20. prosince 2016

Legendární britská reggae kapela UB40 zahraje na novozélandských vinicích

Red Red Wine

Vinice Waitiri Creek
Červené víno a reggae? Ali Campbell, zpěvák britské reggae kapely UB40, to je slušný mix. 
Jeho kapela UB40 bude už brzy na turné s názvem Red Red Wine po vinicích Nového Zélandu. Campbell připouští, že to není vůbec špatný způsob, jak si vydělat na živobytí.
"Turné Red Red Wine byl skvělý nápad," říká. "Prostě trávíte několik týdnů na několika nejkrásnějších místech světa."
UB40 dosáhly největšího úspěchu v roce 1980 se svým debutovým albem Signing Off, kterého se celosvětově prodalo víc než 70 milionů.

Skvělá místa a skvělý pinot

Nicméně mezi roky 2008 a 2013 opustili Campbell, Mickey Virtue a Terence "Astro" Wilson původní kapelu a hráli ve své, takže obě skupiny vystupovaly například na Novém Zélandu poněkud bizarně jen měsíc po sobě.
Na aktuální turné má Campbell jasný názor: "Skutečným důvodem pro turné je trávit s kapelou skvělý čas se skvělými lidmi na skvělých místech a popíjet Pinot noir."
UB40 zahrají v prvním lednovém týdnu ve vinařstvích Luna Estate a Waitiri Creek, koncert v Villa Maria Estate byl kvůli nedávnému zemětřesení přeložen na Omaka Airfield v Blenheimu. 
Před měsícem skupina uvedla na trh 10 tisíc lahví vlastního fracouzského vína UB40 Red Red Wine 2014 v odrůdách Merlot a Cebrnet Franc za cenu 28,6 GBP.