30. září 2016

Jakostní vína v Lidlu bez vědomí jejich producentů

Akce v supermarketu

Daniela a Steffen Christmannovi
Německý Lidl nabízel v letákové kampani vína z vinařství Christmann, Rebholz a Wittmann za zcela obvyklých obchodních podmínek - ale k překvapení samotných vinařů, kteří je Lidlu neprodali.
Jak informoval Jens Priewe na webu weinkenner.de, Lidl nabízel v online akci VDP vína Großes Gewächs 2014 Westhofener Kirchspiel z vinařství Wittmans, Riesling Gutswein 2015 vinařství Christmann a Rosé 2013 vinařství Rebholz.
Zdá se, že tato vína dodal Lidlu mnichovský na bioprodukty specializovaný obchod Vinaturel.

VDP vinaři akce nepotřebují

Steffen Christmann, prezident sdružení VDP, byl podle listu Weinwirstchaft touto akcí velmi pobouřený. Nevidí žádný důvod, proč spolupracovat s Lidlem nebo jakýmkoli jiným diskontním prodejcem. Jeho rodinné vinařství s roční produkcí 130.000 lahví není závislé na prodejích prostřednictvím slev, zejména proto, že je úspěšné v jiných distribučních kanálech, které by mohly být existencí slev poškozené.

Tucet lahví

Na druhou stranu se zdá, že nabízený počet lahví byl velmi malý. Předpokládá se, že Großes Gewächs z vinařství Wittmans i Riesling Gutswein vinařství Christmann se nabízela v počtu pouhých dvanácti lahví.
V podstatě to potvrdilo i vedení Vinaturel, podle nějž množství lahví, které do Lidlu "proklouzlo" bylo menší. Vinaturel tím prý nechce otevírat další prodejní kanál a chce se zaměřit pouze na kulinářské speciality a kvalitní bio vína.