Přeskočit na hlavní obsah

Čína jako nově objevená kolébka vinařství


Alkoholické nápoje nejsou jen luxusními potravinami, ale hrály také důležitou roli v kultuře a náboženství raných civilizací před tisíci lety. Lidé natufienské kultury na Středním východě vařili před 13 000 lety pivo vyrobené z divokých zrn a dalších rostlinných přísad. Naproti tomu 5000 let staré nálezy pivovarského náčiní a zbytků rmutu v severní Číně svědčí i o pokročilém umění vaření piva.

Mix piva, vína a medoviny

Ale co víno? "Alkohol a zejména hroznové víno hrálo na euroasijském kontinentu velmi důležitou roli po tisíce let," vysvětluje Peter Kupfer, sinolog z Univerzity Johannese Gutenberga v Mohuči. "Vznik všech euroasijských civilizací úzce souvisí s vývojem původně magické a později sociálně a nábožensky rituální kultury vína a alkoholu." Vědec zkoumá původ a vývoj vinařské kultury v Číně zhruba 40 let a nyní shrnul své poznatky v knize.

Podle dochovaných nálezů to není pivo, ale víno, které je nejstarším a nejrozšířenějším kulturním a rituálním nápojem lidstva. Důkazem toho jsou měděné tabulky pocházející z Jiahu v severní čínské provincii Henan. V roce 2004 objevili archeologové pod vedením Patricka McGovernema z University of Pennsylvania plavidla z doby kolem roku 7000 př.n.l., ve kterých se dokonce zachovaly zbytky fermentovaného nápoje. Další analýza odhalila, že tento nápoj je směsí piva, vína a medoviny. Byl vyroben z hroznů, rýže, medu a některých hub. O něco později, asi před 8000 lety, se začalo pěstovat víno v Gruzii, jak naznačují archeologické nálezy.

Obchod a rozkvět

Není náhodou, že možná nejstarší víno na světě se našlo v Číně. V té době zde rostla rozmanitá škála divokých druhů révy vinné. Dokonce i dnes je v Číně více než 40 druhů divoké vitis včetně 30 původních druhů. Ranné vinařství v Číně zažilo silný vzestup zejména v době bronzové, kdy členové kočovných kmenů Rong a Di pronikli do Číny z dnešního Íránu. "Tyto kmeny přinesly své vinařské umění ze střední Asie a starověké Persie do severní Číny, kde začaly pěstovat révu a obchodovat s vínem," uvádí Kupfer.

Následně se znalosti o vinohradnictví a výrobě vína rozšířily do dalších oblastí Číny a Eurasie. Nejen od rozkvětu Hedvábné stezky před dvěma tisíci lety, ale již od pravěku si euroasijské společnosti udržovaly kontakt a vyměňovaly si poznatky - byť na obrovské geografické vzdálenosti - o nejlepších způsobech výroby alkoholických nápojů. Dosud není známo, zda existuje přímá souvislost mezi místy prvních důkazů o výrobě vína v Číně a Gruzii. Podle dochovaných nálezů je to docela možné.

Nebeský nápoj

Na druhé straně je zřejmé, že alkohol hrál v čínské kultuře v průběhu tisíciletí důležitou roli. Zvláště u dynastie Zhou kolem roku 1100 před naším letopočtem. Alkohol byl považován za nápoj z nebe. "Představa byla taková, že alkohol je kosmický a univerzální fenomén s nebeským původem," vysvětluje Kupfer. Na druhé straně dostali lidé na výběr, jak pít alkohol. I konfucionismus se této myšlenky ujal. "Dokonce i dnes se lidé v Číně stále veselí, jak bylo předepsáno před 3000 lety v písemných pokynech o pohostinnosti," vysvětluje Kupfer.

Populární příspěvky z tohoto blogu

České mezinárodní Oenoforum 2015

Před dvěma týdny začala pod patronací OIV pořádaná česká mezinárodní soutěž Oenoforum 2015. Poplatek za přihlášení vína činil 65 €. Téměř 350 přihlášených vín z jedenácti zemí hodnotilo 36 hodnotitelů, z nichž 75 % bylo z Česka a Slovenska, po dvou z Itálie a Portugalska a po jednom z Rakouska, Bulharska a Moldávie. Celkem byly uděleny 3 Velké zlaté medaile, 66 Zlatých a 36 Stříbrných a z těchto 105 medailí si vinaři ze Střední Evropy rozdělili 93. Čeští a slovenští producenti dosáhli na rovných 90 medailí představujících 86 %, ještě více, než jaké bylo jejich zastoupení mezi hodnotiteli. Celkově středoevropané uspěli takto: Velká zlatá Zlatá Stříbrná Česko 1 47 27 Německo 2 Rumunsko 1 Slovensko 1 10 4 Vína z vinařství prezidenta soutěže si na lahev přilepí 3 medaile a 2 Vítěze kategorie a vína sponzora soutěže získala 7 medailí a 1 Vítěze kategorie. O zbývajících 12 medailí se podělil

Divoké víno, prapředek révy vinné

Vzácná popínavá rostlina I když se postupem času její výskyt snižoval, roste réva divokého vína například u Rýnu, Mohanu i Mosely. V minulosti byla také rozšířena v zátopových oblastech Německa na horním Rýnu jakož i u Darmstadtu dolů k Basileje, ale také v mokřinách Dunaje. Nicméně řeč není o révě jako dnes pěstované rostlině (latinský název Vitis vinifera subsp. vinifera), ale o divoké révě vinné (Vitis vinifera subsp. sylvestris ), o rostlině, ze které dnešní pěstované odrůdy původně vzešly.  Neměla by být zaměňována s tzv divokým vínem, které popíná zdi mnohých domů. To je obvykle buď samo se pnoucí pětilisté tzv. psí víno ( Parthenocissus quinquefolia ) nebo trojlisté ( Parthenocissus tricuspidata ). Obě rostliny jsou z čeledi rodiny révy vinné, původně pocházejí z východní části Severní Ameriky a jsou často používány pro ozelenění obvodových stěn, protože jejich listy neopadávají, naopak na podzim se obarví nádhernou červenou.

Největší sud na světě je z Francie

Největší vinný sud je z Languedocu Největší sud na světě s kapacitou 300 tisíc litrů vína je dvanáct metrů dlouhý, má průměr šest metrů, váží 40 tun a patří Château Puech-Haut . K jeho výrobě spotřeboval bednář Nousseet 37 tun dubového dřeva. Ačkoli může sud pojmout stovky tisíc litrů vína, nesmí být použit pro tento účel. Gérard Bru, vlastník vinařství, řekl, že obří sud pravděpodobně použije pro nejrůznější aktivity a možná dokonce uvnitř udělá vinotéku. Château Puech-Haut je známé i svým spojením s uměním. Gérard Bru zve různé populární umělce k dekoraci běžných sudů. Mnohé z nich jsou nyní vystaveny v galeriích a soukromých sbírkách po celém světě. Tradice Mercieru Sud z Languedocu není první francouzský obří sud. Například na konci XIX století Eugene Mercier ze stejnojmenného šampaňského domu ukazoval obří sud na různých pařížských výstavách. Jeho první sud byl relativně malý, uchoval asi 75.000 lahví (50 tisíc litrů), ale jeho další a nejznámější sud vyroben