Přeskočit na hlavní obsah

Master of Wine chce revoluci: jsou tu i sladká vína

Manifest sladkého vína

Tim Hanni, jeden ze dvou prvních Američanů, kteří získali titul Master of Wine a kterého The Wall Street Journal ocenil jako "vinařského anti-snoba," si ve své nedávno vydané knize "The Sweet Wine Lovers' Manifesto" klade za cíl odhalit "kolektivní iluze, mýty a nedorozumění, které dnes potkáte na cestě k vinařskému vzdělání. A nikdo není jejich větší obětí, než milovníci sladkých vín," píše.
Hanni, certifikovaný vinařský pedagog a veterán vinařského světa, říká: "Dnešní vinařský průmysl byl unesen módou suchých vín, která odkazuje příznivce sladkých vín mezi "začátečníky," kteří se sice postupně naučí pít stylovější vína, ale je na čase, aby jejich arogance a nevědomost brzy skončila."
"Ale tento soud vynášejí, aniž by se obtěžovali pochopit, proč jiní sladká vína milují. Ignorují historii vína, ve které sladká evropská vína měla u jídelního stolu tradičně čestné místo po celé jídlo, nejen u dezertů."

Lidé jsou různí. Jako jídlo, jako víno

Hanni za svou praxi nesčetkněkrát viděl, že různí lidé mají naprosto odlišný zážitek z párování stejného jídla a stejného vína. Ve spolupráci s výzkumníky, jako je například Virginie Utermolen z Cornell University, tomu chtěl po desetiletí přijít na kloub.
"Ukazuje se, že chuťová citlivost je do značné míry určená geneticky," říká Hanni. "Lidé s velmi citlivými jazýčky často prostě nemohou tolerovat mohutné červené víno, které jiní milují. Pro ně jsou tato vína hořká, nepříjemná a často pálivá. Proto touží po sladké chuti k zastření nesnesitelné hořkosti."
Pokusy o vytvoření přísných pravidel pro párování jídla a vína jsou "kolosální podvod," říká Hanni. "Pokud se vám nějaké víno nelíbí, žádné jídlo váš názor nezmění, a pokud vám nechutná některé jídlo, sebelepší párování s vínem to také neovlivní."

Věřte hostům

"Je to v rozporu s tradiční pohostinností, která se vždy zaměřovala na preference hostů," říká Hanni. "V původním vydání Larousse Gastronomique z roku 1938 se navrhují k nejlepším pokrmům hostům nabízet červená vína z Burgundska a Bordeaux nebo velmi sladká Sauternes podle jejich preferencí. Je čas vrátit se k tomuto starodávnému přístupu k vínu."
Hanni uzavírá, že zatímco jeho zážitky s přesvědčováním o nižší hodnotě sladkých vín už jen rozesmávají, "miliony dalších příznivců jsou často zastrašovány a uváděny do rozpaků" blahosklonným postojem mnoha vinařských odborníků.

Populární příspěvky z tohoto blogu

České mezinárodní Oenoforum 2015

Před dvěma týdny začala pod patronací OIV pořádaná česká mezinárodní soutěž Oenoforum 2015. Poplatek za přihlášení vína činil 65 €. Téměř 350 přihlášených vín z jedenácti zemí hodnotilo 36 hodnotitelů, z nichž 75 % bylo z Česka a Slovenska, po dvou z Itálie a Portugalska a po jednom z Rakouska, Bulharska a Moldávie. Celkem byly uděleny 3 Velké zlaté medaile, 66 Zlatých a 36 Stříbrných a z těchto 105 medailí si vinaři ze Střední Evropy rozdělili 93. Čeští a slovenští producenti dosáhli na rovných 90 medailí představujících 86 %, ještě více, než jaké bylo jejich zastoupení mezi hodnotiteli. Celkově středoevropané uspěli takto: Velká zlatá Zlatá Stříbrná Česko 1 47 27 Německo 2 Rumunsko 1 Slovensko 1 10 4 Vína z vinařství prezidenta soutěže si na lahev přilepí 3 medaile a 2 Vítěze kategorie a vína sponzora soutěže získala 7 medailí a 1 Vítěze kategorie. O zbývajících 12 medailí se podělil

Divoké víno, prapředek révy vinné

Vzácná popínavá rostlina I když se postupem času její výskyt snižoval, roste réva divokého vína například u Rýnu, Mohanu i Mosely. V minulosti byla také rozšířena v zátopových oblastech Německa na horním Rýnu jakož i u Darmstadtu dolů k Basileje, ale také v mokřinách Dunaje. Nicméně řeč není o révě jako dnes pěstované rostlině (latinský název Vitis vinifera subsp. vinifera), ale o divoké révě vinné (Vitis vinifera subsp. sylvestris ), o rostlině, ze které dnešní pěstované odrůdy původně vzešly.  Neměla by být zaměňována s tzv divokým vínem, které popíná zdi mnohých domů. To je obvykle buď samo se pnoucí pětilisté tzv. psí víno ( Parthenocissus quinquefolia ) nebo trojlisté ( Parthenocissus tricuspidata ). Obě rostliny jsou z čeledi rodiny révy vinné, původně pocházejí z východní části Severní Ameriky a jsou často používány pro ozelenění obvodových stěn, protože jejich listy neopadávají, naopak na podzim se obarví nádhernou červenou.

Oenoforum: česká mezinárodní soutěž letos v Lednici udělila 137 medailí

Výsledky soutěže Oenoforum 2016 V jubilejním desátém ročníku české mezinárodní soutěže Oenoforum 2016, která přijímá přihlášky vín z celého světa a koná se pod záštitou OIV, se letos poměřilo 456 vín přihlášených z devíti zemí. Přihláška jednoho vína stála 1600 CZK a dvoudenního hodnocení se v Lednici ve dnech 21. až 22.  dubna zúčastnilo celkem třicet sedm hodnotitelů z deseti zemí. Do konečného žebříčku se dostala vinařství z devíti přihlášených zemí oproti loňským osmi , ale letošní součty obsahují jeden nepříjemný diplomatický omyl.