16. září 2016

Ve Švýcarsku vzdorují octomilce kaolinem

Octomilka ohrožuje sklizeň

Malá moucha dělá vinařům ve švýcarských kantonech Thurgau a Schaffhausen opět velké starosti. Populace škodlivé Drosophila suzukii vylétá do vinic v posledních dvou týdnech, neboť se jí ve vhodných klimatických podmínkách daří. Rostoucí cukernatost hroznů láká samice, které po bodnutí kladou do bobulí vajíčka. Vylíhnutím larev hrozny shnijí a chutnají jako ocet. Ve sklizni jsou nepoužitelné. Ohrožené touto asijskou hrozbou jsou zejména červené hrozny.

Kaolin dočasně vyprodán

Pro ochranu své úrody nyní postřikují švýcarští vinaři vinice kaolinem. Tato hornina nezanechává po lisování ve víně žádná rezidua a nemá žádný negativní dopad na kvalitu vína, potvrdil Othmar Lampert, předseda vinařské asociace Branchenverband Thurgau Weine. Kaolin zanechává na hroznech viditelný matný bílý povlak, ale přestože je vzhled neobvyklý, pro víno je naprosto neškodný. Efekt je jednoduchý: "Vůně postříkaných hroznů octomilku odpouzuje," říká Lampert. Současně vytvářejí zbytky kaolinu na slupkách hroznů hrubý povlak, který komplikuje hmyzu klást svá vajíčka.
Přestože je tato metoda nadějí vinařů, chybí zkušenosti, jak ovlivňuje celý proces produkce vína. I tak ale prodej tohoto produktu stoupá a v posledním srpnovém týdnu byl poměrně levný kaolin vyprodán, potvrdil Lampert. 
Použití jemných ale drahých sítí proti hmyzu ve velkém měřítku bude kvůli vysokým nákladům stěží alternativou.