11. října 2016

Víno v Lublani, děti vstup zdarma

Veletrh

Po červnovém 58. ročníku nejstarší mezinárodní vinařské soutěže Vino Ljubljana Slovinsko pořádá další významnou vinařskou akci. Ve dnech 20. až 21. října se koná už 52. ročník veletrhu Mednarodni vinski sejem.
Tento vinařský veletrh představuje producenty, pěstitele vinné révy, vinařská sdružení, distributory a vinařství ze Slovinska i ze zahraničí. Událost je každoročně doprovázena nejrůznějšími vzdělávacími a zábavními aktivitami spojenými s kulinářským uměním, kulturou ochutnávkami a seznamováním se s autentickou slovinskou brandy. A k tomu samozřejmě patří i párování s dobrým jídlem. 
Vstupné je 7 EUR, za každý set tří ochutnávek se platí 1,50 EUR. Děti v doprovodu dospělých mají vstup zdarma.

Soutěž

Vino Ljubljana je jednou z dvanácti soutěží sdružených ve VINOFED (World Federation of Major International Wine and Spirits competitions) a rovněž i ji pořádá místní výstavní a kongresové centrum. Letos vybírala čtyřicetičlenná porota, v níž nechyběli tři čeští degustátoři, nejlepší vína ze 412 vzorků z 21 zemí. 
O úspěšných domácích vínech Guido Baldeschi, zástupce OIV, prohlásil: "Každý rok slovinská vína stále více potvrzují, že jsou významnými protagonisty celé scény světových vín. Doporučuji všem milovníkům vín navštívit tuto krásnou zemi a ochutnat její skvosty." 
Z celkových 124 putovalo deset medailí i do Česka.