27. ledna 2017

Nový koncept Vinexpo Explorer v září zazáří v Rakousku

Světová top špička obchodníků v jednom regioniu

"Vinexpo Explorer přenese obchodníky s vínem z výstavních a konferenčních sálů do vinic a lihovarů," oznámil Guillaume Deglise, ředitel jedné z předních světových výstav vína a lihovin. Vinexpo Explorer je postaven na exkluzivním společenství top 100 mezinárodních obchodníků s vínem, kteří budou objevovat vína celého světa přímo v oblastech jejich původu.
Vinexpo Explorer je nový způsob obchodu s vínem. "Jedná se o revoluční přístup," uvedl Deglise. "Potvrzujeme tím naši roli hlavního partnera v průmyslu vína a lihovin. Nechceme působit jen jako pořadatelé našich velmi úspěšných výstav v Bordeaux, Hongkongu a Tokiu. Touto strategií ukazujeme zcela nový přístup k uspokojování potřeb obchodníků s víny a lihovinami a jejich producentů z celého světa."

Obchodníci a přízeň hostitelských zemí

Komunita Top 100 světových nejvlivnějších obchodníků bude sestavována podle jejich vlivu, měřeno objemy a hodnotou jejich nákupů. Účastníky vybere Vinexpo ze své rozsáhlé databáze mezinárodních obchodníků a pro každou novou akci a vinařskou oblast Vinexpo Explorer sestaví seznam 100 nejlepších a nejvhodnějších obchodníků k dosažení cílů maximalizovat domácí export.

Návštěvy budou dvoudenní a každý obchodník může očekávat privilegovaný přístup k vinařům a jejich vínům, pořádaným Master Class, k marketingovým strategiím a exkluzivním nabídkám stejně jako hluboké zasvěcení do historie a jedinečnosti regionů hostitelské země.

Rakousko bude první 

Během vůbec první Vinexpo Eplorer naplánováné na 11. a 12. září navštíví top 100 obchodníků Rakousko. Zahájení bude v pondělí 11. září ve Vídni, kde už se vinaři setkají se zúćastněnými obchodníky. O finále se postará úterní slavnostní večeře v Palais Coburg. Akci spolu s Vinexpo organizuje rakouský Wine Marketing Board.
Willi Klinger, jeho generální ředitel, říká: "Jsme nadšeni, že můžeme hostit první ročník Vinexpo Explorer právě v Rakousku. Díky rozmanitému charakteru našich vín se nám podařilo získat přízeň špičkových sommelierů a milovníků vín po celém světě. Účast ve Vinexpo Explorer ještě zvýší naši proslulost a podpoří naše úsilí stát se nepřehlédnutelnou kategorií na globální mapě vinařských oblastí."
S tím lze jen souhlasit. Rakousko je jednou z mála menších zemí, které se také dostaly do výsledků soutěže uživatelů aplikace Vivino o nejlepší vína planety.