Přeskočit na hlavní obsah

Plánujete pro svatebčany pití? Jsou tu kalkulačky

Svatebčané připíjejí

Svatba je významná věc. I pro vaše přátele, rodinu a svatební hosty, rádi vás v takový šťastný den uvidí a určitě se s vámi rádi napijí. Pak se seznámí s dalšími kamarády a hosty a také se rádi napijí. Potom se nikomu nebude chtít domů, protože si spolu všichni rádi připijete. 
Takže kolik máte na svadbu přichystat alkoholu? Víme sice, že na britských svatbách roste obliba šumivých vín, ale s tím se na nákupy vyrazit nedá.

Takže kalkulačky

Naštěstí máme plánovače. Britský Wedding Drinks Calculator na to jde jednoduše, zadáte délku hostiny, počet hostů v rozdělení podle těžkých pijanů, řidičů a dětí a máte nákupní seznam,.který si ihned můžete poslat mailem.
Nebo se poradíte s Clever Parties a dostanete inspirativní přepočítávací tabulku:
Americký Wine Superstore Total Wine & More má připravený Party Planning, který můžete rozdělit i spciálně na vinnou, pivní nebo koktejlovou party. Rychlou odpověď poskytne jednoduchý plánovací formulář, který vychází z pravidla, že za hodinu vypijete dva drinky, za dvě hodiny tři, za čtyři hodiny pět a za pět hodin šest.
Kalifornská Evite nabízí jednoduchý Drink Calculator. Zadáte počet průměrných, silných a lehkých konzumentů, délku události, druh drinků a je to. Stejně na to jde jihoafrický web Drink Calculator od Justina Fosseye Perfect Party Planning.
Sofistikovanější je ontarijský Wedding Alcohol Calculator od američana Terrence Bourke. Ví si rady i s velkými svadbami s 300 a více hosty, dokáže udělat i rozpočet a odcházejícím hostům spočítá obsah alkoholu v krvi, můžům i ženám zvlášť - a uvádí i jeho maximální limity pro řízení auta v mnoha zemích světa.
Kompletní plánovač nabízí Marks and Spencer. Akorát že vám s vínem prodá i skleničky, svatební květiny, nádobí, občerstvení, boty a oblečení pro nevěstu, ženicha a družičky a svatební cestu i s pojištěním.

Populární příspěvky z tohoto blogu

České mezinárodní Oenoforum 2015

Před dvěma týdny začala pod patronací OIV pořádaná česká mezinárodní soutěž Oenoforum 2015. Poplatek za přihlášení vína činil 65 €. Téměř 350 přihlášených vín z jedenácti zemí hodnotilo 36 hodnotitelů, z nichž 75 % bylo z Česka a Slovenska, po dvou z Itálie a Portugalska a po jednom z Rakouska, Bulharska a Moldávie.
Celkem byly uděleny 3 Velké zlaté medaile, 66 Zlatých a 36 Stříbrných a z těchto 105 medailí si vinaři ze Střední Evropy rozdělili 93. Čeští a slovenští producenti dosáhli na rovných 90 medailí představujících 86 %, ještě více, než jaké bylo jejich zastoupení mezi hodnotiteli. Celkově středoevropané uspěli takto:

Velká zlatáZlatáStříbrnáČesko14727Německo2Rumunsko1Slovensko1104
Vína z vinařství prezidenta soutěže si na lahev přilepí 3 medaile a 2 Vítěze kategorie a vína sponzora soutěže získala 7 medailí a 1 Vítěze kategorie. O zbývajících 12 medailí se podělila vinařství z Francie, Španělska, Chile a Nového Zélandu; vína ze tří zemí na žádnou medaili nestačila. Generální ř…

Největší američtí pijani

Podle průzkumu Institute for Health Metrics and Evaluation (IHME) z University of Washington, stojí za nárůstem spotřeby alkoholu jeho zvýšená obliba mezi ženami, i když procento konzumentů alkoholu se v průběhu času nijak nemění. V American Journal of Public Health publikovaná studie je vůbec první studií, která sledovala trendy v konzumaci alkoholu v jednotlivých okresech USA mezi lety 2002-2012. Počet těžkých pijanů, definovaných spotřebou jednoho drinku denně v případě žen a dvou drinků denně v případě mužů, od roku 2005 prudce vzrostl až o 17,2%. V roce 2012 bylo možné považovat 8,2% Američanů za těžké pijany a 18,3% za nadměrné pijany, konzumující během jedné příležitosti alespoň jedenkrát v uplynulém měsíci čtyři a více drinků v případě žen a pět a více v případě mužů. Celostátní trendy ukazují mnohem rychlejší eskalaci nadměrného pití žen než mužů s nárůstem o 17,5% mezi lety 2005 a 2012, zatímco počty nadměrných mužských pijanů se zvýšily o 4,9%. "Jsme svědky velmi znep…