Přeskočit na hlavní obsah

Vinařství Two Paddocks herce Sama Neilla

Sam Neill vinaří na Novém Zélandu

Herec Sam Neill, představitel paleontologa Alana Granta ve Spielbergově Jurském parku, založil své novozélandské vinařství Two Paddocks v Central Otago v roce 1993.
Začal tehdy se 4,6 hektary Pinot noir na vinici First Paddock v Gibbstonu a s produkcí 3000 kartonů vína ročně. Později je rozšířil o 2,8 hektaru Pinot noiru vinice Alex Paddock na terasách nad Earnscleugh Valley a v roce 2000 vinařství získalo 24 hektarů Red Bank Paddocks mezi skalními srázy v Earnscleugh Valley, kde jsou vysázené burgundské odrůdy a Ryzlink. Zatím poslední akvizicí z roku 2013 je šestihektarová vinice The Fusilier Paddock - také s Pinot noir.

Alex Paddock

Pinot příliš dobrý jen pro přátele

Cílem Sama Neilla je vyrábět nejlepší Pinot noir na světě. O svém víně říká: "Chtěl jsem vytvořit dobrý Pinot noir, který bychom si užili s rodinou a přáteli. Upřímně řečeno, mí přátelé vypijí v podstatě cokoli, takže to nebyla tak těžká úloha. K našemu velkému překvapení byl náš první ročník 1997 mnohem lepší, než jsme doufali, a to i přes obtížné vegetační období. Rok 1998 byl ještě lepší a v roce 1999 jsme byli ohromeni Byl to Pinot, jak jsme si mysleli, světové třídy."
First Paddock
Vinařství produkuje tři řady vín, Proprietor's Reserve výhradně s Pinot noir, Two Paddocks s Pinot noir a Ryzlinkem, a Picnic s Pinot noir, Ryzlinkem, Merlotem, Sauvignonem a Chardonnay. Jejich ceny se pohybují od 23 do 46 EUR.
Proprietor's Reserve

Populární příspěvky z tohoto blogu

České mezinárodní Oenoforum 2015

Před dvěma týdny začala pod patronací OIV pořádaná česká mezinárodní soutěž Oenoforum 2015. Poplatek za přihlášení vína činil 65 €. Téměř 350 přihlášených vín z jedenácti zemí hodnotilo 36 hodnotitelů, z nichž 75 % bylo z Česka a Slovenska, po dvou z Itálie a Portugalska a po jednom z Rakouska, Bulharska a Moldávie.
Celkem byly uděleny 3 Velké zlaté medaile, 66 Zlatých a 36 Stříbrných a z těchto 105 medailí si vinaři ze Střední Evropy rozdělili 93. Čeští a slovenští producenti dosáhli na rovných 90 medailí představujících 86 %, ještě více, než jaké bylo jejich zastoupení mezi hodnotiteli. Celkově středoevropané uspěli takto:

Velká zlatáZlatáStříbrnáČesko14727Německo2Rumunsko1Slovensko1104
Vína z vinařství prezidenta soutěže si na lahev přilepí 3 medaile a 2 Vítěze kategorie a vína sponzora soutěže získala 7 medailí a 1 Vítěze kategorie. O zbývajících 12 medailí se podělila vinařství z Francie, Španělska, Chile a Nového Zélandu; vína ze tří zemí na žádnou medaili nestačila. Generální ř…

Největší američtí pijani

Podle průzkumu Institute for Health Metrics and Evaluation (IHME) z University of Washington, stojí za nárůstem spotřeby alkoholu jeho zvýšená obliba mezi ženami, i když procento konzumentů alkoholu se v průběhu času nijak nemění. V American Journal of Public Health publikovaná studie je vůbec první studií, která sledovala trendy v konzumaci alkoholu v jednotlivých okresech USA mezi lety 2002-2012. Počet těžkých pijanů, definovaných spotřebou jednoho drinku denně v případě žen a dvou drinků denně v případě mužů, od roku 2005 prudce vzrostl až o 17,2%. V roce 2012 bylo možné považovat 8,2% Američanů za těžké pijany a 18,3% za nadměrné pijany, konzumující během jedné příležitosti alespoň jedenkrát v uplynulém měsíci čtyři a více drinků v případě žen a pět a více v případě mužů. Celostátní trendy ukazují mnohem rychlejší eskalaci nadměrného pití žen než mužů s nárůstem o 17,5% mezi lety 2005 a 2012, zatímco počty nadměrných mužských pijanů se zvýšily o 4,9%. "Jsme svědky velmi znep…