Přeskočit na hlavní obsah

Hacknout vinici bude brzy výzva

Postřiky pod kontrolou

Vinař Richard Grünewald z vinařství Grünewald & Schnell z Worms-Horchheimu stříká vinnou révu s traktorem. Ale na jeho postřikovači jsou ještě senzory, které měří spotřebu pesticidů. Cílem Grünewalda je tuto činnost optimalizovat a dělat ji ekologičtěji a udržitelněji. 
Proto společně se studenty z Hochschule Worms vyvíjí aplikaci, která kontroluje, jestli postřik skutečně skončí na vinici a nezatěžuje nadbytečně okolí. "Nemám na tom žádný obchodní zájem, chci jen pracovat ekologicky," říká Grünewald.

Záznam a analýza dat 

Dělá to takhle: Tři senzory na traktoru měří, kolik je spotřebováno pesticidů. "Využitím prostorových dat lze navíc zjistit, jestli je postřik rovnoměrně rozložen na celé ploše vinohradu," vysvětluje aplikaci profesor Bernd Ruhland z Hochschule Worms. Aplikace také ukazuje vinaři na jeho traktoru, kolik každý den použil postřiku.
"V současnosti řešíme mechanický problém: máme na senzorech příliš mnoho pěny, která jejich měření ovlivňuje," říká Ruhland. Příští rok na jaře se proto bude aplikace znovu testovat v terénu.

Hacknout vinici

Grünewald vidí velkou příležitost v takzvaném "precizním zemědělství" řízeném pomocí počítače, který dokáže vše optimalizovat v souladu s místními podmínkami. "To je trend k větší profesionalizaci pěstitelství. Vytvořte precizní dokumentaci, jak révu vinnou pěstovat a předejte ji automatům. Ty se nemýlí," říká. Dokonce i počasí lze s pomocí digitálních technologií lépe predikovat a poskytovat lepší předpovědi pro hrozby plísňové infekce révy vinné.
Jenže to také bude přinášet rizika: "Teoreticky byste mohli hacknout vinici," říká Grünewald. Pěstitelé by mohli přijít o svá tajemství a proto se zdráhají svá data do systémů poskytovat. Proto je v regionu nad těmito novými postupy velké znepokojení.

Technologie umí víc, než si lidé přejí 

Hesenská Hoschule Geisenheim, proslulé německé výzkumné centrum vinohradnictví, poslední vývoj pozorně sleduje. Ale mnoho digitálních možnosti ještě není zralých pro praxi, vysvětluje ředitel ústavu pro všeobecné a ekologické vinohradnictví, Manfred Stoll.
Například senzory na traktoru by mohly měřit v listech obsahu dusíku a chlorofylu. Z toho by se daly vyvodit závěry o budoucím moštu, který bude určený ke zpracování na víno.
Stroje s sebou nesou velký potenciál rozvoje, říká Stoll. "Ale není to nutně tak, že vinaři vytvoří čím dál lepší vína, jen s pomocí strojů a aplikací mohou většinu procesů optimalizovat."

Populární příspěvky z tohoto blogu

České mezinárodní Oenoforum 2015

Před dvěma týdny začala pod patronací OIV pořádaná česká mezinárodní soutěž Oenoforum 2015. Poplatek za přihlášení vína činil 65 €. Téměř 350 přihlášených vín z jedenácti zemí hodnotilo 36 hodnotitelů, z nichž 75 % bylo z Česka a Slovenska, po dvou z Itálie a Portugalska a po jednom z Rakouska, Bulharska a Moldávie.
Celkem byly uděleny 3 Velké zlaté medaile, 66 Zlatých a 36 Stříbrných a z těchto 105 medailí si vinaři ze Střední Evropy rozdělili 93. Čeští a slovenští producenti dosáhli na rovných 90 medailí představujících 86 %, ještě více, než jaké bylo jejich zastoupení mezi hodnotiteli. Celkově středoevropané uspěli takto:

Velká zlatáZlatáStříbrnáČesko14727Německo2Rumunsko1Slovensko1104
Vína z vinařství prezidenta soutěže si na lahev přilepí 3 medaile a 2 Vítěze kategorie a vína sponzora soutěže získala 7 medailí a 1 Vítěze kategorie. O zbývajících 12 medailí se podělila vinařství z Francie, Španělska, Chile a Nového Zélandu; vína ze tří zemí na žádnou medaili nestačila. Generální ř…

Největší američtí pijani

Podle průzkumu Institute for Health Metrics and Evaluation (IHME) z University of Washington, stojí za nárůstem spotřeby alkoholu jeho zvýšená obliba mezi ženami, i když procento konzumentů alkoholu se v průběhu času nijak nemění. V American Journal of Public Health publikovaná studie je vůbec první studií, která sledovala trendy v konzumaci alkoholu v jednotlivých okresech USA mezi lety 2002-2012. Počet těžkých pijanů, definovaných spotřebou jednoho drinku denně v případě žen a dvou drinků denně v případě mužů, od roku 2005 prudce vzrostl až o 17,2%. V roce 2012 bylo možné považovat 8,2% Američanů za těžké pijany a 18,3% za nadměrné pijany, konzumující během jedné příležitosti alespoň jedenkrát v uplynulém měsíci čtyři a více drinků v případě žen a pět a více v případě mužů. Celostátní trendy ukazují mnohem rychlejší eskalaci nadměrného pití žen než mužů s nárůstem o 17,5% mezi lety 2005 a 2012, zatímco počty nadměrných mužských pijanů se zvýšily o 4,9%. "Jsme svědky velmi znep…