Přeskočit na hlavní obsah

Prodává se víno na internetu? Ano, ale ne tolik, kolik by jeden řekl

Vyhledávání online informací o vínech není ve středu zájmu zákazníků

Počty těch, kteří používají ve Spojených státech internet jako zdroj informací o víně zůstává relativně nízký v porovnání s tradičními zdroji, jako jsou informace na štítcích a letácích v obchodech (používá 66% populace) a informace poskytované obsluhou (60% populace). Nicméně vyžívání online zdrojů stále roste, na webových stránkách obchodníků s vínem informace hledá 41% spotřebitelů a na webových stránkách novin a časopisů 37% spotřebitelů. Ve skutečnosti všechny online zdroje vykázaly od roku 2011 výrazné nárůst užívatelů. A k tomu vliv tradičních zdrojů klesá.

Proč je stále nízká konverze hledajících online informace na online nakupující?

Podle Wine Intelligence to má dvě vysvětlení, jedno zřejmé, druhé méně. Prvním je doznívání restrikcí spojených s propagací alkoholu, kdy zejména velkoobchodníci bojují za zachování status quo.
To složitější vysvětlení je, že americké kamenné maloobchodní prodejny stále velmi účinně podporují a udržují silné osobní vztahy se svými zákazníky. Dokonce i ve státech, kde jsou online prodeje vína méně omezující, se zdá, že spotřebitelé nejsou přesvědčeni, že internet je tak zajímavý jako návštěva obchodu - alespoň zatím ne.

Budoucnost online obchodu s vínem

Při předpovídání budoucnosti e-commerce s vínem je třeba si uvědomit, že od roku 2011 se počet lidí, kteří nakupují online více než zdvojnásobil, což ukazuje, že internet je velmi rostoucí kanál v maloobchodním trhu s vínem ve Spojených státech.
Pro současných 11% online nakupujících jsou hlavními motivy nákupu široký výběr, snadnost procesu nákupu a větší nabídka slev a propagačních akcí.

Populární příspěvky z tohoto blogu

České mezinárodní Oenoforum 2015

Před dvěma týdny začala pod patronací OIV pořádaná česká mezinárodní soutěž Oenoforum 2015. Poplatek za přihlášení vína činil 65 €. Téměř 350 přihlášených vín z jedenácti zemí hodnotilo 36 hodnotitelů, z nichž 75 % bylo z Česka a Slovenska, po dvou z Itálie a Portugalska a po jednom z Rakouska, Bulharska a Moldávie. Celkem byly uděleny 3 Velké zlaté medaile, 66 Zlatých a 36 Stříbrných a z těchto 105 medailí si vinaři ze Střední Evropy rozdělili 93. Čeští a slovenští producenti dosáhli na rovných 90 medailí představujících 86 %, ještě více, než jaké bylo jejich zastoupení mezi hodnotiteli. Celkově středoevropané uspěli takto: Velká zlatá Zlatá Stříbrná Česko 1 47 27 Německo 2 Rumunsko 1 Slovensko 1 10 4 Vína z vinařství prezidenta soutěže si na lahev přilepí 3 medaile a 2 Vítěze kategorie a vína sponzora soutěže získala 7 medailí a 1 Vítěze kategorie. O zbývajících 12 medailí se podělil

Oenoforum: česká mezinárodní soutěž letos v Lednici udělila 137 medailí

Výsledky soutěže Oenoforum 2016 V jubilejním desátém ročníku české mezinárodní soutěže Oenoforum 2016, která přijímá přihlášky vín z celého světa a koná se pod záštitou OIV, se letos poměřilo 456 vín přihlášených z devíti zemí. Přihláška jednoho vína stála 1600 CZK a dvoudenního hodnocení se v Lednici ve dnech 21. až 22.  dubna zúčastnilo celkem třicet sedm hodnotitelů z deseti zemí. Do konečného žebříčku se dostala vinařství z devíti přihlášených zemí oproti loňským osmi , ale letošní součty obsahují jeden nepříjemný diplomatický omyl.

Divoké víno, prapředek révy vinné

Vzácná popínavá rostlina I když se postupem času její výskyt snižoval, roste réva divokého vína například u Rýnu, Mohanu i Mosely. V minulosti byla také rozšířena v zátopových oblastech Německa na horním Rýnu jakož i u Darmstadtu dolů k Basileje, ale také v mokřinách Dunaje. Nicméně řeč není o révě jako dnes pěstované rostlině (latinský název Vitis vinifera subsp. vinifera), ale o divoké révě vinné (Vitis vinifera subsp. sylvestris ), o rostlině, ze které dnešní pěstované odrůdy původně vzešly.  Neměla by být zaměňována s tzv divokým vínem, které popíná zdi mnohých domů. To je obvykle buď samo se pnoucí pětilisté tzv. psí víno ( Parthenocissus quinquefolia ) nebo trojlisté ( Parthenocissus tricuspidata ). Obě rostliny jsou z čeledi rodiny révy vinné, původně pocházejí z východní části Severní Ameriky a jsou často používány pro ozelenění obvodových stěn, protože jejich listy neopadávají, naopak na podzim se obarví nádhernou červenou.