Přeskočit na hlavní obsah

Prodává se víno na internetu? Ano, ale ne tolik, kolik by jeden řekl

Vyhledávání online informací o vínech není ve středu zájmu zákazníků

Počty těch, kteří používají ve Spojených státech internet jako zdroj informací o víně zůstává relativně nízký v porovnání s tradičními zdroji, jako jsou informace na štítcích a letácích v obchodech (používá 66% populace) a informace poskytované obsluhou (60% populace). Nicméně vyžívání online zdrojů stále roste, na webových stránkách obchodníků s vínem informace hledá 41% spotřebitelů a na webových stránkách novin a časopisů 37% spotřebitelů. Ve skutečnosti všechny online zdroje vykázaly od roku 2011 výrazné nárůst užívatelů. A k tomu vliv tradičních zdrojů klesá.

Proč je stále nízká konverze hledajících online informace na online nakupující?

Podle Wine Intelligence to má dvě vysvětlení, jedno zřejmé, druhé méně. Prvním je doznívání restrikcí spojených s propagací alkoholu, kdy zejména velkoobchodníci bojují za zachování status quo.
To složitější vysvětlení je, že americké kamenné maloobchodní prodejny stále velmi účinně podporují a udržují silné osobní vztahy se svými zákazníky. Dokonce i ve státech, kde jsou online prodeje vína méně omezující, se zdá, že spotřebitelé nejsou přesvědčeni, že internet je tak zajímavý jako návštěva obchodu - alespoň zatím ne.

Budoucnost online obchodu s vínem

Při předpovídání budoucnosti e-commerce s vínem je třeba si uvědomit, že od roku 2011 se počet lidí, kteří nakupují online více než zdvojnásobil, což ukazuje, že internet je velmi rostoucí kanál v maloobchodním trhu s vínem ve Spojených státech.
Pro současných 11% online nakupujících jsou hlavními motivy nákupu široký výběr, snadnost procesu nákupu a větší nabídka slev a propagačních akcí.

Populární příspěvky z tohoto blogu

Divoké víno, prapředek révy vinné

Vzácná popínavá rostlina I když se postupem času její výskyt snižoval, roste réva divokého vína například u Rýnu, Mohanu i Mosely. V minulosti byla také rozšířena v zátopových oblastech Německa na horním Rýnu jakož i u Darmstadtu dolů k Basileje, ale také v mokřinách Dunaje. Nicméně řeč není o révě jako dnes pěstované rostlině (latinský název Vitis vinifera subsp. vinifera), ale o divoké révě vinné (Vitis vinifera subsp. sylvestris ), o rostlině, ze které dnešní pěstované odrůdy původně vzešly.  Neměla by být zaměňována s tzv divokým vínem, které popíná zdi mnohých domů. To je obvykle buď samo se pnoucí pětilisté tzv. psí víno ( Parthenocissus quinquefolia ) nebo trojlisté ( Parthenocissus tricuspidata ). Obě rostliny jsou z čeledi rodiny révy vinné, původně pocházejí z východní části Severní Ameriky a jsou často používány pro ozelenění obvodových stěn, protože jejich listy neopadávají, naopak na podzim se obarví nádhernou červenou.

Největší sud na světě je z Francie

Největší vinný sud je z Languedocu Největší sud na světě s kapacitou 300 tisíc litrů vína je dvanáct metrů dlouhý, má průměr šest metrů, váží 40 tun a patří Château Puech-Haut . K jeho výrobě spotřeboval bednář Nousseet 37 tun dubového dřeva. Ačkoli může sud pojmout stovky tisíc litrů vína, nesmí být použit pro tento účel. Gérard Bru, vlastník vinařství, řekl, že obří sud pravděpodobně použije pro nejrůznější aktivity a možná dokonce uvnitř udělá vinotéku. Château Puech-Haut je známé i svým spojením s uměním. Gérard Bru zve různé populární umělce k dekoraci běžných sudů. Mnohé z nich jsou nyní vystaveny v galeriích a soukromých sbírkách po celém světě. Tradice Mercieru Sud z Languedocu není první francouzský obří sud. Například na konci XIX století Eugene Mercier ze stejnojmenného šampaňského domu ukazoval obří sud na různých pařížských výstavách. Jeho první sud byl relativně malý, uchoval asi 75.000 lahví (50 tisíc litrů), ale jeho další a nejznámější sud vyroben

Egyptské vinařství na břehu Rudého moře

Miliardářovo vinařství s libanonským vedením Přestože staří Egypťané vyráběli a rádi konzumovali dobré víno, dnešní Egypt je na vinařské mapě pro příznivce vína bílým místem.  To už ale tak úplně neplatí. V egyptském letovisku El Gouna vzdáleném 22 kilometrů severně od Hurgády je vinařství Kouroum of the Nile, které řídí Libanonka Rania Kallas a o výrobu vína pečuje její manžel Labib Kallas. Cíl je jasný - vyrobit na pobřeží Rudého moře dobré egyptské víno. Kouroum of the Nile Nebe nad El Gouna je dokonce i v zimě bezchybně modré, bez srážek, teploměr i nyní ukazuje příjemných 20 stupňů Celsia. To je sice ideálem pro všechny milovníky slunce, kteří chtějí uniknout evropské zimě a několik dní relaxovat na pobřeží Rudého moře, pro vinice ani víno to ovšem úplně ideální není.  Alkohol je tabu Egypt je nejlidnatější zemí v arabském světě, většina z jeho 85 milionů obyvatel jsou muslimové a islám konzumaci alkoholu zapovídá . "Alkohol je zde stále tabu," říká Rania