Přeskočit na hlavní obsah

Za vínem do Namibie na okraj pouště

Vinařství na okraji pouště

Jen slunce je svědkem, že i v rozpálené Namibii ležící na západním pobřeží jižní Afriky si můžeme pochutnat ve vinařství Neuras Estate na místním výborném červeném, jehož hrozny rostou ve středu měsíční krajiny u hory Naukluft na okraji pouště Namib. Ročně vyprodukuje vinařství zhruba 3.000 lahví vín.
Sossusvlei
V Sossusvlei, jedné z nejznámějších pozoruhodností Namibie a místu jen mírně vzdáleném od vinařství Neuras Estate, to hučí jako v úle - panuje zde každý den čilý turistický ruch. Všichni chtějí vidět tuto jedinečnou pouštní krajinu třpytící se cihlově červeným nádechem, která se rozprostírá přes stovky kilometrů až k pobřeží Atlantského oceánu. Lákavé jsou i nejvyšší písečné duny na světě, stejně tak jako vyprahlé oázy se svými kostrami stromů. V Sossusvlei u vchodu do národního parku Namib mnoho návštěvníků zůstává a ve večerních hodinách si vychutnávají místní grilované speciality a popíjejí jihoafrická vína.
Ve vinařství Neuras Estate, téměř za rohem, se lisují dvě červená vína. Hosté mohou popíjet neobvykle mírný v chuti kořeněný Neuras Shiraz 2012 a tmavý a plný Namib Red Blend 2012, cuvé Shiraz, Merlot a Petit Verdot.

Minimum srážek

Tajemstvím každoroční úspěšné sklizně je pět pramenů vody, které vyvěrají na pozemku vinařství a pocházejí z hlubin pouště. Voda tryská z půdy pod palmami vedle starých vinic a shromažďuje se do přírodních bazénů. Bez ní by při velmi chudých ročních srážkách 75 a 100 mm (pro porovnání evropští a američtí vinaři mohou počítat s 500 až 1500 mm za rok) nebylo možné révu pěstovat. K dispozici je zde i zdroj malé říčky Gay, bohužel, po většinu času vysychající.
Díky nepřetržitému zavlažování vinic nejsou proto hrozny díky působení vysokých teplot a neustálého slunce těžce ovocné, ale překvapivě lehké, aromatické a s pozoruhodnou elegancí. Pozitivní vliv na pěstování vinné révy má i minerální půda, která nevykazuje téměř žádnou kyselost.Vinaři oceňují i význam pohoří Haruchas, který zmírňuje horké pouštní větry. Toto prostředí též zaručuje, že vinná réva je díky suchu a teplu uchráněna chorobám listu i plodu a škůdcům. Tím pádem se nemusí chemicky ošetřovat.

Krátká historie vinic a budoucí plány

Vinohrady byly vysázené v roce 1997 a v září 2013 byly rozšířené o Shiraz, Mourvedre a Grenache, aby byly v roce 2016 přichystané vyprodukovat už 15.000 lahví. Ve vinohradech jsou i Colombard, Pinotage, Tannat, Durif, Red Muscadel a Ruby Cabernet, aby mohla v budoucnu expanze pokračovat. 

Populární příspěvky z tohoto blogu

Divoké víno, prapředek révy vinné

Vzácná popínavá rostlina I když se postupem času její výskyt snižoval, roste réva divokého vína například u Rýnu, Mohanu i Mosely. V minulosti byla také rozšířena v zátopových oblastech Německa na horním Rýnu jakož i u Darmstadtu dolů k Basileje, ale také v mokřinách Dunaje. Nicméně řeč není o révě jako dnes pěstované rostlině (latinský název Vitis vinifera subsp. vinifera), ale o divoké révě vinné (Vitis vinifera subsp. sylvestris ), o rostlině, ze které dnešní pěstované odrůdy původně vzešly.  Neměla by být zaměňována s tzv divokým vínem, které popíná zdi mnohých domů. To je obvykle buď samo se pnoucí pětilisté tzv. psí víno ( Parthenocissus quinquefolia ) nebo trojlisté ( Parthenocissus tricuspidata ). Obě rostliny jsou z čeledi rodiny révy vinné, původně pocházejí z východní části Severní Ameriky a jsou často používány pro ozelenění obvodových stěn, protože jejich listy neopadávají, naopak na podzim se obarví nádhernou červenou.

Největší sud na světě je z Francie

Největší vinný sud je z Languedocu Největší sud na světě s kapacitou 300 tisíc litrů vína je dvanáct metrů dlouhý, má průměr šest metrů, váží 40 tun a patří Château Puech-Haut . K jeho výrobě spotřeboval bednář Nousseet 37 tun dubového dřeva. Ačkoli může sud pojmout stovky tisíc litrů vína, nesmí být použit pro tento účel. Gérard Bru, vlastník vinařství, řekl, že obří sud pravděpodobně použije pro nejrůznější aktivity a možná dokonce uvnitř udělá vinotéku. Château Puech-Haut je známé i svým spojením s uměním. Gérard Bru zve různé populární umělce k dekoraci běžných sudů. Mnohé z nich jsou nyní vystaveny v galeriích a soukromých sbírkách po celém světě. Tradice Mercieru Sud z Languedocu není první francouzský obří sud. Například na konci XIX století Eugene Mercier ze stejnojmenného šampaňského domu ukazoval obří sud na různých pařížských výstavách. Jeho první sud byl relativně malý, uchoval asi 75.000 lahví (50 tisíc litrů), ale jeho další a nejznámější sud vyroben

Egyptské vinařství na břehu Rudého moře

Miliardářovo vinařství s libanonským vedením Přestože staří Egypťané vyráběli a rádi konzumovali dobré víno, dnešní Egypt je na vinařské mapě pro příznivce vína bílým místem.  To už ale tak úplně neplatí. V egyptském letovisku El Gouna vzdáleném 22 kilometrů severně od Hurgády je vinařství Kouroum of the Nile, které řídí Libanonka Rania Kallas a o výrobu vína pečuje její manžel Labib Kallas. Cíl je jasný - vyrobit na pobřeží Rudého moře dobré egyptské víno. Kouroum of the Nile Nebe nad El Gouna je dokonce i v zimě bezchybně modré, bez srážek, teploměr i nyní ukazuje příjemných 20 stupňů Celsia. To je sice ideálem pro všechny milovníky slunce, kteří chtějí uniknout evropské zimě a několik dní relaxovat na pobřeží Rudého moře, pro vinice ani víno to ovšem úplně ideální není.  Alkohol je tabu Egypt je nejlidnatější zemí v arabském světě, většina z jeho 85 milionů obyvatel jsou muslimové a islám konzumaci alkoholu zapovídá . "Alkohol je zde stále tabu," říká Rania