Přeskočit na hlavní obsah

Nový koncept Vinexpo Explorer v září zazáří v Rakousku

Světová top špička obchodníků v jednom regioniu

"Vinexpo Explorer přenese obchodníky s vínem z výstavních a konferenčních sálů do vinic a lihovarů," oznámil Guillaume Deglise, ředitel jedné z předních světových výstav vína a lihovin. Vinexpo Explorer je postaven na exkluzivním společenství top 100 mezinárodních obchodníků s vínem, kteří budou objevovat vína celého světa přímo v oblastech jejich původu.
Vinexpo Explorer je nový způsob obchodu s vínem. "Jedná se o revoluční přístup," uvedl Deglise. "Potvrzujeme tím naši roli hlavního partnera v průmyslu vína a lihovin. Nechceme působit jen jako pořadatelé našich velmi úspěšných výstav v Bordeaux, Hongkongu a Tokiu. Touto strategií ukazujeme zcela nový přístup k uspokojování potřeb obchodníků s víny a lihovinami a jejich producentů z celého světa."

Obchodníci a přízeň hostitelských zemí

Komunita Top 100 světových nejvlivnějších obchodníků bude sestavována podle jejich vlivu, měřeno objemy a hodnotou jejich nákupů. Účastníky vybere Vinexpo ze své rozsáhlé databáze mezinárodních obchodníků a pro každou novou akci a vinařskou oblast Vinexpo Explorer sestaví seznam 100 nejlepších a nejvhodnějších obchodníků k dosažení cílů maximalizovat domácí export.

Návštěvy budou dvoudenní a každý obchodník může očekávat privilegovaný přístup k vinařům a jejich vínům, pořádaným Master Class, k marketingovým strategiím a exkluzivním nabídkám stejně jako hluboké zasvěcení do historie a jedinečnosti regionů hostitelské země.

Rakousko bude první 

Během vůbec první Vinexpo Eplorer naplánováné na 11. a 12. září navštíví top 100 obchodníků Rakousko. Zahájení bude v pondělí 11. září ve Vídni, kde už se vinaři setkají se zúćastněnými obchodníky. O finále se postará úterní slavnostní večeře v Palais Coburg. Akci spolu s Vinexpo organizuje rakouský Wine Marketing Board.
Willi Klinger, jeho generální ředitel, říká: "Jsme nadšeni, že můžeme hostit první ročník Vinexpo Explorer právě v Rakousku. Díky rozmanitému charakteru našich vín se nám podařilo získat přízeň špičkových sommelierů a milovníků vín po celém světě. Účast ve Vinexpo Explorer ještě zvýší naši proslulost a podpoří naše úsilí stát se nepřehlédnutelnou kategorií na globální mapě vinařských oblastí."
S tím lze jen souhlasit. Rakousko je jednou z mála menších zemí, které se také dostaly do výsledků soutěže uživatelů aplikace Vivino o nejlepší vína planety.

Populární příspěvky z tohoto blogu

České mezinárodní Oenoforum 2015

Před dvěma týdny začala pod patronací OIV pořádaná česká mezinárodní soutěž Oenoforum 2015. Poplatek za přihlášení vína činil 65 €. Téměř 350 přihlášených vín z jedenácti zemí hodnotilo 36 hodnotitelů, z nichž 75 % bylo z Česka a Slovenska, po dvou z Itálie a Portugalska a po jednom z Rakouska, Bulharska a Moldávie. Celkem byly uděleny 3 Velké zlaté medaile, 66 Zlatých a 36 Stříbrných a z těchto 105 medailí si vinaři ze Střední Evropy rozdělili 93. Čeští a slovenští producenti dosáhli na rovných 90 medailí představujících 86 %, ještě více, než jaké bylo jejich zastoupení mezi hodnotiteli. Celkově středoevropané uspěli takto: Velká zlatá Zlatá Stříbrná Česko 1 47 27 Německo 2 Rumunsko 1 Slovensko 1 10 4 Vína z vinařství prezidenta soutěže si na lahev přilepí 3 medaile a 2 Vítěze kategorie a vína sponzora soutěže získala 7 medailí a 1 Vítěze kategorie. O zbývajících 12 medailí se podělil

Oenoforum: česká mezinárodní soutěž letos v Lednici udělila 137 medailí

Výsledky soutěže Oenoforum 2016 V jubilejním desátém ročníku české mezinárodní soutěže Oenoforum 2016, která přijímá přihlášky vín z celého světa a koná se pod záštitou OIV, se letos poměřilo 456 vín přihlášených z devíti zemí. Přihláška jednoho vína stála 1600 CZK a dvoudenního hodnocení se v Lednici ve dnech 21. až 22.  dubna zúčastnilo celkem třicet sedm hodnotitelů z deseti zemí. Do konečného žebříčku se dostala vinařství z devíti přihlášených zemí oproti loňským osmi , ale letošní součty obsahují jeden nepříjemný diplomatický omyl.

Divoké víno, prapředek révy vinné

Vzácná popínavá rostlina I když se postupem času její výskyt snižoval, roste réva divokého vína například u Rýnu, Mohanu i Mosely. V minulosti byla také rozšířena v zátopových oblastech Německa na horním Rýnu jakož i u Darmstadtu dolů k Basileje, ale také v mokřinách Dunaje. Nicméně řeč není o révě jako dnes pěstované rostlině (latinský název Vitis vinifera subsp. vinifera), ale o divoké révě vinné (Vitis vinifera subsp. sylvestris ), o rostlině, ze které dnešní pěstované odrůdy původně vzešly.  Neměla by být zaměňována s tzv divokým vínem, které popíná zdi mnohých domů. To je obvykle buď samo se pnoucí pětilisté tzv. psí víno ( Parthenocissus quinquefolia ) nebo trojlisté ( Parthenocissus tricuspidata ). Obě rostliny jsou z čeledi rodiny révy vinné, původně pocházejí z východní části Severní Ameriky a jsou často používány pro ozelenění obvodových stěn, protože jejich listy neopadávají, naopak na podzim se obarví nádhernou červenou.