Přeskočit na hlavní obsah

Horká strategie: TWE vyšle své vinařské australské klenoty na globální trh

Loňské prodeje a akvizice TWE

Australský gigant Treasury Wine Estates (TWE) ohlásil svou strategii v podpoře svých regionálních značek. Tato nová strategie navazuje na jeho loňské divestice s cílem zeštíhlit nabízené portfolio značek, kterou v červenci využil kalifornský obr E. & J. Gallo a ve Spojených státech a nakoupil Asti Winery a značku Souverain. Tato transakce také sesadila TWE z jeho pozice největšího pěstitele na světě o odsunula ho na druhou příčku za chilské Concha y Toro.
Tehdy čerstvý ředitel Michael Clarke, který převzal společnost loni v únoru, řekl že z 80 značek TWE má 15 potenciál stát se značkami globálními.
V říjnu TWE pod vedením stejného ředitele od britského nápojového obra Diageo koupilo jiho i severoamerická vinařství, čímž svůj záběr rozšířilo o kalifornské Blossom Hill a Sterling Vineyards.

Nová strategie

Minulý týden vedení TWE oznámilo, že australská ikonická regionální vína budou tvořit klíčovou část další fáze globální strategie značek společnosti.
Druhé portfolio vín, včetně regionálních klenotů z Coldstream Hills, Devil's Lair, Seppelt, T'Gallant, Heemskerk a Saltram, bude pokračovat v ohlášené trajektorii TWE výrazně se zaměřit na globální značky. Christian Sim, nově jmenovaný generální ředitel pro regionální vína, řekl, že relativně nová iniciativa bude na regionální značky klást zvýšený důraz.
"Věříme, že našich devět značek představuje to nejlepší z regionálních australských vín jak co do rozmanitosti, tak co do kvality regionu," řekl Sim.

Australský brand

"Tyto značky budou mít svobodu a nezávislost k růstu. Jsou to ceněná vína, která budeme transformovat z regionálních vítězů na vína prodávaná po celém světě. Přemýšlíme o příležitosti spravovat tyto značky odlišně. Náš specializovaný tým zváží všechny možnosti jak zajistit, aby tyto značky maximalizovaly svůj přínos pro TWE," řekl Clarke.
"Naší ambicí je 50% produkce našich regionálních drahokamů exportovat a domácí výnosy zvýšit přibližně o 40% už v letošním roce," potvrdil Sim.
Tato iniciativa není zacílena pouze na jeden trh. "Regiony, které už mají chuť na opravdu dobré australské víno, jsou východní pobřeží Spojených států, Kanada, velká část Asie a konkrétní evropská města."

Populární příspěvky z tohoto blogu

Divoké víno, prapředek révy vinné

Vzácná popínavá rostlina I když se postupem času její výskyt snižoval, roste réva divokého vína například u Rýnu, Mohanu i Mosely. V minulosti byla také rozšířena v zátopových oblastech Německa na horním Rýnu jakož i u Darmstadtu dolů k Basileje, ale také v mokřinách Dunaje. Nicméně řeč není o révě jako dnes pěstované rostlině (latinský název Vitis vinifera subsp. vinifera), ale o divoké révě vinné (Vitis vinifera subsp. sylvestris ), o rostlině, ze které dnešní pěstované odrůdy původně vzešly.  Neměla by být zaměňována s tzv divokým vínem, které popíná zdi mnohých domů. To je obvykle buď samo se pnoucí pětilisté tzv. psí víno ( Parthenocissus quinquefolia ) nebo trojlisté ( Parthenocissus tricuspidata ). Obě rostliny jsou z čeledi rodiny révy vinné, původně pocházejí z východní části Severní Ameriky a jsou často používány pro ozelenění obvodových stěn, protože jejich listy neopadávají, naopak na podzim se obarví nádhernou červenou.

Největší sud na světě je z Francie

Největší vinný sud je z Languedocu Největší sud na světě s kapacitou 300 tisíc litrů vína je dvanáct metrů dlouhý, má průměr šest metrů, váží 40 tun a patří Château Puech-Haut . K jeho výrobě spotřeboval bednář Nousseet 37 tun dubového dřeva. Ačkoli může sud pojmout stovky tisíc litrů vína, nesmí být použit pro tento účel. Gérard Bru, vlastník vinařství, řekl, že obří sud pravděpodobně použije pro nejrůznější aktivity a možná dokonce uvnitř udělá vinotéku. Château Puech-Haut je známé i svým spojením s uměním. Gérard Bru zve různé populární umělce k dekoraci běžných sudů. Mnohé z nich jsou nyní vystaveny v galeriích a soukromých sbírkách po celém světě. Tradice Mercieru Sud z Languedocu není první francouzský obří sud. Například na konci XIX století Eugene Mercier ze stejnojmenného šampaňského domu ukazoval obří sud na různých pařížských výstavách. Jeho první sud byl relativně malý, uchoval asi 75.000 lahví (50 tisíc litrů), ale jeho další a nejznámější sud vyroben

Egyptské vinařství na břehu Rudého moře

Miliardářovo vinařství s libanonským vedením Přestože staří Egypťané vyráběli a rádi konzumovali dobré víno, dnešní Egypt je na vinařské mapě pro příznivce vína bílým místem.  To už ale tak úplně neplatí. V egyptském letovisku El Gouna vzdáleném 22 kilometrů severně od Hurgády je vinařství Kouroum of the Nile, které řídí Libanonka Rania Kallas a o výrobu vína pečuje její manžel Labib Kallas. Cíl je jasný - vyrobit na pobřeží Rudého moře dobré egyptské víno. Kouroum of the Nile Nebe nad El Gouna je dokonce i v zimě bezchybně modré, bez srážek, teploměr i nyní ukazuje příjemných 20 stupňů Celsia. To je sice ideálem pro všechny milovníky slunce, kteří chtějí uniknout evropské zimě a několik dní relaxovat na pobřeží Rudého moře, pro vinice ani víno to ovšem úplně ideální není.  Alkohol je tabu Egypt je nejlidnatější zemí v arabském světě, většina z jeho 85 milionů obyvatel jsou muslimové a islám konzumaci alkoholu zapovídá . "Alkohol je zde stále tabu," říká Rania