15. prosince 2016

Nejlepší vína planety podle aplikace Vivino

Nejpopulárnější styly vín

Aplikace Vivino s jejími 21 miliony uživateli a 28 miliony investic vyhlásilo ceny Vivino 2017 Wine Style Awards pro nejlepší vína světa. Žebříček byl sestaven pro 147 stylů od argentinského Malbec přes červené Bordeaux po kalifornské Chardonnay. Zde je k prohlédnutí deset vloni nejlépe hodnocených vín v každém stylu s nejméně padesáti uživatelskými hodnoceními. Každý styl obsahuje popis od Karen Macneil.

Které země jsou populární


Styly nejlepších vín světa podle Vivino nebo jejích uživatelů obsahují produkci pouhých devatenácti zemí. V ní nechybí vinaři z největších vinařských zemí světa jako jsou Itálie, Francie a Španělsko, na druhé straně jsou mezi nimi vína z Uruguaye, Mexika, Švýcarska nebo Izraele. Produkce z Česka, Maďarska či Slovenska mezi nimi není. Střed Evropy zastupují vína z Rakouska a jako rakouské styly jsou označené Veltlínské zelené a Zweigeltrebe.
Pokud už měla produkce některé země štěstí, že se mezi vybrané styly zařadila, pak k obsazení některé z deseti čelných pozic mnohdy stačilo opravdu jen pár desítek uživatelských hodnocení. 
Protože se původně hodnotící aplikace naučila vína prodávat, lze všechna vína online nakoupit.