4. ledna 2017

Rakouský sekt chce být špičkový a i v zahraničí respektovaný

Tři jakostní stupně

Jak jsme informovali v listopadu 2015, v Rakousku dokončili přípravu nové klasifikace rakouských sektů s označením původu, které ponesou název Österreichische Sekt mit geschützter Ursprungsbezeichnung (g.U.). 
Na sklonku minulého roku tuto klasifikaci jako nařízení podepsal Andrä Rupprechter, spolkový ministr zemědělství, lesnictví, životního prostředí a vodního hospodářství.
Třístupňové označení jednotlivých jakostních úrovní je "Klassik", "Reserve" a "Große Reserve." Cílem přijetí normy je zajistit domácí špičkovou produkci šumivých vín i jejich mezinárodní věhlas.

Norma jako vánoční dárek

Po dvouletém procesu nastavování kvality rakouského šumivého vína se jeho producenti shodli na sjednocení přísných pravidel.
Tato pravidla rakouských jakostních šumivých vín stanovili společně Österreichisches Sektkomitee, Österreich Wein Marketing (ÖWM) i odborníci z komor a z ministerstva zemědělství.
Nyní se konečně podařilo právně zakotvit tato pravidla ve formě nařízení a dát jim potřebnou platnost. Sektkomitee spolu s Ferry Maierem, nově jmenovaným ambasadorem rakouského šumivého vína, potvrdili, že pravidla stanovení původu a dodržení jeho jakosti zaručí rakouskému sektu být úspěšný nejen na domácícm trhu, ale zejména v zahraničí.
Herbert Jagersberger, předseda Sektkomitee, doplnil: "Dlouho očekávané podepsání tohoto nařízení byl vánoční dárek rakouským producentům šumivých vín."

Zárukou kvality je původ

Stupeň "Klassik" definuje přísné minimální požadavky a garantuje především původ hroznů pro základní víno z určité spolkové země a minimální dobu ležení na kvasinkách devět měsíců. Označení "Reserve" mohou nést výhradně sekty vyrobené tradiční metodou kvašením v lahvi. Hrozny a základní víno musí pocházet z vinařské oblasti spolkové země. Doba zrání nesmí překročit 18 měsíců.
Nejvyšší úrovní "Große Reserve" mohou být označovány sekty, pro něž byly hrozny sklizeny a presovány výlučně v jedné vinařské oblasti a podle té mohou být také označeny. Na kvasinkách musí ležet alespoň třicet měsíců a tyto sekty mohou přijít na trh nejdříve tři roky po sklizni.

Na trhu už letos

Jednotlivé stupně zahrnují také další podmínky jakosti jako je práce ve vinici, ruční sklizeň, maximální výnos nebo jemné lisování.
První rakouské sekty s tímto chráněným označením původu budou na trhu už v roce 2017. Konzumenti je poznají podle známé červeno-bílo-červené záklopky na uzávěru lahve, používané dosud pouze na rakouských jakostních vínech.