Přeskočit na hlavní obsah

Beaujolais Nouveau ve stínu teroristického útoku

Beaujolais Nouveau na podporu francouzského umění žít

Paříž se ještě vzpamatovává z teroristických útoků v minulém týdnu, ale pařížské bistra ve čtvrtek 19. listopadu přesto, i když neobvykle vážně slavila tradiční příchod Beaujolais Nouveau. Tato tradice se stala symbolem životního stylu, na který teroristé útočili.
Odborníci slibují označují tento rok pro mladé Beaujolais jako výjimečný ročník, ale věčné debaty o příchutích mají letos vážnější nádech.

Bistra méně plná, ale ne prázdná

"Nelze to nechat být," říká Mary, producent Beaujolais Nouveau u stolu v Rue des Petits Tiles, rušné obchodní tepně v centru Paříže. Se sklenicí vína v bistru La Grappe d'Or vysvětluje, že i to je reakce na džihádistické útoky, při kterých 13. listopady zahynulo nejméně 129 mrtvých a 352 zraněných, a to i v kavárnách a pařížských restauracích.
Také v ulici Les Halles je jako obvykle plno práce, ale obsluha baru si stěžuje na nižší večerní návštěvnost. I ve vedlejší restauraci Les Petits Carreaux majitel nabízí sklenice Beaujolais stálým hostům, kterých je mnohem méně než obvykle. "Musíme zachovat tradici," říká.
Padesát vinařů z Beaujolais se rozhodlo cestovat po okolí hlavního města v 2CV, symbolu francouzské tradice. V době, kdy jsou kultura a francouzské umění života napadány, podporují plánované oslavy, ale doprovázejí je minutou ticha.
Nové Beaujolais bylo tradičně představeno na náměstí Place Bellecour v Lyonu ve středu s půlnocí. I zde tuto slavnost doprovázela minuta ticha se svíčkami v blízkých záhonech před radnicí.

Minuta ticha v Japonsku

Asi čtyřicet lidí se sešlo v Tokiu na akci pořádané japonským producentem Suntory, kteří před pozvednutím sklenic s vínem také drželi minutu ticha za pařížské oběti. Toto gesto obvykle vyhrazené na pohřby tentokrát nahradilo tradiční způsob cinkání sklenici při přípitku.
"Přemýšleli jsme, jak se k této události postavit, ale myslíme si, že nemusíme měnit náš každodenní život a že právě to má být vyjádřením podpory pro Francii," řekl Yuji Yamazaki, generální ředitel společnosti Suntory Wine International.

Londýn solidární

I v Londýně, který je domovem velké francouzské komunity, dodržuje Laurent Faure, majitel Vieux Comptoir, tradici. "Tento rok je opravdu zvláštní," připouštěl, ale zároveň poznamenal, že velkou podporu a solidaritu vyjadřovali hosté jak angličtí a francouzští, tak i Američané, Rusové, Italové a Španělé.

Populární příspěvky z tohoto blogu

Divoké víno, prapředek révy vinné

Vzácná popínavá rostlina I když se postupem času její výskyt snižoval, roste réva divokého vína například u Rýnu, Mohanu i Mosely. V minulosti byla také rozšířena v zátopových oblastech Německa na horním Rýnu jakož i u Darmstadtu dolů k Basileje, ale také v mokřinách Dunaje. Nicméně řeč není o révě jako dnes pěstované rostlině (latinský název Vitis vinifera subsp. vinifera), ale o divoké révě vinné (Vitis vinifera subsp. sylvestris ), o rostlině, ze které dnešní pěstované odrůdy původně vzešly.  Neměla by být zaměňována s tzv divokým vínem, které popíná zdi mnohých domů. To je obvykle buď samo se pnoucí pětilisté tzv. psí víno ( Parthenocissus quinquefolia ) nebo trojlisté ( Parthenocissus tricuspidata ). Obě rostliny jsou z čeledi rodiny révy vinné, původně pocházejí z východní části Severní Ameriky a jsou často používány pro ozelenění obvodových stěn, protože jejich listy neopadávají, naopak na podzim se obarví nádhernou červenou.

Největší sud na světě je z Francie

Největší vinný sud je z Languedocu Největší sud na světě s kapacitou 300 tisíc litrů vína je dvanáct metrů dlouhý, má průměr šest metrů, váží 40 tun a patří Château Puech-Haut . K jeho výrobě spotřeboval bednář Nousseet 37 tun dubového dřeva. Ačkoli může sud pojmout stovky tisíc litrů vína, nesmí být použit pro tento účel. Gérard Bru, vlastník vinařství, řekl, že obří sud pravděpodobně použije pro nejrůznější aktivity a možná dokonce uvnitř udělá vinotéku. Château Puech-Haut je známé i svým spojením s uměním. Gérard Bru zve různé populární umělce k dekoraci běžných sudů. Mnohé z nich jsou nyní vystaveny v galeriích a soukromých sbírkách po celém světě. Tradice Mercieru Sud z Languedocu není první francouzský obří sud. Například na konci XIX století Eugene Mercier ze stejnojmenného šampaňského domu ukazoval obří sud na různých pařížských výstavách. Jeho první sud byl relativně malý, uchoval asi 75.000 lahví (50 tisíc litrů), ale jeho další a nejznámější sud vyroben

Egyptské vinařství na břehu Rudého moře

Miliardářovo vinařství s libanonským vedením Přestože staří Egypťané vyráběli a rádi konzumovali dobré víno, dnešní Egypt je na vinařské mapě pro příznivce vína bílým místem.  To už ale tak úplně neplatí. V egyptském letovisku El Gouna vzdáleném 22 kilometrů severně od Hurgády je vinařství Kouroum of the Nile, které řídí Libanonka Rania Kallas a o výrobu vína pečuje její manžel Labib Kallas. Cíl je jasný - vyrobit na pobřeží Rudého moře dobré egyptské víno. Kouroum of the Nile Nebe nad El Gouna je dokonce i v zimě bezchybně modré, bez srážek, teploměr i nyní ukazuje příjemných 20 stupňů Celsia. To je sice ideálem pro všechny milovníky slunce, kteří chtějí uniknout evropské zimě a několik dní relaxovat na pobřeží Rudého moře, pro vinice ani víno to ovšem úplně ideální není.  Alkohol je tabu Egypt je nejlidnatější zemí v arabském světě, většina z jeho 85 milionů obyvatel jsou muslimové a islám konzumaci alkoholu zapovídá . "Alkohol je zde stále tabu," říká Rania