Přeskočit na hlavní obsah

Nový koncept Vinexpo Explorer v září zazáří v Rakousku

Světová top špička obchodníků v jednom regioniu

"Vinexpo Explorer přenese obchodníky s vínem z výstavních a konferenčních sálů do vinic a lihovarů," oznámil Guillaume Deglise, ředitel jedné z předních světových výstav vína a lihovin. Vinexpo Explorer je postaven na exkluzivním společenství top 100 mezinárodních obchodníků s vínem, kteří budou objevovat vína celého světa přímo v oblastech jejich původu.
Vinexpo Explorer je nový způsob obchodu s vínem. "Jedná se o revoluční přístup," uvedl Deglise. "Potvrzujeme tím naši roli hlavního partnera v průmyslu vína a lihovin. Nechceme působit jen jako pořadatelé našich velmi úspěšných výstav v Bordeaux, Hongkongu a Tokiu. Touto strategií ukazujeme zcela nový přístup k uspokojování potřeb obchodníků s víny a lihovinami a jejich producentů z celého světa."

Obchodníci a přízeň hostitelských zemí

Komunita Top 100 světových nejvlivnějších obchodníků bude sestavována podle jejich vlivu, měřeno objemy a hodnotou jejich nákupů. Účastníky vybere Vinexpo ze své rozsáhlé databáze mezinárodních obchodníků a pro každou novou akci a vinařskou oblast Vinexpo Explorer sestaví seznam 100 nejlepších a nejvhodnějších obchodníků k dosažení cílů maximalizovat domácí export.

Návštěvy budou dvoudenní a každý obchodník může očekávat privilegovaný přístup k vinařům a jejich vínům, pořádaným Master Class, k marketingovým strategiím a exkluzivním nabídkám stejně jako hluboké zasvěcení do historie a jedinečnosti regionů hostitelské země.

Rakousko bude první 

Během vůbec první Vinexpo Eplorer naplánováné na 11. a 12. září navštíví top 100 obchodníků Rakousko. Zahájení bude v pondělí 11. září ve Vídni, kde už se vinaři setkají se zúćastněnými obchodníky. O finále se postará úterní slavnostní večeře v Palais Coburg. Akci spolu s Vinexpo organizuje rakouský Wine Marketing Board.
Willi Klinger, jeho generální ředitel, říká: "Jsme nadšeni, že můžeme hostit první ročník Vinexpo Explorer právě v Rakousku. Díky rozmanitému charakteru našich vín se nám podařilo získat přízeň špičkových sommelierů a milovníků vín po celém světě. Účast ve Vinexpo Explorer ještě zvýší naši proslulost a podpoří naše úsilí stát se nepřehlédnutelnou kategorií na globální mapě vinařských oblastí."
S tím lze jen souhlasit. Rakousko je jednou z mála menších zemí, které se také dostaly do výsledků soutěže uživatelů aplikace Vivino o nejlepší vína planety.

Populární příspěvky z tohoto blogu

Divoké víno, prapředek révy vinné

Vzácná popínavá rostlina I když se postupem času její výskyt snižoval, roste réva divokého vína například u Rýnu, Mohanu i Mosely. V minulosti byla také rozšířena v zátopových oblastech Německa na horním Rýnu jakož i u Darmstadtu dolů k Basileje, ale také v mokřinách Dunaje. Nicméně řeč není o révě jako dnes pěstované rostlině (latinský název Vitis vinifera subsp. vinifera), ale o divoké révě vinné (Vitis vinifera subsp. sylvestris ), o rostlině, ze které dnešní pěstované odrůdy původně vzešly.  Neměla by být zaměňována s tzv divokým vínem, které popíná zdi mnohých domů. To je obvykle buď samo se pnoucí pětilisté tzv. psí víno ( Parthenocissus quinquefolia ) nebo trojlisté ( Parthenocissus tricuspidata ). Obě rostliny jsou z čeledi rodiny révy vinné, původně pocházejí z východní části Severní Ameriky a jsou často používány pro ozelenění obvodových stěn, protože jejich listy neopadávají, naopak na podzim se obarví nádhernou červenou.

Největší sud na světě je z Francie

Největší vinný sud je z Languedocu Největší sud na světě s kapacitou 300 tisíc litrů vína je dvanáct metrů dlouhý, má průměr šest metrů, váží 40 tun a patří Château Puech-Haut . K jeho výrobě spotřeboval bednář Nousseet 37 tun dubového dřeva. Ačkoli může sud pojmout stovky tisíc litrů vína, nesmí být použit pro tento účel. Gérard Bru, vlastník vinařství, řekl, že obří sud pravděpodobně použije pro nejrůznější aktivity a možná dokonce uvnitř udělá vinotéku. Château Puech-Haut je známé i svým spojením s uměním. Gérard Bru zve různé populární umělce k dekoraci běžných sudů. Mnohé z nich jsou nyní vystaveny v galeriích a soukromých sbírkách po celém světě. Tradice Mercieru Sud z Languedocu není první francouzský obří sud. Například na konci XIX století Eugene Mercier ze stejnojmenného šampaňského domu ukazoval obří sud na různých pařížských výstavách. Jeho první sud byl relativně malý, uchoval asi 75.000 lahví (50 tisíc litrů), ale jeho další a nejznámější sud vyroben

Egyptské vinařství na břehu Rudého moře

Miliardářovo vinařství s libanonským vedením Přestože staří Egypťané vyráběli a rádi konzumovali dobré víno, dnešní Egypt je na vinařské mapě pro příznivce vína bílým místem.  To už ale tak úplně neplatí. V egyptském letovisku El Gouna vzdáleném 22 kilometrů severně od Hurgády je vinařství Kouroum of the Nile, které řídí Libanonka Rania Kallas a o výrobu vína pečuje její manžel Labib Kallas. Cíl je jasný - vyrobit na pobřeží Rudého moře dobré egyptské víno. Kouroum of the Nile Nebe nad El Gouna je dokonce i v zimě bezchybně modré, bez srážek, teploměr i nyní ukazuje příjemných 20 stupňů Celsia. To je sice ideálem pro všechny milovníky slunce, kteří chtějí uniknout evropské zimě a několik dní relaxovat na pobřeží Rudého moře, pro vinice ani víno to ovšem úplně ideální není.  Alkohol je tabu Egypt je nejlidnatější zemí v arabském světě, většina z jeho 85 milionů obyvatel jsou muslimové a islám konzumaci alkoholu zapovídá . "Alkohol je zde stále tabu," říká Rania