Přeskočit na hlavní obsah

Horká strategie: TWE vyšle své vinařské australské klenoty na globální trh

Loňské prodeje a akvizice TWE

Australský gigant Treasury Wine Estates (TWE) ohlásil svou strategii v podpoře svých regionálních značek. Tato nová strategie navazuje na jeho loňské divestice s cílem zeštíhlit nabízené portfolio značek, kterou v červenci využil kalifornský obr E. & J. Gallo a ve Spojených státech a nakoupil Asti Winery a značku Souverain. Tato transakce také sesadila TWE z jeho pozice největšího pěstitele na světě o odsunula ho na druhou příčku za chilské Concha y Toro.
Tehdy čerstvý ředitel Michael Clarke, který převzal společnost loni v únoru, řekl že z 80 značek TWE má 15 potenciál stát se značkami globálními.
V říjnu TWE pod vedením stejného ředitele od britského nápojového obra Diageo koupilo jiho i severoamerická vinařství, čímž svůj záběr rozšířilo o kalifornské Blossom Hill a Sterling Vineyards.

Nová strategie

Minulý týden vedení TWE oznámilo, že australská ikonická regionální vína budou tvořit klíčovou část další fáze globální strategie značek společnosti.
Druhé portfolio vín, včetně regionálních klenotů z Coldstream Hills, Devil's Lair, Seppelt, T'Gallant, Heemskerk a Saltram, bude pokračovat v ohlášené trajektorii TWE výrazně se zaměřit na globální značky. Christian Sim, nově jmenovaný generální ředitel pro regionální vína, řekl, že relativně nová iniciativa bude na regionální značky klást zvýšený důraz.
"Věříme, že našich devět značek představuje to nejlepší z regionálních australských vín jak co do rozmanitosti, tak co do kvality regionu," řekl Sim.

Australský brand

"Tyto značky budou mít svobodu a nezávislost k růstu. Jsou to ceněná vína, která budeme transformovat z regionálních vítězů na vína prodávaná po celém světě. Přemýšlíme o příležitosti spravovat tyto značky odlišně. Náš specializovaný tým zváží všechny možnosti jak zajistit, aby tyto značky maximalizovaly svůj přínos pro TWE," řekl Clarke.
"Naší ambicí je 50% produkce našich regionálních drahokamů exportovat a domácí výnosy zvýšit přibližně o 40% už v letošním roce," potvrdil Sim.
Tato iniciativa není zacílena pouze na jeden trh. "Regiony, které už mají chuť na opravdu dobré australské víno, jsou východní pobřeží Spojených států, Kanada, velká část Asie a konkrétní evropská města."

Populární příspěvky z tohoto blogu

České mezinárodní Oenoforum 2015

Před dvěma týdny začala pod patronací OIV pořádaná česká mezinárodní soutěž Oenoforum 2015. Poplatek za přihlášení vína činil 65 €. Téměř 350 přihlášených vín z jedenácti zemí hodnotilo 36 hodnotitelů, z nichž 75 % bylo z Česka a Slovenska, po dvou z Itálie a Portugalska a po jednom z Rakouska, Bulharska a Moldávie. Celkem byly uděleny 3 Velké zlaté medaile, 66 Zlatých a 36 Stříbrných a z těchto 105 medailí si vinaři ze Střední Evropy rozdělili 93. Čeští a slovenští producenti dosáhli na rovných 90 medailí představujících 86 %, ještě více, než jaké bylo jejich zastoupení mezi hodnotiteli. Celkově středoevropané uspěli takto: Velká zlatá Zlatá Stříbrná Česko 1 47 27 Německo 2 Rumunsko 1 Slovensko 1 10 4 Vína z vinařství prezidenta soutěže si na lahev přilepí 3 medaile a 2 Vítěze kategorie a vína sponzora soutěže získala 7 medailí a 1 Vítěze kategorie. O zbývajících 12 medailí se podělil

Oenoforum: česká mezinárodní soutěž letos v Lednici udělila 137 medailí

Výsledky soutěže Oenoforum 2016 V jubilejním desátém ročníku české mezinárodní soutěže Oenoforum 2016, která přijímá přihlášky vín z celého světa a koná se pod záštitou OIV, se letos poměřilo 456 vín přihlášených z devíti zemí. Přihláška jednoho vína stála 1600 CZK a dvoudenního hodnocení se v Lednici ve dnech 21. až 22.  dubna zúčastnilo celkem třicet sedm hodnotitelů z deseti zemí. Do konečného žebříčku se dostala vinařství z devíti přihlášených zemí oproti loňským osmi , ale letošní součty obsahují jeden nepříjemný diplomatický omyl.

Divoké víno, prapředek révy vinné

Vzácná popínavá rostlina I když se postupem času její výskyt snižoval, roste réva divokého vína například u Rýnu, Mohanu i Mosely. V minulosti byla také rozšířena v zátopových oblastech Německa na horním Rýnu jakož i u Darmstadtu dolů k Basileje, ale také v mokřinách Dunaje. Nicméně řeč není o révě jako dnes pěstované rostlině (latinský název Vitis vinifera subsp. vinifera), ale o divoké révě vinné (Vitis vinifera subsp. sylvestris ), o rostlině, ze které dnešní pěstované odrůdy původně vzešly.  Neměla by být zaměňována s tzv divokým vínem, které popíná zdi mnohých domů. To je obvykle buď samo se pnoucí pětilisté tzv. psí víno ( Parthenocissus quinquefolia ) nebo trojlisté ( Parthenocissus tricuspidata ). Obě rostliny jsou z čeledi rodiny révy vinné, původně pocházejí z východní části Severní Ameriky a jsou často používány pro ozelenění obvodových stěn, protože jejich listy neopadávají, naopak na podzim se obarví nádhernou červenou.