27. září 2016

Výzkum nemocem odolných odrůd a progresivní metody vedení révy má podporu

Minimální řez a Piwi odrůdy

Nedávno zprovozněný německý web www.zukunft-weinbau.de obsahuje rozsáhlé informace pro vinaře i veřejnost o pěstování rezistentních odrůd a způsobu vedení révy v minimálním řezu. O provoz webu pečuje Julius Kühn-Institut, Institut für Rebenzüchtung.
Rezistentní odrůdy, označované Piwi, brání šíření dvou nejběžnějších původců nemocí révy, plísním a padlí, a tím i omezují spotřebu pesticidů. Minimální řez snižuje potřebu práce vinohradníků, zvyšuje možnost mechanizace a mimo jiné také reaguje na klimatické vlivy, neboť umožňuje posunout termín dozrání révy a snížit množství alkoholu ve víně.

Zkušenosti vinohradníků

Na všech výzkumech se mohou podílet svými zkušenostmi i samotní vinaři. Hledají se proto pěstitelství, která již obhospodařují své vinice v minimálním řezu, ať už mají vysázené Piwi odrůdy nebo klasické. Účast v projektu je pro vinohradníky výhodná, protože získávají přístup k výsledkům probíhajících výzkumů i analýz, což jim umožní profitovat z nabytých znalostí.
Zapojení partneři se budou zabývat zaváděním minimálního řezu do praxe i využitelností PiWi odrůdy a jejich šetrnosti k životnímu prostředí. Projekt bude posuzovat dopad ekologický i ekonomický. Jednotlivé projektové týmy budou zkoumat změny po napadení škůdci a následné choroby, jakož i biologickou rozmanitost ve vinicích.

Podpora státu

Název projektu "novisys" (Novel Viticulture Systems for sustainable Production and Products) je zkratka označení nových pěstebních systémů. V budoucnu budou na webu k dispozici výsledky probíhajících výzkumů, jejich řešení i další informace. 
Tento projekt byl zahájen v únoru 2015 na dobu až pěti let a je financován z prostředků německého spolkového ministerstva pro vzdělání a vědu (Bundesministerium fur Bildung und Forschung, BMBF).