4. září 2016

Slavnosti vinobraní ve Freyburgu

Velmi dobrá sklizeň

Letošní kvalita hroznů je podle Sandry Polomski, mluvčí sdružení vinařů Saale-Unstrut, velmi dobrá, jelikož srpen - nejdůležitější měsíc pro jakost vína - byl krásný a slunce velmi hřálo.
Problémy s vlhkým létem, na které si stěžují zejména vinařství ve spolkové zemi Porýní, vinaři v Sasku-Anhaltsku naštěstí neměli. "Hrozny se mohly během srpna pomalu zbarvovat, snížila se jejich kyselost a zvýšil se obsah cukru," dodala Polomski spokojeně.
Nyní na začátku září chtějí vinaři začít postupně sklízet zejména rané odrůdy, z nichž se produkuje například oblíbený Federweisser, německý burčák.
Pokud na podzim nepřijdou nepřetržité deště a nepřekvapí brzké přízemní mrazíky, mohou vinaři bez obav sklízet až do konce října. Pokud je naopak překvapí příliš brzy zima a vlhko, budou muset hrozny sebrat rychle. Sdružení v současné době očekává produkci až 50.000 hektolitrů místního vína.

Slavnosti vinobraní

Od 9. do 12. září se ve Feyburgu uskuteční každoroční velkolepé vinobraní. Podle organizátorů se jedná o jeden z největších vinařských festivalů ve středním Německu. Tento rok se opět očekávají tisíce návštěvníků. Součástí bohatého programu bude i bleší trh a samozřejmě bohatá nabídka ochutnávek vín z regionu. Všichni se už mohou těšit na čerstvý burčák. A v neděli dopoledne bude s velkým očekáváním slavnostně vyhlášena a korunována Královna vín tohoto regionu.