Přeskočit na hlavní obsah

Horká strategie: TWE vyšle své vinařské australské klenoty na globální trh

Loňské prodeje a akvizice TWE

Australský gigant Treasury Wine Estates (TWE) ohlásil svou strategii v podpoře svých regionálních značek. Tato nová strategie navazuje na jeho loňské divestice s cílem zeštíhlit nabízené portfolio značek, kterou v červenci využil kalifornský obr E. & J. Gallo a ve Spojených státech a nakoupil Asti Winery a značku Souverain. Tato transakce také sesadila TWE z jeho pozice největšího pěstitele na světě o odsunula ho na druhou příčku za chilské Concha y Toro.
Tehdy čerstvý ředitel Michael Clarke, který převzal společnost loni v únoru, řekl že z 80 značek TWE má 15 potenciál stát se značkami globálními.
V říjnu TWE pod vedením stejného ředitele od britského nápojového obra Diageo koupilo jiho i severoamerická vinařství, čímž svůj záběr rozšířilo o kalifornské Blossom Hill a Sterling Vineyards.

Nová strategie

Minulý týden vedení TWE oznámilo, že australská ikonická regionální vína budou tvořit klíčovou část další fáze globální strategie značek společnosti.
Druhé portfolio vín, včetně regionálních klenotů z Coldstream Hills, Devil's Lair, Seppelt, T'Gallant, Heemskerk a Saltram, bude pokračovat v ohlášené trajektorii TWE výrazně se zaměřit na globální značky. Christian Sim, nově jmenovaný generální ředitel pro regionální vína, řekl, že relativně nová iniciativa bude na regionální značky klást zvýšený důraz.
"Věříme, že našich devět značek představuje to nejlepší z regionálních australských vín jak co do rozmanitosti, tak co do kvality regionu," řekl Sim.

Australský brand

"Tyto značky budou mít svobodu a nezávislost k růstu. Jsou to ceněná vína, která budeme transformovat z regionálních vítězů na vína prodávaná po celém světě. Přemýšlíme o příležitosti spravovat tyto značky odlišně. Náš specializovaný tým zváží všechny možnosti jak zajistit, aby tyto značky maximalizovaly svůj přínos pro TWE," řekl Clarke.
"Naší ambicí je 50% produkce našich regionálních drahokamů exportovat a domácí výnosy zvýšit přibližně o 40% už v letošním roce," potvrdil Sim.
Tato iniciativa není zacílena pouze na jeden trh. "Regiony, které už mají chuť na opravdu dobré australské víno, jsou východní pobřeží Spojených států, Kanada, velká část Asie a konkrétní evropská města."

Populární příspěvky z tohoto blogu

České mezinárodní Oenoforum 2015

Před dvěma týdny začala pod patronací OIV pořádaná česká mezinárodní soutěž Oenoforum 2015. Poplatek za přihlášení vína činil 65 €. Téměř 350 přihlášených vín z jedenácti zemí hodnotilo 36 hodnotitelů, z nichž 75 % bylo z Česka a Slovenska, po dvou z Itálie a Portugalska a po jednom z Rakouska, Bulharska a Moldávie. Celkem byly uděleny 3 Velké zlaté medaile, 66 Zlatých a 36 Stříbrných a z těchto 105 medailí si vinaři ze Střední Evropy rozdělili 93. Čeští a slovenští producenti dosáhli na rovných 90 medailí představujících 86 %, ještě více, než jaké bylo jejich zastoupení mezi hodnotiteli. Celkově středoevropané uspěli takto: Velká zlatá Zlatá Stříbrná Česko 1 47 27 Německo 2 Rumunsko 1 Slovensko 1 10 4 Vína z vinařství prezidenta soutěže si na lahev přilepí 3 medaile a 2 Vítěze kategorie a vína sponzora soutěže získala 7 medailí a 1 Vítěze kategorie. O zbývajících 12 medailí se podělil

Největší američtí pijani

Spotřeba alkoholu od nízké (modrá) po vysokou (červená) Podle průzkumu Institute for Health Metrics and Evaluation (IHME) z University of Washington, stojí za nárůstem spotřeby alkoholu jeho zvýšená obliba mezi ženami, i když procento konzumentů alkoholu se v průběhu času nijak nemění. V American Journal of Public Health publikovaná studie je vůbec první studií, která sledovala trendy v konzumaci alkoholu v jednotlivých okresech USA mezi lety 2002-2012. Počet těžkých pijanů, definovaných spotřebou jednoho drinku denně v případě žen a dvou drinků denně v případě mužů, od roku 2005 prudce vzrostl až o 17,2%. V roce 2012 bylo možné považovat 8,2% Američanů za těžké pijany a 18,3% za nadměrné pijany, konzumující během jedné příležitosti alespoň jedenkrát v uplynulém měsíci čtyři a více drinků v případě žen a pět a více v případě mužů. Celostátní trendy ukazují mnohem rychlejší eskalaci nadměrného pití žen než mužů s nárůstem o 17,5% mezi lety 2005 a 2012, zatímco počty nadměrný