Přeskočit na hlavní obsah

Přichází čas pro Charles Heidsieck Rosé Millésime 2006

Charles Heidsieck Rosé Millésime 2006

Šampaňský dům Charles Heidsieck uvádí na trh své Rosé Millésime 2006, sestavené z více než 60% Pinot Noir a kolem 30% Chardonnay z asi 15 obcí. Zatímco většina Pinot Noir pochází z Montagne de Reims, část pochází z Les Riceys z teplé oblasti Aube.
Ačkoli Rosé Millésime 2005 není ještě vyprodané, bylo již rozhodnuto o uvedení ročníku 2006, protože 2005 již brzy vyprodané bude.
Zatímco neročníkové Charles Heidsieck Rosé Réserve koupíte v Česku za cenu kolem 40 EUR, cenovka Rosé Millésime 2006 začíná v Británii na 145 £. Ročníkovou novinku Veuve Clicquot La Grande Dame 2006 lze v Česku pořídit přibližně za 45 EUR a Champagne Louis Roederer Cuvée Prestige Cristal 2006 okolo 155 EUR.

Vlastník šampaňského domu

Rodině Descours patřící Societe Europeenne de Participations Industrielles (EPI) koupila Charles Heidsieck od Rémy Cointreau v roce 2011 za přibližně 400 milionů EUR a kromě výrobce šampaňského vlastní oděvní značky JM Weston, François Pinet, výrobce dětského oblečení Bonpoint, výrobce pánských košil Alain Figaret, ale i Château La Verrerie, které rodině patří více než třicet let.

Populární příspěvky z tohoto blogu

České mezinárodní Oenoforum 2015

Před dvěma týdny začala pod patronací OIV pořádaná česká mezinárodní soutěž Oenoforum 2015. Poplatek za přihlášení vína činil 65 €. Téměř 350 přihlášených vín z jedenácti zemí hodnotilo 36 hodnotitelů, z nichž 75 % bylo z Česka a Slovenska, po dvou z Itálie a Portugalska a po jednom z Rakouska, Bulharska a Moldávie. Celkem byly uděleny 3 Velké zlaté medaile, 66 Zlatých a 36 Stříbrných a z těchto 105 medailí si vinaři ze Střední Evropy rozdělili 93. Čeští a slovenští producenti dosáhli na rovných 90 medailí představujících 86 %, ještě více, než jaké bylo jejich zastoupení mezi hodnotiteli. Celkově středoevropané uspěli takto: Velká zlatá Zlatá Stříbrná Česko 1 47 27 Německo 2 Rumunsko 1 Slovensko 1 10 4 Vína z vinařství prezidenta soutěže si na lahev přilepí 3 medaile a 2 Vítěze kategorie a vína sponzora soutěže získala 7 medailí a 1 Vítěze kategorie. O zbývajících 12 medailí se podělil

Oenoforum: česká mezinárodní soutěž letos v Lednici udělila 137 medailí

Výsledky soutěže Oenoforum 2016 V jubilejním desátém ročníku české mezinárodní soutěže Oenoforum 2016, která přijímá přihlášky vín z celého světa a koná se pod záštitou OIV, se letos poměřilo 456 vín přihlášených z devíti zemí. Přihláška jednoho vína stála 1600 CZK a dvoudenního hodnocení se v Lednici ve dnech 21. až 22.  dubna zúčastnilo celkem třicet sedm hodnotitelů z deseti zemí. Do konečného žebříčku se dostala vinařství z devíti přihlášených zemí oproti loňským osmi , ale letošní součty obsahují jeden nepříjemný diplomatický omyl.

Divoké víno, prapředek révy vinné

Vzácná popínavá rostlina I když se postupem času její výskyt snižoval, roste réva divokého vína například u Rýnu, Mohanu i Mosely. V minulosti byla také rozšířena v zátopových oblastech Německa na horním Rýnu jakož i u Darmstadtu dolů k Basileje, ale také v mokřinách Dunaje. Nicméně řeč není o révě jako dnes pěstované rostlině (latinský název Vitis vinifera subsp. vinifera), ale o divoké révě vinné (Vitis vinifera subsp. sylvestris ), o rostlině, ze které dnešní pěstované odrůdy původně vzešly.  Neměla by být zaměňována s tzv divokým vínem, které popíná zdi mnohých domů. To je obvykle buď samo se pnoucí pětilisté tzv. psí víno ( Parthenocissus quinquefolia ) nebo trojlisté ( Parthenocissus tricuspidata ). Obě rostliny jsou z čeledi rodiny révy vinné, původně pocházejí z východní části Severní Ameriky a jsou často používány pro ozelenění obvodových stěn, protože jejich listy neopadávají, naopak na podzim se obarví nádhernou červenou.