13. července 2016

Plánujete pro svatebčany pití? Jsou tu kalkulačky

Svatebčané připíjejí

Svatba je významná věc. I pro vaše přátele, rodinu a svatební hosty, rádi vás v takový šťastný den uvidí a určitě se s vámi rádi napijí. Pak se seznámí s dalšími kamarády a hosty a také se rádi napijí. Potom se nikomu nebude chtít domů, protože si spolu všichni rádi připijete. 
Takže kolik máte na svadbu přichystat alkoholu? Víme sice, že na britských svatbách roste obliba šumivých vín, ale s tím se na nákupy vyrazit nedá.

Takže kalkulačky

Naštěstí máme plánovače. Britský Wedding Drinks Calculator na to jde jednoduše, zadáte délku hostiny, počet hostů v rozdělení podle těžkých pijanů, řidičů a dětí a máte nákupní seznam,.který si ihned můžete poslat mailem.
Nebo se poradíte s Clever Parties a dostanete inspirativní přepočítávací tabulku:
Americký Wine Superstore Total Wine & More má připravený Party Planning, který můžete rozdělit i spciálně na vinnou, pivní nebo koktejlovou party. Rychlou odpověď poskytne jednoduchý plánovací formulář, který vychází z pravidla, že za hodinu vypijete dva drinky, za dvě hodiny tři, za čtyři hodiny pět a za pět hodin šest.
Kalifornská Evite nabízí jednoduchý Drink Calculator. Zadáte počet průměrných, silných a lehkých konzumentů, délku události, druh drinků a je to. Stejně na to jde jihoafrický web Drink Calculator od Justina Fosseye Perfect Party Planning.
Sofistikovanější je ontarijský Wedding Alcohol Calculator od američana Terrence Bourke. Ví si rady i s velkými svadbami s 300 a více hosty, dokáže udělat i rozpočet a odcházejícím hostům spočítá obsah alkoholu v krvi, můžům i ženám zvlášť - a uvádí i jeho maximální limity pro řízení auta v mnoha zemích světa.
Kompletní plánovač nabízí Marks and Spencer. Akorát že vám s vínem prodá i skleničky, svatební květiny, nádobí, občerstvení, boty a oblečení pro nevěstu, ženicha a družičky a svatební cestu i s pojištěním.