Přeskočit na hlavní obsah

Historické falcké odrůdy jsou základem nových vín

Degustace vín z nových klonů

Sylvánské zelené
Během Dnů révy vinné bavorského Zemského ústavu pro vinařství a zahradnictví (Landesanstalt für Weinbau und Gartenbau, LWG) na Pfaffenbergu ve Würzburgu si více než čtyřicet vinařů z celého Německa vyměňovalo zkušenosti o nově vyvinutých odrůdách a jejich klonech. 
Vinaři i ostatní návštěvníci ale mohli z těchto nových odrůd poprvé ochutnat i zajímavá experimentální vína a všichni přítomní byli velice ohromeni jejich kvalitou.
Pěstitelé poukázovali na to, že tyto odrůdy by mohly v krátké době zlepšit chuť a zejména odolnost hroznů, která se pozitivně projeví ve srážkových letech, kdy je réva nejvíce ohrožena napadením plísňovými chorobami. 
Současně jsou nové odrůdy šetrnější k životnímu prostředí, jelikož lze snížit až postupně vyloučit používání velkého množství pesticidů, což pozitivně ovlivnění produkci vína jako celku.

Pespektivní klony Sylvánu

Vývoj nových klonů Grüner Silvaner vedl k volněji strukturovaným hroznům, méně náchylným ke hnilobě bobulí. Tím vinaři ušetří čas pracným vyřezáváním nemocných plodů. 
Během šlechtění výzkumníci LWG čerpali z genofondu největší sbírky historické odrůdy Silvaner na světě.
Tři nové klony Grüner Silvaner, které jsou v Německu nejčastěji pěstovány a testovány jsou Grüner Silvaner Wü 9929, který má dobré výnosy a je vylepšený s mírně rozvolněným hroznem, dále pak klony Silvaner Wü 0115 a 0318, které jsou premiové určené pro výrobu vín v kategorii pozdně dozrávajících. Jejich hrozen je též rozvolněný a výnos mírně redukovaný, aby bylo dosaženo žádoucí aroma s dominantními tóny medu a zralého žlutého ovoce.
Zúčastnění odborní návštěvníci se zajímali zejména o Piwi, odrůdy rezistentní vůči plísním, Donauriesling, Calardis blanc a Pinot Nova. Oblíbené Piwi odrůdy Regent a Johanniter jsou známé a rozšířené už dlouho, avšak mají pouze malý potenciál spojený s ekologickou ochranou rostlin.

Význam genofondu LWG

LWG pěstuje a uchránil už téměř vyhynulé historické francké odrůdy ze starých vinic. Pouze odolné odrůdy jako ušlechtilý Adelfränkisch, Bukettsilvaner a Hartblau jsou vhodné pro pozdní dozrávání. 
To je důvod, proč jsou ideální pro šlechtění nových odrůd a jejich klonů, které mohou být v budoucnu vysazovány z důvodu klimatických změn a s nimi spojeným oteplováním.

Populární příspěvky z tohoto blogu

Divoké víno, prapředek révy vinné

Vzácná popínavá rostlina I když se postupem času její výskyt snižoval, roste réva divokého vína například u Rýnu, Mohanu i Mosely. V minulosti byla také rozšířena v zátopových oblastech Německa na horním Rýnu jakož i u Darmstadtu dolů k Basileje, ale také v mokřinách Dunaje. Nicméně řeč není o révě jako dnes pěstované rostlině (latinský název Vitis vinifera subsp. vinifera), ale o divoké révě vinné (Vitis vinifera subsp. sylvestris ), o rostlině, ze které dnešní pěstované odrůdy původně vzešly.  Neměla by být zaměňována s tzv divokým vínem, které popíná zdi mnohých domů. To je obvykle buď samo se pnoucí pětilisté tzv. psí víno ( Parthenocissus quinquefolia ) nebo trojlisté ( Parthenocissus tricuspidata ). Obě rostliny jsou z čeledi rodiny révy vinné, původně pocházejí z východní části Severní Ameriky a jsou často používány pro ozelenění obvodových stěn, protože jejich listy neopadávají, naopak na podzim se obarví nádhernou červenou.

Největší sud na světě je z Francie

Největší vinný sud je z Languedocu Největší sud na světě s kapacitou 300 tisíc litrů vína je dvanáct metrů dlouhý, má průměr šest metrů, váží 40 tun a patří Château Puech-Haut . K jeho výrobě spotřeboval bednář Nousseet 37 tun dubového dřeva. Ačkoli může sud pojmout stovky tisíc litrů vína, nesmí být použit pro tento účel. Gérard Bru, vlastník vinařství, řekl, že obří sud pravděpodobně použije pro nejrůznější aktivity a možná dokonce uvnitř udělá vinotéku. Château Puech-Haut je známé i svým spojením s uměním. Gérard Bru zve různé populární umělce k dekoraci běžných sudů. Mnohé z nich jsou nyní vystaveny v galeriích a soukromých sbírkách po celém světě. Tradice Mercieru Sud z Languedocu není první francouzský obří sud. Například na konci XIX století Eugene Mercier ze stejnojmenného šampaňského domu ukazoval obří sud na různých pařížských výstavách. Jeho první sud byl relativně malý, uchoval asi 75.000 lahví (50 tisíc litrů), ale jeho další a nejznámější sud vyroben

Egyptské vinařství na břehu Rudého moře

Miliardářovo vinařství s libanonským vedením Přestože staří Egypťané vyráběli a rádi konzumovali dobré víno, dnešní Egypt je na vinařské mapě pro příznivce vína bílým místem.  To už ale tak úplně neplatí. V egyptském letovisku El Gouna vzdáleném 22 kilometrů severně od Hurgády je vinařství Kouroum of the Nile, které řídí Libanonka Rania Kallas a o výrobu vína pečuje její manžel Labib Kallas. Cíl je jasný - vyrobit na pobřeží Rudého moře dobré egyptské víno. Kouroum of the Nile Nebe nad El Gouna je dokonce i v zimě bezchybně modré, bez srážek, teploměr i nyní ukazuje příjemných 20 stupňů Celsia. To je sice ideálem pro všechny milovníky slunce, kteří chtějí uniknout evropské zimě a několik dní relaxovat na pobřeží Rudého moře, pro vinice ani víno to ovšem úplně ideální není.  Alkohol je tabu Egypt je nejlidnatější zemí v arabském světě, většina z jeho 85 milionů obyvatel jsou muslimové a islám konzumaci alkoholu zapovídá . "Alkohol je zde stále tabu," říká Rania