Přeskočit na hlavní obsah

Do Indie pronikne Prosecco

Před pár týdny musel Stefano Zanette, prezident Consorzio di Tutela del Prosecco DOC, uklidňovat veřejnost, že nedostatek Prosecca nehrozí, i když zájem ve světě o něj roste. Otevření dalších trhů však může jeho ujištění vyvrátit.
Constellation Brands, přední světový prodejce a producent vína, piva a lihovin, je připraven brzy zahájit distribuci Prosecca v Indii.

Ruffino

"Indie je pro nás klíčovým vinným trhem, vidíme zde obrovskou příležitost růst. Chceme si být jistí, že zde nabízíme správné značky," řekl asijský regionální ředitel Joe Milner.
Jejich Ruffino dováží v současnosti na indický trh Sula Selections, importní dceřinná společnost indického vinařství Sula Vineyards. Ruffino prodává na světovém trhu kolem 20ti různých značek, z toho v Indii sedm.

Perspektivy indického trhu

Constellation Brands věří, že se Indie i přes současné vysoké daňové sazby stane v příštích pěti letech jedním z největších vinných trhů v Asii. 
O indickém trhu Milner poznamenal: "Vidíme zde obrovskou příležitost k růstu. Dorůstá mladá populace, která má vína v oblibě. I oni přivítají výjimečné a svěží Prosecco."
Důvěru Constellation Brands v úspěch Prosecca v Asii jistě potvrzuje růst prodejů šumivých vín v Japonsku, ale i letošní úspěšná invaze Moët Ice Impérial do luxusních indických hotelů a prémiových maloobchodních prodejen v Bombaji a Dillí.

Populární příspěvky z tohoto blogu

České mezinárodní Oenoforum 2015

Před dvěma týdny začala pod patronací OIV pořádaná česká mezinárodní soutěž Oenoforum 2015. Poplatek za přihlášení vína činil 65 €. Téměř 350 přihlášených vín z jedenácti zemí hodnotilo 36 hodnotitelů, z nichž 75 % bylo z Česka a Slovenska, po dvou z Itálie a Portugalska a po jednom z Rakouska, Bulharska a Moldávie. Celkem byly uděleny 3 Velké zlaté medaile, 66 Zlatých a 36 Stříbrných a z těchto 105 medailí si vinaři ze Střední Evropy rozdělili 93. Čeští a slovenští producenti dosáhli na rovných 90 medailí představujících 86 %, ještě více, než jaké bylo jejich zastoupení mezi hodnotiteli. Celkově středoevropané uspěli takto: Velká zlatá Zlatá Stříbrná Česko 1 47 27 Německo 2 Rumunsko 1 Slovensko 1 10 4 Vína z vinařství prezidenta soutěže si na lahev přilepí 3 medaile a 2 Vítěze kategorie a vína sponzora soutěže získala 7 medailí a 1 Vítěze kategorie. O zbývajících 12 medailí se podělil

Port Wine day 2016: více na síti

Víno na síti Letošní Port Wine day se koná 10. září a spolu s ochutnávkami a prohlídkami muzeí je - a pro čtenáře magazínu WA9 zejména - zajímavá teoretická část. Témata, která se budou za týden diskutovat, jsou "jak sestavit správného interaktivního turistického průvodce, který bude komunikovat mezi čtenářem a vinařem" nebo "internet je vlastně šestý smysl, víno a sociální média," "jak se hledá a koupí víno dnes a zítra," ale také "aplikace jsou nové nástroje, kterými vnímáme svět, jsou cestou ke konzumentovi?" Na seznamu přednášejících jsou proto lidé jako Ryan Opaz, bloger na Catavino a pořadatel European Wine Bloggers Conference, Heini Zachariassen, zakladatel aplikace Vivino nebo blogerka Janna Rijpma Meppelink z NOMOh . O loňském Port Wine day píšeme zde .

Oenoforum: česká mezinárodní soutěž letos v Lednici udělila 137 medailí

Výsledky soutěže Oenoforum 2016 V jubilejním desátém ročníku české mezinárodní soutěže Oenoforum 2016, která přijímá přihlášky vín z celého světa a koná se pod záštitou OIV, se letos poměřilo 456 vín přihlášených z devíti zemí. Přihláška jednoho vína stála 1600 CZK a dvoudenního hodnocení se v Lednici ve dnech 21. až 22.  dubna zúčastnilo celkem třicet sedm hodnotitelů z deseti zemí. Do konečného žebříčku se dostala vinařství z devíti přihlášených zemí oproti loňským osmi , ale letošní součty obsahují jeden nepříjemný diplomatický omyl.