaftliches Zentrum Ebenrain v Sissachu, bylo z vinohradů sklizeno na začátku října něco málo přes 100 tun, což představuje přibližně 15% sklizně.
Nejdále vinaři pokročili se sklizní hlavní odrůdy Riesling-Sylvaner, jinde ve světě známé jako Müller Thurgau, které se sebralo už 61 tun, zhruba polovina. Obsah cukru podle stupnice Oechsle, která se ve Švýcarsku používá, byl 77 stupňů, což je uspokojivé.

Konec v závěru října

Naopak sklizeň bílé odrůdy Gutedel, ve Francii a západním Švýcarsku známé též jako Chasselas, ještě nezačala. Červené vlajkové odrůdy Blauburgunder bylo sklizeno 14 tun a tato první část sklizně bude použita zejména pro výrobu šumivého vína.
V celém regionu odhaduje Buser pro vinařský rok 2016 sklizeň 812 tun hroznů, vyšší než vloni. Z toho 419 tun připadne na Pinot Noir, 129 tun na Riesling-Sylvaner a 32 tun na Gutedel. Závěr letošní sklizně se předpokládá na konci října.