Přeskočit na hlavní obsah

Princ Charles na návštěvě vinařství na jižní polokouli

Královský pár na návštěvě několika vinařství 

Princ Charles, princ z Walesu, a Camilla, vévodkyně z Cornwallu, jsou v současné době na dvanácti denní cestě, během které navštíví sedm oblastí Nového Zélandu a tři státy a jedno teritorium v ​​Austrálii. Protože je princ Charles mimo jiné prezidentem United Kingdom Vineyards Association, je samozřejmé, že při této příležitosti navštěvuje i vinařství.

Mahana Estates na Novém Zélandu

Ekologické vinařství Mahana Estates v oblasti Nelson navštívil královský pár o víkendu. Michael Glover, enolog vinařství, vysvětlil: "Toto místo jsme vybrali nejen pro nádherný výhled na vinice celého regionu Nelson, ale také proto, že vinařství je organické a zcela gravitační. O což má Jeho královská Výsost zvláštní zájem."
"Mluvil jsem s princem Charlesem o našem přechodu na organické hospodaření v roce 2008, když jsme plnou certifikaci získali v roce 2011, a Její královská Výsost mi vyprávěla, jak s vínem vyrůstala, protože její otec, Bruce Shand, byl úspěšný obchodník s vínem," sdělil Glenn Schaeffer, vlastník Mahana Estates a dodal, že návštěva ochutnala Pinot Noir 2015.

Přelet do Austrálie

V úterý v jednu hodinu odpoledne nastoupil královský pár do Boeingu 737 VIP královského australského letectva a zanedlouho přistál na RAAF základna v Edinburghu na sever od Adelaide. Tam návštěvu přivítali guvernér ​​Sir Peter Cosgrove, guvernér Jižní Austrálie Hieu Le Van a premiér Jay Weatherill. Poté pár nastoupil do jejich bílého BMW s číslem 1 a vyrazil za svým programem.

Australské Seppeltsefield Winery v Barossa Valley

Jejich cesta vedla do Seppeltsefield Winery v Barossa Valley, v jehož sklepech leží všechny ročníky fortifikovaných "Tawny" od roku 1878. Princ s vévodkyní ochutnali sto let staré Para Vintage Tawny 1915 a malé vzorky Tawny - australské varianty portského - z let svého narození. 
Tato návštěva je vítanou publicitou pro australské víno, a to zejména v době, kdy zisky australských vinařů v mnoha případech dále klesají.
A nezapomeňme, že princ Charles nechal kdysi upravit svého Aston Martina na biopaliva vyráběná z vína.

Populární příspěvky z tohoto blogu

Divoké víno, prapředek révy vinné

Vzácná popínavá rostlina I když se postupem času její výskyt snižoval, roste réva divokého vína například u Rýnu, Mohanu i Mosely. V minulosti byla také rozšířena v zátopových oblastech Německa na horním Rýnu jakož i u Darmstadtu dolů k Basileje, ale také v mokřinách Dunaje. Nicméně řeč není o révě jako dnes pěstované rostlině (latinský název Vitis vinifera subsp. vinifera), ale o divoké révě vinné (Vitis vinifera subsp. sylvestris ), o rostlině, ze které dnešní pěstované odrůdy původně vzešly.  Neměla by být zaměňována s tzv divokým vínem, které popíná zdi mnohých domů. To je obvykle buď samo se pnoucí pětilisté tzv. psí víno ( Parthenocissus quinquefolia ) nebo trojlisté ( Parthenocissus tricuspidata ). Obě rostliny jsou z čeledi rodiny révy vinné, původně pocházejí z východní části Severní Ameriky a jsou často používány pro ozelenění obvodových stěn, protože jejich listy neopadávají, naopak na podzim se obarví nádhernou červenou.

Největší sud na světě je z Francie

Největší vinný sud je z Languedocu Největší sud na světě s kapacitou 300 tisíc litrů vína je dvanáct metrů dlouhý, má průměr šest metrů, váží 40 tun a patří Château Puech-Haut . K jeho výrobě spotřeboval bednář Nousseet 37 tun dubového dřeva. Ačkoli může sud pojmout stovky tisíc litrů vína, nesmí být použit pro tento účel. Gérard Bru, vlastník vinařství, řekl, že obří sud pravděpodobně použije pro nejrůznější aktivity a možná dokonce uvnitř udělá vinotéku. Château Puech-Haut je známé i svým spojením s uměním. Gérard Bru zve různé populární umělce k dekoraci běžných sudů. Mnohé z nich jsou nyní vystaveny v galeriích a soukromých sbírkách po celém světě. Tradice Mercieru Sud z Languedocu není první francouzský obří sud. Například na konci XIX století Eugene Mercier ze stejnojmenného šampaňského domu ukazoval obří sud na různých pařížských výstavách. Jeho první sud byl relativně malý, uchoval asi 75.000 lahví (50 tisíc litrů), ale jeho další a nejznámější sud vyroben

Egyptské vinařství na břehu Rudého moře

Miliardářovo vinařství s libanonským vedením Přestože staří Egypťané vyráběli a rádi konzumovali dobré víno, dnešní Egypt je na vinařské mapě pro příznivce vína bílým místem.  To už ale tak úplně neplatí. V egyptském letovisku El Gouna vzdáleném 22 kilometrů severně od Hurgády je vinařství Kouroum of the Nile, které řídí Libanonka Rania Kallas a o výrobu vína pečuje její manžel Labib Kallas. Cíl je jasný - vyrobit na pobřeží Rudého moře dobré egyptské víno. Kouroum of the Nile Nebe nad El Gouna je dokonce i v zimě bezchybně modré, bez srážek, teploměr i nyní ukazuje příjemných 20 stupňů Celsia. To je sice ideálem pro všechny milovníky slunce, kteří chtějí uniknout evropské zimě a několik dní relaxovat na pobřeží Rudého moře, pro vinice ani víno to ovšem úplně ideální není.  Alkohol je tabu Egypt je nejlidnatější zemí v arabském světě, většina z jeho 85 milionů obyvatel jsou muslimové a islám konzumaci alkoholu zapovídá . "Alkohol je zde stále tabu," říká Rania