Přeskočit na hlavní obsah

Ceny 2016 International Best of Wine Tourism

Vyhlášení vítězů Best of Wine Tourism

Dne 12. listopadu se v Guggenheimově muzeu slavnostně vyhlašovaly ocenění Best of Wine Tourism 2016, které organizuje Great Wine Capitals Global Network. Ceremoniál se konal v průběhu galavečeře pořádané na závěr její výroční valné hromadě.
Za dobu založení této ceny bylo nominováno 3,486 společností, z nichž 515 toto ocenění získalo. V letošním roce bylo 386 kandidátů a 50 globálních a lokálních oceněných.

Globální ceny 2016

Držiteli mezinárodního ocenění 2016 Best of Wine Tourism jsou:

City of Wine v Bodegas Marqués de Riscal (Elciego, Španělsko)

Château Lynch-Bages (Pauillac, Francie)


Delaire Graff Restaurant (Stellenbosch, Jižní Afrika)

Restaurant Kupferberg (Mainz, Německo)

Kahuak Mendoza Wine Experience (Mendoza, Argentina)

Monverde Wine Experience Hotel (Telões-Amarante, Portugalsko)

Harvest Inn Charlieho Palmera (St. Helena, Kalifornie, USA)

Viña Indómita (Casablanca, Chile)

Great Wine Capitals Global Network byla založena v roce 1999 jako sdružení osmi mezinárodně uznávaných vinařských oblastí - Bordeaux, Francie; Kapské Město | Cape Winelands, Jižní Afrika; Mainz | Rheinhessen, Německo; Mendoza, Argentina; Porto, Portugalsko; Bilbao | Rioja, Španělsko; San Francisco | Napa Valley, USA a Valparaiso | Casablanca Valley, Chile.
Cena Best of Wine Tourism slouží jako měřítko pro vinařský průmysl a jeho spojení s cestovním ruchem.

Populární příspěvky z tohoto blogu

České mezinárodní Oenoforum 2015

Před dvěma týdny začala pod patronací OIV pořádaná česká mezinárodní soutěž Oenoforum 2015. Poplatek za přihlášení vína činil 65 €. Téměř 350 přihlášených vín z jedenácti zemí hodnotilo 36 hodnotitelů, z nichž 75 % bylo z Česka a Slovenska, po dvou z Itálie a Portugalska a po jednom z Rakouska, Bulharska a Moldávie. Celkem byly uděleny 3 Velké zlaté medaile, 66 Zlatých a 36 Stříbrných a z těchto 105 medailí si vinaři ze Střední Evropy rozdělili 93. Čeští a slovenští producenti dosáhli na rovných 90 medailí představujících 86 %, ještě více, než jaké bylo jejich zastoupení mezi hodnotiteli. Celkově středoevropané uspěli takto: Velká zlatá Zlatá Stříbrná Česko 1 47 27 Německo 2 Rumunsko 1 Slovensko 1 10 4 Vína z vinařství prezidenta soutěže si na lahev přilepí 3 medaile a 2 Vítěze kategorie a vína sponzora soutěže získala 7 medailí a 1 Vítěze kategorie. O zbývajících 12 medailí se podělil

Oenoforum: česká mezinárodní soutěž letos v Lednici udělila 137 medailí

Výsledky soutěže Oenoforum 2016 V jubilejním desátém ročníku české mezinárodní soutěže Oenoforum 2016, která přijímá přihlášky vín z celého světa a koná se pod záštitou OIV, se letos poměřilo 456 vín přihlášených z devíti zemí. Přihláška jednoho vína stála 1600 CZK a dvoudenního hodnocení se v Lednici ve dnech 21. až 22.  dubna zúčastnilo celkem třicet sedm hodnotitelů z deseti zemí. Do konečného žebříčku se dostala vinařství z devíti přihlášených zemí oproti loňským osmi , ale letošní součty obsahují jeden nepříjemný diplomatický omyl.

Port Wine day 2016: více na síti

Víno na síti Letošní Port Wine day se koná 10. září a spolu s ochutnávkami a prohlídkami muzeí je - a pro čtenáře magazínu WA9 zejména - zajímavá teoretická část. Témata, která se budou za týden diskutovat, jsou "jak sestavit správného interaktivního turistického průvodce, který bude komunikovat mezi čtenářem a vinařem" nebo "internet je vlastně šestý smysl, víno a sociální média," "jak se hledá a koupí víno dnes a zítra," ale také "aplikace jsou nové nástroje, kterými vnímáme svět, jsou cestou ke konzumentovi?" Na seznamu přednášejících jsou proto lidé jako Ryan Opaz, bloger na Catavino a pořadatel European Wine Bloggers Conference, Heini Zachariassen, zakladatel aplikace Vivino nebo blogerka Janna Rijpma Meppelink z NOMOh . O loňském Port Wine day píšeme zde .