Přeskočit na hlavní obsah

E.&J. Gallo na nákupech v Kalifornii

E.&J. Gallo koupil Asti Winery

E.&J. Gallo Winery kupuje od Treasury Wine Estates (TWE) Asti Winery, značku Souverain a vinice v Kalifornii, cena však nebyla zveřejněna. 
Gallo tímto kupuje 1 320 hektarů vinohradů v Alexander Valley, z nichž je 680 osázeno vinicemi, a značku Souverain. Naproti tomu TWE s Gallo uzavřely dlouhodobou nájemní smlouvu, podle které od Gallo každoročně získají část produkce hroznů, která je tradičně zdrojem pro jejich prémiová vína.

Další letošní akvizice

Akvizicí Gallo dále posiluje své prémiové portfolio v Kalifornii, která následuje po akvizici dvou viničních tratí v Napa Valley - Cypress Ranch a část Palisades Vineyard v Pope Valley u Calistogy. V březnu Gallo získalo producenta šumivých vín J Vineyards and Winery.
TWE touto transakcí pokračují v orientaci na Luxury & Masstige a celosvětově se odklánějí od svého komerčního portfolia. Výkonný ředitel Michael Clarke, který převzal společnost v únoru, řekl že z 80 značek TWE  má 15 potenciál stát se značkami globálními.

Populární příspěvky z tohoto blogu

České mezinárodní Oenoforum 2015

Před dvěma týdny začala pod patronací OIV pořádaná česká mezinárodní soutěž Oenoforum 2015. Poplatek za přihlášení vína činil 65 €. Téměř 350 přihlášených vín z jedenácti zemí hodnotilo 36 hodnotitelů, z nichž 75 % bylo z Česka a Slovenska, po dvou z Itálie a Portugalska a po jednom z Rakouska, Bulharska a Moldávie. Celkem byly uděleny 3 Velké zlaté medaile, 66 Zlatých a 36 Stříbrných a z těchto 105 medailí si vinaři ze Střední Evropy rozdělili 93. Čeští a slovenští producenti dosáhli na rovných 90 medailí představujících 86 %, ještě více, než jaké bylo jejich zastoupení mezi hodnotiteli. Celkově středoevropané uspěli takto: Velká zlatá Zlatá Stříbrná Česko 1 47 27 Německo 2 Rumunsko 1 Slovensko 1 10 4 Vína z vinařství prezidenta soutěže si na lahev přilepí 3 medaile a 2 Vítěze kategorie a vína sponzora soutěže získala 7 medailí a 1 Vítěze kategorie. O zbývajících 12 medailí se podělil

Port Wine day 2016: více na síti

Víno na síti Letošní Port Wine day se koná 10. září a spolu s ochutnávkami a prohlídkami muzeí je - a pro čtenáře magazínu WA9 zejména - zajímavá teoretická část. Témata, která se budou za týden diskutovat, jsou "jak sestavit správného interaktivního turistického průvodce, který bude komunikovat mezi čtenářem a vinařem" nebo "internet je vlastně šestý smysl, víno a sociální média," "jak se hledá a koupí víno dnes a zítra," ale také "aplikace jsou nové nástroje, kterými vnímáme svět, jsou cestou ke konzumentovi?" Na seznamu přednášejících jsou proto lidé jako Ryan Opaz, bloger na Catavino a pořadatel European Wine Bloggers Conference, Heini Zachariassen, zakladatel aplikace Vivino nebo blogerka Janna Rijpma Meppelink z NOMOh . O loňském Port Wine day píšeme zde .

Oenoforum: česká mezinárodní soutěž letos v Lednici udělila 137 medailí

Výsledky soutěže Oenoforum 2016 V jubilejním desátém ročníku české mezinárodní soutěže Oenoforum 2016, která přijímá přihlášky vín z celého světa a koná se pod záštitou OIV, se letos poměřilo 456 vín přihlášených z devíti zemí. Přihláška jednoho vína stála 1600 CZK a dvoudenního hodnocení se v Lednici ve dnech 21. až 22.  dubna zúčastnilo celkem třicet sedm hodnotitelů z deseti zemí. Do konečného žebříčku se dostala vinařství z devíti přihlášených zemí oproti loňským osmi , ale letošní součty obsahují jeden nepříjemný diplomatický omyl.