Přeskočit na hlavní obsah

Rakouský sekt chce být špičkový a i v zahraničí respektovaný

Tři jakostní stupně

Jak jsme informovali v listopadu 2015, v Rakousku dokončili přípravu nové klasifikace rakouských sektů s označením původu, které ponesou název Österreichische Sekt mit geschützter Ursprungsbezeichnung (g.U.). 
Na sklonku minulého roku tuto klasifikaci jako nařízení podepsal Andrä Rupprechter, spolkový ministr zemědělství, lesnictví, životního prostředí a vodního hospodářství.
Třístupňové označení jednotlivých jakostních úrovní je "Klassik", "Reserve" a "Große Reserve." Cílem přijetí normy je zajistit domácí špičkovou produkci šumivých vín i jejich mezinárodní věhlas.

Norma jako vánoční dárek

Po dvouletém procesu nastavování kvality rakouského šumivého vína se jeho producenti shodli na sjednocení přísných pravidel.
Tato pravidla rakouských jakostních šumivých vín stanovili společně Österreichisches Sektkomitee, Österreich Wein Marketing (ÖWM) i odborníci z komor a z ministerstva zemědělství.
Nyní se konečně podařilo právně zakotvit tato pravidla ve formě nařízení a dát jim potřebnou platnost. Sektkomitee spolu s Ferry Maierem, nově jmenovaným ambasadorem rakouského šumivého vína, potvrdili, že pravidla stanovení původu a dodržení jeho jakosti zaručí rakouskému sektu být úspěšný nejen na domácícm trhu, ale zejména v zahraničí.
Herbert Jagersberger, předseda Sektkomitee, doplnil: "Dlouho očekávané podepsání tohoto nařízení byl vánoční dárek rakouským producentům šumivých vín."

Zárukou kvality je původ

Stupeň "Klassik" definuje přísné minimální požadavky a garantuje především původ hroznů pro základní víno z určité spolkové země a minimální dobu ležení na kvasinkách devět měsíců. Označení "Reserve" mohou nést výhradně sekty vyrobené tradiční metodou kvašením v lahvi. Hrozny a základní víno musí pocházet z vinařské oblasti spolkové země. Doba zrání nesmí překročit 18 měsíců.
Nejvyšší úrovní "Große Reserve" mohou být označovány sekty, pro něž byly hrozny sklizeny a presovány výlučně v jedné vinařské oblasti a podle té mohou být také označeny. Na kvasinkách musí ležet alespoň třicet měsíců a tyto sekty mohou přijít na trh nejdříve tři roky po sklizni.

Na trhu už letos

Jednotlivé stupně zahrnují také další podmínky jakosti jako je práce ve vinici, ruční sklizeň, maximální výnos nebo jemné lisování.
První rakouské sekty s tímto chráněným označením původu budou na trhu už v roce 2017. Konzumenti je poznají podle známé červeno-bílo-červené záklopky na uzávěru lahve, používané dosud pouze na rakouských jakostních vínech.

Populární příspěvky z tohoto blogu

České mezinárodní Oenoforum 2015

Před dvěma týdny začala pod patronací OIV pořádaná česká mezinárodní soutěž Oenoforum 2015. Poplatek za přihlášení vína činil 65 €. Téměř 350 přihlášených vín z jedenácti zemí hodnotilo 36 hodnotitelů, z nichž 75 % bylo z Česka a Slovenska, po dvou z Itálie a Portugalska a po jednom z Rakouska, Bulharska a Moldávie.
Celkem byly uděleny 3 Velké zlaté medaile, 66 Zlatých a 36 Stříbrných a z těchto 105 medailí si vinaři ze Střední Evropy rozdělili 93. Čeští a slovenští producenti dosáhli na rovných 90 medailí představujících 86 %, ještě více, než jaké bylo jejich zastoupení mezi hodnotiteli. Celkově středoevropané uspěli takto:

Velká zlatáZlatáStříbrnáČesko14727Německo2Rumunsko1Slovensko1104
Vína z vinařství prezidenta soutěže si na lahev přilepí 3 medaile a 2 Vítěze kategorie a vína sponzora soutěže získala 7 medailí a 1 Vítěze kategorie. O zbývajících 12 medailí se podělila vinařství z Francie, Španělska, Chile a Nového Zélandu; vína ze tří zemí na žádnou medaili nestačila. Generální ř…

Největší američtí pijani

Podle průzkumu Institute for Health Metrics and Evaluation (IHME) z University of Washington, stojí za nárůstem spotřeby alkoholu jeho zvýšená obliba mezi ženami, i když procento konzumentů alkoholu se v průběhu času nijak nemění. V American Journal of Public Health publikovaná studie je vůbec první studií, která sledovala trendy v konzumaci alkoholu v jednotlivých okresech USA mezi lety 2002-2012. Počet těžkých pijanů, definovaných spotřebou jednoho drinku denně v případě žen a dvou drinků denně v případě mužů, od roku 2005 prudce vzrostl až o 17,2%. V roce 2012 bylo možné považovat 8,2% Američanů za těžké pijany a 18,3% za nadměrné pijany, konzumující během jedné příležitosti alespoň jedenkrát v uplynulém měsíci čtyři a více drinků v případě žen a pět a více v případě mužů. Celostátní trendy ukazují mnohem rychlejší eskalaci nadměrného pití žen než mužů s nárůstem o 17,5% mezi lety 2005 a 2012, zatímco počty nadměrných mužských pijanů se zvýšily o 4,9%. "Jsme svědky velmi znep…