3. ledna 2017

VinoVision Paris: nový veletrh pro vína chladnějšího klimatu

Vína severních oblastí

Francouzské vinařské oblasti Burgundska, Champagne, Alsaska a Loiry pořádají spolu s produkční společností Comexposium nový vinařský veletrh. Pod názvem VinoVision Paris se uskuteční 12. až 14. února 2017 a na prvním ročníku se na ploše 15.000 m² očekává účast 650 vystavovatelů.
Na žádost zahraničních producentů bude pod heslem "cool climate wine" jeden pavilon věnován vinařům z Německa, Rakouska a Nového Zélandu.
"Čekali jsme dlouhou dobu, než se bude významný vinařský veletrh pořádat i v Paříži. Jsme velmi rádi, že účastníky veletrhu budou významné regionální organizace," říká Renaud Hamaide, generální ředitel Comexposium.
Podle Pierre Clementa, prezidenta Asociace francouzských severních vinařských oblastí, která je zakladatelem VinoVision Paris, "je to poprvé, kdy regionální sdružení spojila své síly a všechny významné subjekty vinařského průmyslu se sejdou v Paříži. VinoVision Paris je vynikající výkladní skříň, zajímavá pro mezinárodní zákazníky, kteří mohou znovu objevit naše vína a jejich rozmanitost."