10. července 2016

Vinařství Two Paddocks herce Sama Neilla

Sam Neill vinaří na Novém Zélandu

Herec Sam Neill, představitel paleontologa Alana Granta ve Spielbergově Jurském parku, založil své novozélandské vinařství Two Paddocks v Central Otago v roce 1993.
Začal tehdy se 4,6 hektary Pinot noir na vinici First Paddock v Gibbstonu a s produkcí 3000 kartonů vína ročně. Později je rozšířil o 2,8 hektaru Pinot noiru vinice Alex Paddock na terasách nad Earnscleugh Valley a v roce 2000 vinařství získalo 24 hektarů Red Bank Paddocks mezi skalními srázy v Earnscleugh Valley, kde jsou vysázené burgundské odrůdy a Ryzlink. Zatím poslední akvizicí z roku 2013 je šestihektarová vinice The Fusilier Paddock - také s Pinot noir.

Alex Paddock

Pinot příliš dobrý jen pro přátele

Cílem Sama Neilla je vyrábět nejlepší Pinot noir na světě. O svém víně říká: "Chtěl jsem vytvořit dobrý Pinot noir, který bychom si užili s rodinou a přáteli. Upřímně řečeno, mí přátelé vypijí v podstatě cokoli, takže to nebyla tak těžká úloha. K našemu velkému překvapení byl náš první ročník 1997 mnohem lepší, než jsme doufali, a to i přes obtížné vegetační období. Rok 1998 byl ještě lepší a v roce 1999 jsme byli ohromeni Byl to Pinot, jak jsme si mysleli, světové třídy."
First Paddock
Vinařství produkuje tři řady vín, Proprietor's Reserve výhradně s Pinot noir, Two Paddocks s Pinot noir a Ryzlinkem, a Picnic s Pinot noir, Ryzlinkem, Merlotem, Sauvignonem a Chardonnay. Jejich ceny se pohybují od 23 do 46 EUR.
Proprietor's Reserve