Přeskočit na hlavní obsah

Plánujete pro svatebčany pití? Jsou tu kalkulačky

Svatebčané připíjejí

Svatba je významná věc. I pro vaše přátele, rodinu a svatební hosty, rádi vás v takový šťastný den uvidí a určitě se s vámi rádi napijí. Pak se seznámí s dalšími kamarády a hosty a také se rádi napijí. Potom se nikomu nebude chtít domů, protože si spolu všichni rádi připijete. 
Takže kolik máte na svadbu přichystat alkoholu? Víme sice, že na britských svatbách roste obliba šumivých vín, ale s tím se na nákupy vyrazit nedá.

Takže kalkulačky

Naštěstí máme plánovače. Britský Wedding Drinks Calculator na to jde jednoduše, zadáte délku hostiny, počet hostů v rozdělení podle těžkých pijanů, řidičů a dětí a máte nákupní seznam,.který si ihned můžete poslat mailem.
Nebo se poradíte s Clever Parties a dostanete inspirativní přepočítávací tabulku:
Americký Wine Superstore Total Wine & More má připravený Party Planning, který můžete rozdělit i spciálně na vinnou, pivní nebo koktejlovou party. Rychlou odpověď poskytne jednoduchý plánovací formulář, který vychází z pravidla, že za hodinu vypijete dva drinky, za dvě hodiny tři, za čtyři hodiny pět a za pět hodin šest.
Kalifornská Evite nabízí jednoduchý Drink Calculator. Zadáte počet průměrných, silných a lehkých konzumentů, délku události, druh drinků a je to. Stejně na to jde jihoafrický web Drink Calculator od Justina Fosseye Perfect Party Planning.
Sofistikovanější je ontarijský Wedding Alcohol Calculator od američana Terrence Bourke. Ví si rady i s velkými svadbami s 300 a více hosty, dokáže udělat i rozpočet a odcházejícím hostům spočítá obsah alkoholu v krvi, můžům i ženám zvlášť - a uvádí i jeho maximální limity pro řízení auta v mnoha zemích světa.
Kompletní plánovač nabízí Marks and Spencer. Akorát že vám s vínem prodá i skleničky, svatební květiny, nádobí, občerstvení, boty a oblečení pro nevěstu, ženicha a družičky a svatební cestu i s pojištěním.

Populární příspěvky z tohoto blogu

České mezinárodní Oenoforum 2015

Před dvěma týdny začala pod patronací OIV pořádaná česká mezinárodní soutěž Oenoforum 2015. Poplatek za přihlášení vína činil 65 €. Téměř 350 přihlášených vín z jedenácti zemí hodnotilo 36 hodnotitelů, z nichž 75 % bylo z Česka a Slovenska, po dvou z Itálie a Portugalska a po jednom z Rakouska, Bulharska a Moldávie. Celkem byly uděleny 3 Velké zlaté medaile, 66 Zlatých a 36 Stříbrných a z těchto 105 medailí si vinaři ze Střední Evropy rozdělili 93. Čeští a slovenští producenti dosáhli na rovných 90 medailí představujících 86 %, ještě více, než jaké bylo jejich zastoupení mezi hodnotiteli. Celkově středoevropané uspěli takto: Velká zlatá Zlatá Stříbrná Česko 1 47 27 Německo 2 Rumunsko 1 Slovensko 1 10 4 Vína z vinařství prezidenta soutěže si na lahev přilepí 3 medaile a 2 Vítěze kategorie a vína sponzora soutěže získala 7 medailí a 1 Vítěze kategorie. O zbývajících 12 medailí se podělil

Oenoforum: česká mezinárodní soutěž letos v Lednici udělila 137 medailí

Výsledky soutěže Oenoforum 2016 V jubilejním desátém ročníku české mezinárodní soutěže Oenoforum 2016, která přijímá přihlášky vín z celého světa a koná se pod záštitou OIV, se letos poměřilo 456 vín přihlášených z devíti zemí. Přihláška jednoho vína stála 1600 CZK a dvoudenního hodnocení se v Lednici ve dnech 21. až 22.  dubna zúčastnilo celkem třicet sedm hodnotitelů z deseti zemí. Do konečného žebříčku se dostala vinařství z devíti přihlášených zemí oproti loňským osmi , ale letošní součty obsahují jeden nepříjemný diplomatický omyl.

Port Wine day 2016: více na síti

Víno na síti Letošní Port Wine day se koná 10. září a spolu s ochutnávkami a prohlídkami muzeí je - a pro čtenáře magazínu WA9 zejména - zajímavá teoretická část. Témata, která se budou za týden diskutovat, jsou "jak sestavit správného interaktivního turistického průvodce, který bude komunikovat mezi čtenářem a vinařem" nebo "internet je vlastně šestý smysl, víno a sociální média," "jak se hledá a koupí víno dnes a zítra," ale také "aplikace jsou nové nástroje, kterými vnímáme svět, jsou cestou ke konzumentovi?" Na seznamu přednášejících jsou proto lidé jako Ryan Opaz, bloger na Catavino a pořadatel European Wine Bloggers Conference, Heini Zachariassen, zakladatel aplikace Vivino nebo blogerka Janna Rijpma Meppelink z NOMOh . O loňském Port Wine day píšeme zde .