Přeskočit na hlavní obsah

Jihoafrické vinařství Vergenoegd koupila mnichovská investiční skupina

Investice německého investora

Vinařství Vergenoegd v jihoafrickém Stellenboschi patřilo rodině Faure od roku 1820, ale letos ho získala německá investiční skupina Livia z Mnichova, která spravuje fondy v hodnotě více než 450 milionů EUR a jejíž klíčovou postavou je německý podnikatel Peter Loew.

Nákup tohoto 32 hektarového vinařství doplňuje vlastnictví německého vinařství Schloss Frankenberg, makedonského bio ovocnáře Taurus Farms a italského pěstitele oliv a výrobce olivového oleje Fattoria Di Sezzate.

Rozvoj vinařství

Vinařství si ponechává své velké hejno kachen indický běžec, které jsou úspěšným predátorem slimáků, ale chovají se především pro vejce.
Nový vlastník hodlá obnovit původní historické budovy, aby mohl návštěvníkům nabídnout zážitky jako pikniky, ochutnávky ročníkových vín, olivového oleje, čaje i kávy.
Skupina Livia vedle zemědělství investuje do starého, moderního i současného umění, realit, podniků i IT firem.

Populární příspěvky z tohoto blogu

České mezinárodní Oenoforum 2015

Před dvěma týdny začala pod patronací OIV pořádaná česká mezinárodní soutěž Oenoforum 2015. Poplatek za přihlášení vína činil 65 €. Téměř 350 přihlášených vín z jedenácti zemí hodnotilo 36 hodnotitelů, z nichž 75 % bylo z Česka a Slovenska, po dvou z Itálie a Portugalska a po jednom z Rakouska, Bulharska a Moldávie.
Celkem byly uděleny 3 Velké zlaté medaile, 66 Zlatých a 36 Stříbrných a z těchto 105 medailí si vinaři ze Střední Evropy rozdělili 93. Čeští a slovenští producenti dosáhli na rovných 90 medailí představujících 86 %, ještě více, než jaké bylo jejich zastoupení mezi hodnotiteli. Celkově středoevropané uspěli takto:

Velká zlatáZlatáStříbrnáČesko14727Německo2Rumunsko1Slovensko1104
Vína z vinařství prezidenta soutěže si na lahev přilepí 3 medaile a 2 Vítěze kategorie a vína sponzora soutěže získala 7 medailí a 1 Vítěze kategorie. O zbývajících 12 medailí se podělila vinařství z Francie, Španělska, Chile a Nového Zélandu; vína ze tří zemí na žádnou medaili nestačila. Generální ř…

Největší američtí pijani

Podle průzkumu Institute for Health Metrics and Evaluation (IHME) z University of Washington, stojí za nárůstem spotřeby alkoholu jeho zvýšená obliba mezi ženami, i když procento konzumentů alkoholu se v průběhu času nijak nemění. V American Journal of Public Health publikovaná studie je vůbec první studií, která sledovala trendy v konzumaci alkoholu v jednotlivých okresech USA mezi lety 2002-2012. Počet těžkých pijanů, definovaných spotřebou jednoho drinku denně v případě žen a dvou drinků denně v případě mužů, od roku 2005 prudce vzrostl až o 17,2%. V roce 2012 bylo možné považovat 8,2% Američanů za těžké pijany a 18,3% za nadměrné pijany, konzumující během jedné příležitosti alespoň jedenkrát v uplynulém měsíci čtyři a více drinků v případě žen a pět a více v případě mužů. Celostátní trendy ukazují mnohem rychlejší eskalaci nadměrného pití žen než mužů s nárůstem o 17,5% mezi lety 2005 a 2012, zatímco počty nadměrných mužských pijanů se zvýšily o 4,9%. "Jsme svědky velmi znep…