Přeskočit na hlavní obsah

Indian Wine Show v Londýně

Vláda podpořila představení indických vín v britské metropoli

O víkendu v Londýně proběhlá premiérová Indian Wine Show přitáhla velký zájem obchodníků i zákazníků. Akce pořádaná s podporou APEDA (indické vládní Agricultural and Processed Food Products Export Development Authority) se konala v Millennium Conference Centre v Londýně. Sunil Kumar, generální ředitel APEDA, je optimistický a věří, že veletrh se stane každoroční událostí.

Pět významných vinařství

Tohoto vůbec prvního představení indických vín v britské metropoli se účastnilo kolem tisíce vinařských příznivců a odborníků, kteří měli možnost se seznámit s pěti předními indickými vinařskými producenty - Charosa, Fratelli, Grover Zampa, Sula Vineyards a York. 
Kromě degustací proběhla řada seminářů vedených odborníky jako jsou Steven Spurrier, Jane Parkinson a Joe Wadsack z BBC Food and Drinks, Alessio Secci z Fratelli a Peter Csizmadia-Honigh, autor nedávno vydaného průvodce indickým vinařstvím The Wines of India.
Indie už tedy nebude pouze zemí vína importující, ale chce se stát i jejich exportérem.

Populární příspěvky z tohoto blogu

České mezinárodní Oenoforum 2015

Před dvěma týdny začala pod patronací OIV pořádaná česká mezinárodní soutěž Oenoforum 2015. Poplatek za přihlášení vína činil 65 €. Téměř 350 přihlášených vín z jedenácti zemí hodnotilo 36 hodnotitelů, z nichž 75 % bylo z Česka a Slovenska, po dvou z Itálie a Portugalska a po jednom z Rakouska, Bulharska a Moldávie.
Celkem byly uděleny 3 Velké zlaté medaile, 66 Zlatých a 36 Stříbrných a z těchto 105 medailí si vinaři ze Střední Evropy rozdělili 93. Čeští a slovenští producenti dosáhli na rovných 90 medailí představujících 86 %, ještě více, než jaké bylo jejich zastoupení mezi hodnotiteli. Celkově středoevropané uspěli takto:

Velká zlatáZlatáStříbrnáČesko14727Německo2Rumunsko1Slovensko1104
Vína z vinařství prezidenta soutěže si na lahev přilepí 3 medaile a 2 Vítěze kategorie a vína sponzora soutěže získala 7 medailí a 1 Vítěze kategorie. O zbývajících 12 medailí se podělila vinařství z Francie, Španělska, Chile a Nového Zélandu; vína ze tří zemí na žádnou medaili nestačila. Generální ř…

Největší američtí pijani

Podle průzkumu Institute for Health Metrics and Evaluation (IHME) z University of Washington, stojí za nárůstem spotřeby alkoholu jeho zvýšená obliba mezi ženami, i když procento konzumentů alkoholu se v průběhu času nijak nemění. V American Journal of Public Health publikovaná studie je vůbec první studií, která sledovala trendy v konzumaci alkoholu v jednotlivých okresech USA mezi lety 2002-2012. Počet těžkých pijanů, definovaných spotřebou jednoho drinku denně v případě žen a dvou drinků denně v případě mužů, od roku 2005 prudce vzrostl až o 17,2%. V roce 2012 bylo možné považovat 8,2% Američanů za těžké pijany a 18,3% za nadměrné pijany, konzumující během jedné příležitosti alespoň jedenkrát v uplynulém měsíci čtyři a více drinků v případě žen a pět a více v případě mužů. Celostátní trendy ukazují mnohem rychlejší eskalaci nadměrného pití žen než mužů s nárůstem o 17,5% mezi lety 2005 a 2012, zatímco počty nadměrných mužských pijanů se zvýšily o 4,9%. "Jsme svědky velmi znep…