Přeskočit na hlavní obsah

Champagne Louis Roederer koupil Diamond Creek Vineyards


Šampaňský dům Louis Roederer koupil Diamond Creek Vineyards v kalifornském Napa Valley. Akvizice přichází ani ne rok poté, co Louis Roederer koupil Merry Edwards v Sonomě, a půl roku po smrti spoluzakladatelky prvně jmenovaného vinařství.

Xavier Barlier, viceprezident pro marketing a komunikaci Louis Roederer, potvrdil, že nákup byl "dlouhodobým snem rodiny Roedererů" a že Al a Adelle "Boots" Brounsteinovi, původní zakladatelé Diamond Creek, byli od konce 90. let přáteli rodiny Rouzaudů, majitelů Roederer. Boots Brounsteinová prý o možném prodeji hovořila s Frédéricem Rouzaudem, prezidentem Roederer, ještě před tím, než v září 2019 ve věku 92 let zemřela.

Diamond Creek založil Al Brounstein z Minnesoty v roce 1968. Boots Brounsteinová jednou řekla, že její manžel se zamiloval do vína až později, své první víno prodal ve 40 letech, přesto byl prvním kalifornským vinařem, který nabízel lahev za 100 USD. Jednou z jeho velkých inovací bylo vysadit vinice na svahy Napy než v údolí, jak to v té době bylo obvyklé. Brounsteinové šli ještě dál a volili výsadbu podle typu půdy. Dnes je Diamond Creek jedním z nejuznávanějších vinařství v regionu a věnuje se výhradně Cabernet Sauvignon.

Předchozí akvizice

Akvizice společnosti Diamond Creek je pro Louis Roederer nejnovější, které má nyní významné portfolio prestižních vinařství. Společnost vlastní Deutz v Champagne, Château Pichon Longueville Comtesse de Lalande a Château de Pez v Bordeaux, Domaines Ott v Provence, Delas Frères v Rhône Valley a Ramos Pinto v Portugalsku a ve Spojených státech Roederer Estate v kalifornském Anderson Valley a Merry Edwards v Sonoma. Louis Roederer také v roce 2018 koupil první hotel Christiania ve Val d'Isère ve francouzských Alpách.

"Nakonec budeme schopní vytvořit naši vlastní síť hotelů pro vinařskou turistiku," řekl Rouzaud pro Le Figaro, "v tom je velký potenciál." Champagne Louis Roederer bylo založené v roce 1776 a od 19. století patří stejné rodině.

Populární příspěvky z tohoto blogu

České mezinárodní Oenoforum 2015

Před dvěma týdny začala pod patronací OIV pořádaná česká mezinárodní soutěž Oenoforum 2015. Poplatek za přihlášení vína činil 65 €. Téměř 350 přihlášených vín z jedenácti zemí hodnotilo 36 hodnotitelů, z nichž 75 % bylo z Česka a Slovenska, po dvou z Itálie a Portugalska a po jednom z Rakouska, Bulharska a Moldávie. Celkem byly uděleny 3 Velké zlaté medaile, 66 Zlatých a 36 Stříbrných a z těchto 105 medailí si vinaři ze Střední Evropy rozdělili 93. Čeští a slovenští producenti dosáhli na rovných 90 medailí představujících 86 %, ještě více, než jaké bylo jejich zastoupení mezi hodnotiteli. Celkově středoevropané uspěli takto: Velká zlatá Zlatá Stříbrná Česko 1 47 27 Německo 2 Rumunsko 1 Slovensko 1 10 4 Vína z vinařství prezidenta soutěže si na lahev přilepí 3 medaile a 2 Vítěze kategorie a vína sponzora soutěže získala 7 medailí a 1 Vítěze kategorie. O zbývajících 12 medailí se podělil

Divoké víno, prapředek révy vinné

Vzácná popínavá rostlina I když se postupem času její výskyt snižoval, roste réva divokého vína například u Rýnu, Mohanu i Mosely. V minulosti byla také rozšířena v zátopových oblastech Německa na horním Rýnu jakož i u Darmstadtu dolů k Basileje, ale také v mokřinách Dunaje. Nicméně řeč není o révě jako dnes pěstované rostlině (latinský název Vitis vinifera subsp. vinifera), ale o divoké révě vinné (Vitis vinifera subsp. sylvestris ), o rostlině, ze které dnešní pěstované odrůdy původně vzešly.  Neměla by být zaměňována s tzv divokým vínem, které popíná zdi mnohých domů. To je obvykle buď samo se pnoucí pětilisté tzv. psí víno ( Parthenocissus quinquefolia ) nebo trojlisté ( Parthenocissus tricuspidata ). Obě rostliny jsou z čeledi rodiny révy vinné, původně pocházejí z východní části Severní Ameriky a jsou často používány pro ozelenění obvodových stěn, protože jejich listy neopadávají, naopak na podzim se obarví nádhernou červenou.

Největší sud na světě je z Francie

Největší vinný sud je z Languedocu Největší sud na světě s kapacitou 300 tisíc litrů vína je dvanáct metrů dlouhý, má průměr šest metrů, váží 40 tun a patří Château Puech-Haut . K jeho výrobě spotřeboval bednář Nousseet 37 tun dubového dřeva. Ačkoli může sud pojmout stovky tisíc litrů vína, nesmí být použit pro tento účel. Gérard Bru, vlastník vinařství, řekl, že obří sud pravděpodobně použije pro nejrůznější aktivity a možná dokonce uvnitř udělá vinotéku. Château Puech-Haut je známé i svým spojením s uměním. Gérard Bru zve různé populární umělce k dekoraci běžných sudů. Mnohé z nich jsou nyní vystaveny v galeriích a soukromých sbírkách po celém světě. Tradice Mercieru Sud z Languedocu není první francouzský obří sud. Například na konci XIX století Eugene Mercier ze stejnojmenného šampaňského domu ukazoval obří sud na různých pařížských výstavách. Jeho první sud byl relativně malý, uchoval asi 75.000 lahví (50 tisíc litrů), ale jeho další a nejznámější sud vyroben