Přeskočit na hlavní obsah

I přes jarní ztráty bude u Bodamského jezera úroda pěkná

Sklizeň začne na konci září

Německá vinařství u Bodamského jezera věří v dobrý ročník. I když bylo v červenci spíše špatné počasí, v srpnu vyšlo slunce a teplo v posledních týdnech hroznům vydatně pomohlo. 
Státní vinařství v Meersburgu zahájí podle ředitele Jürgena Dietricha sklizeň 26. září. S množstvím jsou spokojení, přestože jarní mráz v Gailingen am Hochrhein zničil 90 % úrody.
Ve vinařství Weingut Markgraf von Baden jsou víc než spokojeni. V Gailingen také přišli o 80% hroznů, ale vinice u jezera v Meersburgu a v Hagnau byly do značné míry před mrazem chráněné. "Letos může být opravdu dobré víno," potvrzuje také vinař Georg Vollmayer. Stejně jako jeho kolegové je rád, že prozatím nezpůsobila žádné dramatické škody octomilka
U Bodensee začíná sklizeň tradičně na konci září. Ve Falcku a jižním Badensku už sklizeň prvních raných odrůd začala v srpnu.

Populární příspěvky z tohoto blogu

České mezinárodní Oenoforum 2015

Před dvěma týdny začala pod patronací OIV pořádaná česká mezinárodní soutěž Oenoforum 2015. Poplatek za přihlášení vína činil 65 €. Téměř 350 přihlášených vín z jedenácti zemí hodnotilo 36 hodnotitelů, z nichž 75 % bylo z Česka a Slovenska, po dvou z Itálie a Portugalska a po jednom z Rakouska, Bulharska a Moldávie.
Celkem byly uděleny 3 Velké zlaté medaile, 66 Zlatých a 36 Stříbrných a z těchto 105 medailí si vinaři ze Střední Evropy rozdělili 93. Čeští a slovenští producenti dosáhli na rovných 90 medailí představujících 86 %, ještě více, než jaké bylo jejich zastoupení mezi hodnotiteli. Celkově středoevropané uspěli takto:

Velká zlatáZlatáStříbrnáČesko14727Německo2Rumunsko1Slovensko1104
Vína z vinařství prezidenta soutěže si na lahev přilepí 3 medaile a 2 Vítěze kategorie a vína sponzora soutěže získala 7 medailí a 1 Vítěze kategorie. O zbývajících 12 medailí se podělila vinařství z Francie, Španělska, Chile a Nového Zélandu; vína ze tří zemí na žádnou medaili nestačila. Generální ř…

Největší američtí pijani

Podle průzkumu Institute for Health Metrics and Evaluation (IHME) z University of Washington, stojí za nárůstem spotřeby alkoholu jeho zvýšená obliba mezi ženami, i když procento konzumentů alkoholu se v průběhu času nijak nemění. V American Journal of Public Health publikovaná studie je vůbec první studií, která sledovala trendy v konzumaci alkoholu v jednotlivých okresech USA mezi lety 2002-2012. Počet těžkých pijanů, definovaných spotřebou jednoho drinku denně v případě žen a dvou drinků denně v případě mužů, od roku 2005 prudce vzrostl až o 17,2%. V roce 2012 bylo možné považovat 8,2% Američanů za těžké pijany a 18,3% za nadměrné pijany, konzumující během jedné příležitosti alespoň jedenkrát v uplynulém měsíci čtyři a více drinků v případě žen a pět a více v případě mužů. Celostátní trendy ukazují mnohem rychlejší eskalaci nadměrného pití žen než mužů s nárůstem o 17,5% mezi lety 2005 a 2012, zatímco počty nadměrných mužských pijanů se zvýšily o 4,9%. "Jsme svědky velmi znep…