Přeskočit na hlavní obsah

Horká strategie: TWE vyšle své vinařské australské klenoty na globální trh

Loňské prodeje a akvizice TWE

Australský gigant Treasury Wine Estates (TWE) ohlásil svou strategii v podpoře svých regionálních značek. Tato nová strategie navazuje na jeho loňské divestice s cílem zeštíhlit nabízené portfolio značek, kterou v červenci využil kalifornský obr E. & J. Gallo a ve Spojených státech a nakoupil Asti Winery a značku Souverain. Tato transakce také sesadila TWE z jeho pozice největšího pěstitele na světě o odsunula ho na druhou příčku za chilské Concha y Toro.
Tehdy čerstvý ředitel Michael Clarke, který převzal společnost loni v únoru, řekl že z 80 značek TWE má 15 potenciál stát se značkami globálními.
V říjnu TWE pod vedením stejného ředitele od britského nápojového obra Diageo koupilo jiho i severoamerická vinařství, čímž svůj záběr rozšířilo o kalifornské Blossom Hill a Sterling Vineyards.

Nová strategie

Minulý týden vedení TWE oznámilo, že australská ikonická regionální vína budou tvořit klíčovou část další fáze globální strategie značek společnosti.
Druhé portfolio vín, včetně regionálních klenotů z Coldstream Hills, Devil's Lair, Seppelt, T'Gallant, Heemskerk a Saltram, bude pokračovat v ohlášené trajektorii TWE výrazně se zaměřit na globální značky. Christian Sim, nově jmenovaný generální ředitel pro regionální vína, řekl, že relativně nová iniciativa bude na regionální značky klást zvýšený důraz.
"Věříme, že našich devět značek představuje to nejlepší z regionálních australských vín jak co do rozmanitosti, tak co do kvality regionu," řekl Sim.

Australský brand

"Tyto značky budou mít svobodu a nezávislost k růstu. Jsou to ceněná vína, která budeme transformovat z regionálních vítězů na vína prodávaná po celém světě. Přemýšlíme o příležitosti spravovat tyto značky odlišně. Náš specializovaný tým zváží všechny možnosti jak zajistit, aby tyto značky maximalizovaly svůj přínos pro TWE," řekl Clarke.
"Naší ambicí je 50% produkce našich regionálních drahokamů exportovat a domácí výnosy zvýšit přibližně o 40% už v letošním roce," potvrdil Sim.
Tato iniciativa není zacílena pouze na jeden trh. "Regiony, které už mají chuť na opravdu dobré australské víno, jsou východní pobřeží Spojených států, Kanada, velká část Asie a konkrétní evropská města."

Populární příspěvky z tohoto blogu

České mezinárodní Oenoforum 2015

Před dvěma týdny začala pod patronací OIV pořádaná česká mezinárodní soutěž Oenoforum 2015. Poplatek za přihlášení vína činil 65 €. Téměř 350 přihlášených vín z jedenácti zemí hodnotilo 36 hodnotitelů, z nichž 75 % bylo z Česka a Slovenska, po dvou z Itálie a Portugalska a po jednom z Rakouska, Bulharska a Moldávie. Celkem byly uděleny 3 Velké zlaté medaile, 66 Zlatých a 36 Stříbrných a z těchto 105 medailí si vinaři ze Střední Evropy rozdělili 93. Čeští a slovenští producenti dosáhli na rovných 90 medailí představujících 86 %, ještě více, než jaké bylo jejich zastoupení mezi hodnotiteli. Celkově středoevropané uspěli takto: Velká zlatá Zlatá Stříbrná Česko 1 47 27 Německo 2 Rumunsko 1 Slovensko 1 10 4 Vína z vinařství prezidenta soutěže si na lahev přilepí 3 medaile a 2 Vítěze kategorie a vína sponzora soutěže získala 7 medailí a 1 Vítěze kategorie. O zbývajících 12 medailí se podělil

Port Wine day 2016: více na síti

Víno na síti Letošní Port Wine day se koná 10. září a spolu s ochutnávkami a prohlídkami muzeí je - a pro čtenáře magazínu WA9 zejména - zajímavá teoretická část. Témata, která se budou za týden diskutovat, jsou "jak sestavit správného interaktivního turistického průvodce, který bude komunikovat mezi čtenářem a vinařem" nebo "internet je vlastně šestý smysl, víno a sociální média," "jak se hledá a koupí víno dnes a zítra," ale také "aplikace jsou nové nástroje, kterými vnímáme svět, jsou cestou ke konzumentovi?" Na seznamu přednášejících jsou proto lidé jako Ryan Opaz, bloger na Catavino a pořadatel European Wine Bloggers Conference, Heini Zachariassen, zakladatel aplikace Vivino nebo blogerka Janna Rijpma Meppelink z NOMOh . O loňském Port Wine day píšeme zde .

Oenoforum: česká mezinárodní soutěž letos v Lednici udělila 137 medailí

Výsledky soutěže Oenoforum 2016 V jubilejním desátém ročníku české mezinárodní soutěže Oenoforum 2016, která přijímá přihlášky vín z celého světa a koná se pod záštitou OIV, se letos poměřilo 456 vín přihlášených z devíti zemí. Přihláška jednoho vína stála 1600 CZK a dvoudenního hodnocení se v Lednici ve dnech 21. až 22.  dubna zúčastnilo celkem třicet sedm hodnotitelů z deseti zemí. Do konečného žebříčku se dostala vinařství z devíti přihlášených zemí oproti loňským osmi , ale letošní součty obsahují jeden nepříjemný diplomatický omyl.