Přeskočit na hlavní obsah

Vinice v Salta nejsou nízko ani blízko. Jsou nejvyšší na světě

3 km n.m.

Bodega Colomé
Založeno v roce 1831
Na světě existují místa, která v žádném případě nepřipomínají krajinu vhodnou pro pěstování révy. Taková je Salta - nejvyšší a nejsevernější zemědělská oblast Argentiny, která je dramatický strohá, protkaná kaňony, z nichž se tyčí zvrásněné výšiny. 
Přesto zde historie vinařství sahá až do roku 1550, kdy zde jezuitští misionáři zasadili jako první z Peru přivezenou révu. Jejich předchozí pokusy pěstovat ji v blízkosti Buenos Aires kvůli tamnímu horku selhaly. Zde v horách, s nižšími denními teplotami a letními příjemně chladnými nocemi, jejich experiment uspěl.

Daleko od měst

Na návštěvu vinařské oblasti Salta je potřeba hodně trpělivosti. Cafayate, hlavní středisko provincie, se nachází daleko od Buenos Aires. A místa s vhodnými podmínkami pro pěstování révy jsou i odtud ještě hodně vzdálené. Cestou do "vinných hor" se překonávají pískové a pouštní oblasti, kde nic kromě mohutných kaktusů neroste. 
Nejníže položené vinice za Cafayate začínají teprve v nadmořské výšce 1.700 metrů. Teď je třeba popadnou mačky, vytáhnou kyslíkovou masku a vyrazit na cestu do historického města Molinos a ještě 25 kilometrů dál k Bodega Colomé ve vinařské oblasti Salta. Zde v Alto Valle Calchaquí se vinná réva pěstuje až do nadmořské výšky 3.111 metrů, což je skutečný světový rekord.

Místní i mezinárodní odrůdy

V porovnání s ostatními vinařskými oblastmi Argentiny je oblast Salta s jejími 2.000 hektary vinohradů velice komorní. Pochází odtud ovšem jen jedno procento argentinské produkce. Věhlas místních vín založila bílá odrůda Torrontés Riojano, kterou nelze zaměňovat s původní odrůdou Torrontés pěstovanou se na severozápadě Španělska. Exoticky vonící hrozny odrůdy Torrontés Riojano dosahují svou aromatickou dokonalost i díky příkladné péči ve vinicích. Její pěstitelé zpracovávají hrozny ve sklepích, aby udrželi vrozenou výraznou svěžest a aromatickou vůni této odrůdy.
Bílá vína vypresovaná z odrůdy Torrontes Riojano nejsou jediným vrcholem vinaření v Salta. V unikátních nadmořských výškách dosahují vynikajíci formy i červené odrůdy Malbec, Syrah a Tannat, které se pyšní neuvěřitelnou barvou a koncentraci a stejně tak úžasné jsou jejich ovocitá cuvée.

Budoucnost začala

Vína ze Salta mají za sebou dlouhou historii. Ještě před několika lety jim chyběla struktura a rovnováha, protože jen nepopiratelně jedinečné přírodní podmínky podpořené vysokou nadmořskou výškou nebyly dostatečné. Velký posun však nastal ve znalostech, jak v těchto oblastech révu nejlépe pěstovat, zavlažovat a prořezávat. 
Od počátku 21. století lze pozorovat revoluci v kvalitě místních nalahvovaných vín. Dnes již zdejší vinaři umí využít speciální terroir v kombinaci s potenciálem, který skýtají tyto odrůdy. Pokud se jim podaří i nadále udržet pozoruhodnou kvalitu svých vín, shodují se znalci, že se Salta stane jednou z nejzajímavějších vinařských oblastí světa.

Populární příspěvky z tohoto blogu

Divoké víno, prapředek révy vinné

Vzácná popínavá rostlina I když se postupem času její výskyt snižoval, roste réva divokého vína například u Rýnu, Mohanu i Mosely. V minulosti byla také rozšířena v zátopových oblastech Německa na horním Rýnu jakož i u Darmstadtu dolů k Basileje, ale také v mokřinách Dunaje. Nicméně řeč není o révě jako dnes pěstované rostlině (latinský název Vitis vinifera subsp. vinifera), ale o divoké révě vinné (Vitis vinifera subsp. sylvestris ), o rostlině, ze které dnešní pěstované odrůdy původně vzešly.  Neměla by být zaměňována s tzv divokým vínem, které popíná zdi mnohých domů. To je obvykle buď samo se pnoucí pětilisté tzv. psí víno ( Parthenocissus quinquefolia ) nebo trojlisté ( Parthenocissus tricuspidata ). Obě rostliny jsou z čeledi rodiny révy vinné, původně pocházejí z východní části Severní Ameriky a jsou často používány pro ozelenění obvodových stěn, protože jejich listy neopadávají, naopak na podzim se obarví nádhernou červenou.

Největší sud na světě je z Francie

Největší vinný sud je z Languedocu Největší sud na světě s kapacitou 300 tisíc litrů vína je dvanáct metrů dlouhý, má průměr šest metrů, váží 40 tun a patří Château Puech-Haut . K jeho výrobě spotřeboval bednář Nousseet 37 tun dubového dřeva. Ačkoli může sud pojmout stovky tisíc litrů vína, nesmí být použit pro tento účel. Gérard Bru, vlastník vinařství, řekl, že obří sud pravděpodobně použije pro nejrůznější aktivity a možná dokonce uvnitř udělá vinotéku. Château Puech-Haut je známé i svým spojením s uměním. Gérard Bru zve různé populární umělce k dekoraci běžných sudů. Mnohé z nich jsou nyní vystaveny v galeriích a soukromých sbírkách po celém světě. Tradice Mercieru Sud z Languedocu není první francouzský obří sud. Například na konci XIX století Eugene Mercier ze stejnojmenného šampaňského domu ukazoval obří sud na různých pařížských výstavách. Jeho první sud byl relativně malý, uchoval asi 75.000 lahví (50 tisíc litrů), ale jeho další a nejznámější sud vyroben

Egyptské vinařství na břehu Rudého moře

Miliardářovo vinařství s libanonským vedením Přestože staří Egypťané vyráběli a rádi konzumovali dobré víno, dnešní Egypt je na vinařské mapě pro příznivce vína bílým místem.  To už ale tak úplně neplatí. V egyptském letovisku El Gouna vzdáleném 22 kilometrů severně od Hurgády je vinařství Kouroum of the Nile, které řídí Libanonka Rania Kallas a o výrobu vína pečuje její manžel Labib Kallas. Cíl je jasný - vyrobit na pobřeží Rudého moře dobré egyptské víno. Kouroum of the Nile Nebe nad El Gouna je dokonce i v zimě bezchybně modré, bez srážek, teploměr i nyní ukazuje příjemných 20 stupňů Celsia. To je sice ideálem pro všechny milovníky slunce, kteří chtějí uniknout evropské zimě a několik dní relaxovat na pobřeží Rudého moře, pro vinice ani víno to ovšem úplně ideální není.  Alkohol je tabu Egypt je nejlidnatější zemí v arabském světě, většina z jeho 85 milionů obyvatel jsou muslimové a islám konzumaci alkoholu zapovídá . "Alkohol je zde stále tabu," říká Rania