31. srpna 2016

Budou trendem nízkoalkoholická a nízkokalorická vína?

Cíle novozélandských vinařů

Vinice v Marlborough
Vinařství Nového Zélandu s podporou vlády úspěšně rozvíjí ambiciózní projekt za 12,4 milionu USD, kterým chce stanou na pozici předního světového výrobce jakostních vín s nízkým obsahem alkoholu a kalorií, uvádí výroční zpráva novozélandských vinařů z letošního srpna.
Očekává se, že program bude trvat až do února 2021 a už nyní se zdůrazňuje úspěšný růst této kategorie vín na místním trhu, kde prodeje výrazně překročily cíle.
Ve zprávě se hovoří i o zavádění zeměpisných označení, které Nový Zéland dosud nepoužíval. Zmiňuje se rovněž cíl dosáhnout v roce 2020 vývozu vín v hodnotě 1,46 miliardy USD, když k červnu 2016 byl celkový vývoz v hodnotě 1,146 miliardy USD.

Pozice novozélandského vinařství

Podle Mezinárodní organizace pro révu a víno (OIV) měl v roce 2015 Nový Zéland celkovou rozlohu vinic zhruba 39.000 hektarů - tedy více než dvojnásobnou, než české vinohrady, i když ještě v roce 1995 byly české vinice o polovinu větší než vinice novozélandské. Odhady produkce pro stejný rok udávají množství 2,3 milionu hektolitrů, což Nový Zéland řadí na 17. místo z celého světa.
Podle OIV vyvezl Nový Zéland v roce 2015 2,1 milionu hektolitrů, což znamená jedenácté místo mezi exportujícími zeměmi podle objemu

Trendy v Novém světě

Produkcí nízkoalkoholických a nízkokalorických vín chtějí novozélandští vinaři na trhu expandovat v nových segmentech a zvýšit celkové prodeje vína na celém světě. 
Nový Zéland je členem World Wine Trade Group (WWTG), neformální skupiny složené ze zástupců vlád a průmyslu, a spolu s Argentinou, Austrálií, Chile, Kanadou, Jižní Afrikou a Spojenými státy patří k jejím spoluzakladatelům v roce 1999. Později se do práce této skupiny zapojily i Gruzie, Brazílie, Čína, Mexiko, Paraguay a Uruguay, s výjimkou první jmenované země Nového světa. 
V této organizaci jsou diskutovány trendy produkce vína, spotřeby a obchodu, ale dohadují se i povolené enologické postupy nebo označování vín, tedy praktiky, které pro vinařský průmysl zejména Starého světa stanovuje OIV.