Přeskočit na hlavní obsah

Rakouský sekt chce být špičkový a i v zahraničí respektovaný

Tři jakostní stupně

Jak jsme informovali v listopadu 2015, v Rakousku dokončili přípravu nové klasifikace rakouských sektů s označením původu, které ponesou název Österreichische Sekt mit geschützter Ursprungsbezeichnung (g.U.). 
Na sklonku minulého roku tuto klasifikaci jako nařízení podepsal Andrä Rupprechter, spolkový ministr zemědělství, lesnictví, životního prostředí a vodního hospodářství.
Třístupňové označení jednotlivých jakostních úrovní je "Klassik", "Reserve" a "Große Reserve." Cílem přijetí normy je zajistit domácí špičkovou produkci šumivých vín i jejich mezinárodní věhlas.

Norma jako vánoční dárek

Po dvouletém procesu nastavování kvality rakouského šumivého vína se jeho producenti shodli na sjednocení přísných pravidel.
Tato pravidla rakouských jakostních šumivých vín stanovili společně Österreichisches Sektkomitee, Österreich Wein Marketing (ÖWM) i odborníci z komor a z ministerstva zemědělství.
Nyní se konečně podařilo právně zakotvit tato pravidla ve formě nařízení a dát jim potřebnou platnost. Sektkomitee spolu s Ferry Maierem, nově jmenovaným ambasadorem rakouského šumivého vína, potvrdili, že pravidla stanovení původu a dodržení jeho jakosti zaručí rakouskému sektu být úspěšný nejen na domácícm trhu, ale zejména v zahraničí.
Herbert Jagersberger, předseda Sektkomitee, doplnil: "Dlouho očekávané podepsání tohoto nařízení byl vánoční dárek rakouským producentům šumivých vín."

Zárukou kvality je původ

Stupeň "Klassik" definuje přísné minimální požadavky a garantuje především původ hroznů pro základní víno z určité spolkové země a minimální dobu ležení na kvasinkách devět měsíců. Označení "Reserve" mohou nést výhradně sekty vyrobené tradiční metodou kvašením v lahvi. Hrozny a základní víno musí pocházet z vinařské oblasti spolkové země. Doba zrání nesmí překročit 18 měsíců.
Nejvyšší úrovní "Große Reserve" mohou být označovány sekty, pro něž byly hrozny sklizeny a presovány výlučně v jedné vinařské oblasti a podle té mohou být také označeny. Na kvasinkách musí ležet alespoň třicet měsíců a tyto sekty mohou přijít na trh nejdříve tři roky po sklizni.

Na trhu už letos

Jednotlivé stupně zahrnují také další podmínky jakosti jako je práce ve vinici, ruční sklizeň, maximální výnos nebo jemné lisování.
První rakouské sekty s tímto chráněným označením původu budou na trhu už v roce 2017. Konzumenti je poznají podle známé červeno-bílo-červené záklopky na uzávěru lahve, používané dosud pouze na rakouských jakostních vínech.

Populární příspěvky z tohoto blogu

Divoké víno, prapředek révy vinné

Vzácná popínavá rostlina I když se postupem času její výskyt snižoval, roste réva divokého vína například u Rýnu, Mohanu i Mosely. V minulosti byla také rozšířena v zátopových oblastech Německa na horním Rýnu jakož i u Darmstadtu dolů k Basileje, ale také v mokřinách Dunaje. Nicméně řeč není o révě jako dnes pěstované rostlině (latinský název Vitis vinifera subsp. vinifera), ale o divoké révě vinné (Vitis vinifera subsp. sylvestris ), o rostlině, ze které dnešní pěstované odrůdy původně vzešly.  Neměla by být zaměňována s tzv divokým vínem, které popíná zdi mnohých domů. To je obvykle buď samo se pnoucí pětilisté tzv. psí víno ( Parthenocissus quinquefolia ) nebo trojlisté ( Parthenocissus tricuspidata ). Obě rostliny jsou z čeledi rodiny révy vinné, původně pocházejí z východní části Severní Ameriky a jsou často používány pro ozelenění obvodových stěn, protože jejich listy neopadávají, naopak na podzim se obarví nádhernou červenou.

Egyptské vinařství na břehu Rudého moře

Miliardářovo vinařství s libanonským vedením Přestože staří Egypťané vyráběli a rádi konzumovali dobré víno, dnešní Egypt je na vinařské mapě pro příznivce vína bílým místem.  To už ale tak úplně neplatí. V egyptském letovisku El Gouna vzdáleném 22 kilometrů severně od Hurgády je vinařství Kouroum of the Nile, které řídí Libanonka Rania Kallas a o výrobu vína pečuje její manžel Labib Kallas. Cíl je jasný - vyrobit na pobřeží Rudého moře dobré egyptské víno. Kouroum of the Nile Nebe nad El Gouna je dokonce i v zimě bezchybně modré, bez srážek, teploměr i nyní ukazuje příjemných 20 stupňů Celsia. To je sice ideálem pro všechny milovníky slunce, kteří chtějí uniknout evropské zimě a několik dní relaxovat na pobřeží Rudého moře, pro vinice ani víno to ovšem úplně ideální není.  Alkohol je tabu Egypt je nejlidnatější zemí v arabském světě, většina z jeho 85 milionů obyvatel jsou muslimové a islám konzumaci alkoholu zapovídá . "Alkohol je zde stále tabu," říká Rania

Největší sud na světě je z Francie

Největší vinný sud je z Languedocu Největší sud na světě s kapacitou 300 tisíc litrů vína je dvanáct metrů dlouhý, má průměr šest metrů, váží 40 tun a patří Château Puech-Haut . K jeho výrobě spotřeboval bednář Nousseet 37 tun dubového dřeva. Ačkoli může sud pojmout stovky tisíc litrů vína, nesmí být použit pro tento účel. Gérard Bru, vlastník vinařství, řekl, že obří sud pravděpodobně použije pro nejrůznější aktivity a možná dokonce uvnitř udělá vinotéku. Château Puech-Haut je známé i svým spojením s uměním. Gérard Bru zve různé populární umělce k dekoraci běžných sudů. Mnohé z nich jsou nyní vystaveny v galeriích a soukromých sbírkách po celém světě. Tradice Mercieru Sud z Languedocu není první francouzský obří sud. Například na konci XIX století Eugene Mercier ze stejnojmenného šampaňského domu ukazoval obří sud na různých pařížských výstavách. Jeho první sud byl relativně malý, uchoval asi 75.000 lahví (50 tisíc litrů), ale jeho další a nejznámější sud vyroben