22. prosince 2016

V Evropě už koně ve vinicích zapřáhli, ale nyní jsou i na Novém Zélandu. Kvůli postřikům

Dva koně u protinožců

Gracia Clydesdalská v postřiku Pinotu
Novozélandské vinařství Fromm Winery používá k postřiku 0,8 hektaru vinohradu s 25 let starým Pinot noirem dva Clydesdalské koně, Gracii a Billa, a jde tak s evropským trendem.
Například vinař Dominique Léandre-Chevalier, jehož vinice se nachází v obci Anglade severně od Bordeaux, oře ve vinohradech se svými koňmi, jak to dělali jeho předci po mnoho staletí, než do vinic vjely traktory. A není sám, ve Francii jsou obdobných vinařů stovky.
Jenže vinaři z Fromm Winery se přeci jen liší. Místo aby s pomocí koní obdělávali vinice, používají je pro postřik vinohradů. Chtějí tak zachovat přírodní charakter svého vína.
Oba koně, kteří u nich pracují, nejsou ve vinici nováčky, pracovali před tím v organickém vinařství Seresin Estate.

Hipsterská vína jako smradlavá ryba

William Hoare, ředitel vinařství Fromm, který dříve pracoval i pro dnes Bakalovo jihoafrické vinařství Klein Constantia, tvrdí, že se už dnes věnují produkci přírodního vína a tažní koně do tohoto systému dobře zapadají. 
Přestože je už dnes Hoaremu přírodní víno blízké, připouští, že by ho nikdy nenapadlo tento proces formalizovat a uvádět ho na etiketě. Dříve přírodní vína dokonce nesnášel.
"Byl jsem toho názoru, že přírodní víno je možná nejhorší trend ve vinařském průmyslu. Znamenalo pro mě navštěvovat restaurace a vinárny, kde víno pijí hipsterští třicátníci samozřejmě s vousy a těsnými kalhotami. Ti pijí produkci někoho, kdo sice dělá přírodní víno, ale vlastně ani nemá ponětí, co dělá. Jeho produkty nejsou ekologické a aroma vína připomíná na slunci zanechanou hnijící rybu. Myslím, že taková vína postrádají smysl. Ale nedávno jsem po degustaci několik skvělých vín, jako například Morgon Marcela Lapierre z Beaujolais a Libiamo Jamese Milltona z Gisbornu, změnil svůj názor.”
A pak, po návratu z Austrálie, kde se setkal s Billem Downie, který dělá velmi dobrá přírodní vína a postřikuje vinice s koňmi, potkal Stephena Rae. Ten mu řekl, že právě spolu se manželkou Melisou koupili ze Seresin Estate koně, plánují založit vlastní podnik a jestli Fromm Winery nemá zájem.

Lehké a výkonné koně

Takže v říjnu oba koně dorazili na vinici a s na zakázku postaveným strojem vyrazili postřikovat rozvíjející se pupeny. Není to prý tak těžké, když jsou řádky široké 3 metry, ale trochu složitější to je, pokud je šířka jen 1,8 metru.
Koně mohou pracovat až osm hodin denně a dokáží postřikovací vůz táhnout rychlostí pět až šest kilometrů za hodinu. Práce je tak jen o trochu pomalejší než s tři až šestinásobně těžším traktorem, zato bez fosilních paliv a s mnohem menším zhutněním půdy v meziřadí. Podle Hoareho je to win-win situace.
Teď využívají manželé Raeovi koně ve vinicích pouze pro postřik, ale registrují četné dotazy ohledně jejich využití pro orbu nebo pletí meziřadí."Kdybychom měli ty správné disky, myslíme, že je to možné. Takže se po nich díváme," říká Melisa Rae, která s oběma Clydesalskými koňmi, kteří váží mezi 820 a 910 kilogramy a utáhnou několikanásobek vlastní hmotnosti, téměř pět let pracovala v Seresin Estate.