6. ledna 2017

Víno přesně do poštovní schránky

Láhev jako kniha

Láhev ve tvaru válce je minulostí. Britský zásilkový klub milovníků vína Garçon Wines nabízí svá vína v plochých plastových lahvích.
Důvod je prostý. Pokud nejste doma, nemůžete objednanou zásilku od doručovací služby převzít. Pokud se ale vejde do poštovní schránky, je po problému.
Za myšlenkou plochých lahví doručovaných v plochých krabicích stojí devětadvacetiletý Londýňan Joe Revell. Inspiroval ho kamarád, který nakupoval vína v e-shopu, ale protože často nebyl z pracovních důvodů v době doručení doma, nemohl už zaplacenou zásilku převzít.

Obchodní výzva

V té chvíli si Revell uvědomil díru na trhu a ve spolupráci s jednou čínskou společností navrhl 0,75 litrovou, ale tenčí a mírně delší plastovou láhev klasického Bordeaux stylu. Přesně takovou, aby i zabalená prošla otvorem ve schránce na dopisy.
Pro Revellův klub jsou cílovou skupinou lidé ve věku 18 až 40 let, žijící a pracující ve městě a lidé, kteří vedou rušný a nepravidelný život, ale chtějí zkoušet různá vína.
Přestože o lahvích, řemeslných papírových boxech, úspěšném účinkování v TV show nebo o v lednu připravovaném crowdfundingu toho Garçon Wines milovníkům vína říkají hodně, o vínech, která jim do jejich poštovních schránek pošlou, poněkud tajemně mlčí.