Přeskočit na hlavní obsah

Přichází čas pro Charles Heidsieck Rosé Millésime 2006

Charles Heidsieck Rosé Millésime 2006

Šampaňský dům Charles Heidsieck uvádí na trh své Rosé Millésime 2006, sestavené z více než 60% Pinot Noir a kolem 30% Chardonnay z asi 15 obcí. Zatímco většina Pinot Noir pochází z Montagne de Reims, část pochází z Les Riceys z teplé oblasti Aube.
Ačkoli Rosé Millésime 2005 není ještě vyprodané, bylo již rozhodnuto o uvedení ročníku 2006, protože 2005 již brzy vyprodané bude.
Zatímco neročníkové Charles Heidsieck Rosé Réserve koupíte v Česku za cenu kolem 40 EUR, cenovka Rosé Millésime 2006 začíná v Británii na 145 £. Ročníkovou novinku Veuve Clicquot La Grande Dame 2006 lze v Česku pořídit přibližně za 45 EUR a Champagne Louis Roederer Cuvée Prestige Cristal 2006 okolo 155 EUR.

Vlastník šampaňského domu

Rodině Descours patřící Societe Europeenne de Participations Industrielles (EPI) koupila Charles Heidsieck od Rémy Cointreau v roce 2011 za přibližně 400 milionů EUR a kromě výrobce šampaňského vlastní oděvní značky JM Weston, François Pinet, výrobce dětského oblečení Bonpoint, výrobce pánských košil Alain Figaret, ale i Château La Verrerie, které rodině patří více než třicet let.

Populární příspěvky z tohoto blogu

České mezinárodní Oenoforum 2015

Před dvěma týdny začala pod patronací OIV pořádaná česká mezinárodní soutěž Oenoforum 2015. Poplatek za přihlášení vína činil 65 €. Téměř 350 přihlášených vín z jedenácti zemí hodnotilo 36 hodnotitelů, z nichž 75 % bylo z Česka a Slovenska, po dvou z Itálie a Portugalska a po jednom z Rakouska, Bulharska a Moldávie. Celkem byly uděleny 3 Velké zlaté medaile, 66 Zlatých a 36 Stříbrných a z těchto 105 medailí si vinaři ze Střední Evropy rozdělili 93. Čeští a slovenští producenti dosáhli na rovných 90 medailí představujících 86 %, ještě více, než jaké bylo jejich zastoupení mezi hodnotiteli. Celkově středoevropané uspěli takto: Velká zlatá Zlatá Stříbrná Česko 1 47 27 Německo 2 Rumunsko 1 Slovensko 1 10 4 Vína z vinařství prezidenta soutěže si na lahev přilepí 3 medaile a 2 Vítěze kategorie a vína sponzora soutěže získala 7 medailí a 1 Vítěze kategorie. O zbývajících 12 medailí se podělil

Port Wine day 2016: více na síti

Víno na síti Letošní Port Wine day se koná 10. září a spolu s ochutnávkami a prohlídkami muzeí je - a pro čtenáře magazínu WA9 zejména - zajímavá teoretická část. Témata, která se budou za týden diskutovat, jsou "jak sestavit správného interaktivního turistického průvodce, který bude komunikovat mezi čtenářem a vinařem" nebo "internet je vlastně šestý smysl, víno a sociální média," "jak se hledá a koupí víno dnes a zítra," ale také "aplikace jsou nové nástroje, kterými vnímáme svět, jsou cestou ke konzumentovi?" Na seznamu přednášejících jsou proto lidé jako Ryan Opaz, bloger na Catavino a pořadatel European Wine Bloggers Conference, Heini Zachariassen, zakladatel aplikace Vivino nebo blogerka Janna Rijpma Meppelink z NOMOh . O loňském Port Wine day píšeme zde .

Oenoforum: česká mezinárodní soutěž letos v Lednici udělila 137 medailí

Výsledky soutěže Oenoforum 2016 V jubilejním desátém ročníku české mezinárodní soutěže Oenoforum 2016, která přijímá přihlášky vín z celého světa a koná se pod záštitou OIV, se letos poměřilo 456 vín přihlášených z devíti zemí. Přihláška jednoho vína stála 1600 CZK a dvoudenního hodnocení se v Lednici ve dnech 21. až 22.  dubna zúčastnilo celkem třicet sedm hodnotitelů z deseti zemí. Do konečného žebříčku se dostala vinařství z devíti přihlášených zemí oproti loňským osmi , ale letošní součty obsahují jeden nepříjemný diplomatický omyl.