Přeskočit na hlavní obsah

Ceny 2016 International Best of Wine Tourism

Vyhlášení vítězů Best of Wine Tourism

Dne 12. listopadu se v Guggenheimově muzeu slavnostně vyhlašovaly ocenění Best of Wine Tourism 2016, které organizuje Great Wine Capitals Global Network. Ceremoniál se konal v průběhu galavečeře pořádané na závěr její výroční valné hromadě.
Za dobu založení této ceny bylo nominováno 3,486 společností, z nichž 515 toto ocenění získalo. V letošním roce bylo 386 kandidátů a 50 globálních a lokálních oceněných.

Globální ceny 2016

Držiteli mezinárodního ocenění 2016 Best of Wine Tourism jsou:

City of Wine v Bodegas Marqués de Riscal (Elciego, Španělsko)

Château Lynch-Bages (Pauillac, Francie)


Delaire Graff Restaurant (Stellenbosch, Jižní Afrika)

Restaurant Kupferberg (Mainz, Německo)

Kahuak Mendoza Wine Experience (Mendoza, Argentina)

Monverde Wine Experience Hotel (Telões-Amarante, Portugalsko)

Harvest Inn Charlieho Palmera (St. Helena, Kalifornie, USA)

Viña Indómita (Casablanca, Chile)

Great Wine Capitals Global Network byla založena v roce 1999 jako sdružení osmi mezinárodně uznávaných vinařských oblastí - Bordeaux, Francie; Kapské Město | Cape Winelands, Jižní Afrika; Mainz | Rheinhessen, Německo; Mendoza, Argentina; Porto, Portugalsko; Bilbao | Rioja, Španělsko; San Francisco | Napa Valley, USA a Valparaiso | Casablanca Valley, Chile.
Cena Best of Wine Tourism slouží jako měřítko pro vinařský průmysl a jeho spojení s cestovním ruchem.

Populární příspěvky z tohoto blogu

České mezinárodní Oenoforum 2015

Před dvěma týdny začala pod patronací OIV pořádaná česká mezinárodní soutěž Oenoforum 2015. Poplatek za přihlášení vína činil 65 €. Téměř 350 přihlášených vín z jedenácti zemí hodnotilo 36 hodnotitelů, z nichž 75 % bylo z Česka a Slovenska, po dvou z Itálie a Portugalska a po jednom z Rakouska, Bulharska a Moldávie.
Celkem byly uděleny 3 Velké zlaté medaile, 66 Zlatých a 36 Stříbrných a z těchto 105 medailí si vinaři ze Střední Evropy rozdělili 93. Čeští a slovenští producenti dosáhli na rovných 90 medailí představujících 86 %, ještě více, než jaké bylo jejich zastoupení mezi hodnotiteli. Celkově středoevropané uspěli takto:

Velká zlatáZlatáStříbrnáČesko14727Německo2Rumunsko1Slovensko1104
Vína z vinařství prezidenta soutěže si na lahev přilepí 3 medaile a 2 Vítěze kategorie a vína sponzora soutěže získala 7 medailí a 1 Vítěze kategorie. O zbývajících 12 medailí se podělila vinařství z Francie, Španělska, Chile a Nového Zélandu; vína ze tří zemí na žádnou medaili nestačila. Generální ř…

Největší američtí pijani

Podle průzkumu Institute for Health Metrics and Evaluation (IHME) z University of Washington, stojí za nárůstem spotřeby alkoholu jeho zvýšená obliba mezi ženami, i když procento konzumentů alkoholu se v průběhu času nijak nemění. V American Journal of Public Health publikovaná studie je vůbec první studií, která sledovala trendy v konzumaci alkoholu v jednotlivých okresech USA mezi lety 2002-2012. Počet těžkých pijanů, definovaných spotřebou jednoho drinku denně v případě žen a dvou drinků denně v případě mužů, od roku 2005 prudce vzrostl až o 17,2%. V roce 2012 bylo možné považovat 8,2% Američanů za těžké pijany a 18,3% za nadměrné pijany, konzumující během jedné příležitosti alespoň jedenkrát v uplynulém měsíci čtyři a více drinků v případě žen a pět a více v případě mužů. Celostátní trendy ukazují mnohem rychlejší eskalaci nadměrného pití žen než mužů s nárůstem o 17,5% mezi lety 2005 a 2012, zatímco počty nadměrných mužských pijanů se zvýšily o 4,9%. "Jsme svědky velmi znep…